Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Giulia 2.2TD 180KM - silnik - głośna praca / klikanie

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    Super, bardzo dziękuje !
    Na ciepłym zupełnie podobnie jak w moim. To już coś ! "Gitara" Nie ma się czego wstydzić

    Tak, ciekawostką będzie teraz praca na zimnym od startu ...

    K* zaraz żona mnie wyjeb* z domu z tymi odgłosami silnika jakie słyszy non stop

    dziękuje


    Update ... przesłuchałem Twój i mój na ciepłym "1000000" razy i jednak u mnie jest źle, inaczej, zdecydowanie słychać metaliczny odgłos. Twój pracuje jak diesel, normalnie ...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Poniżej wrzucam filmik z pracy mojego silnika. Silnik ciepły po przejechaniu 40 km. Jak będę miał chwile i nie zapomnę to nagram też pracę zimnego silnika.

    https://streamable.com/6v7g1


    Update ... przesłuchałem Twój i mój na ciepłym "1000000" razy i jednak u mnie jest źle, inaczej, zdecydowanie słychać metaliczny odgłos. Twój pracuje jak diesel, normalnie ...

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    Nie mam danych z pomiarów ASO. ASO kierowało sie tym, ze jak klepie to pierwsza ich opcja ... wtryski.
    Olej wymieniam sam. Spuszczony. W przeciągu 6 miesięcy wymieniony dwa razy z 0w30 na 5w30 (wczesniej cały czas 0w20 wg ksiązki dla tego motoru). Ogólnie był wymieniany nie dłużej niz co 15kkm. Teraz jest świeży. 5W30. Bez zmian.
    Oczywiscie filtr (filtry) wymieniane za każdym razem. Zupełnym laikiem nie jestem i lubie tego typu tematy ogarniać sam, tym bardziej ze auto po gwarancji.
    Rozsądnie jest w dwóch słabszych wersjach stosować olej jak dla najmocniejszej tj. 0w30 zamiast 0w20, ale jeśli zalałeś 5w30, który nie jest na bazie PAO to najpewniej nie ma najlepszego performance na zimno co przekłada się zazwyczaj na gorszę kulturę pracy silnika. Szczególnie od zimnego rozruchu do osiągnięcia temp. pracy.

    Zachęcam też do skrócenia interwału wymiany oleju do 10 tys. km.

    Zamiast oleju dedykowanego do 2T polecam dodatek stworzony z myślą o układzie wtryskowym w dieslu. Smaruje, czyści i podnosi liczbę cetanową. Jest bezpieczny dla DPF. Najlepiej stosować go z bazowym ON.
    https://czarnepaliwo.pl/glowna/167-a...max-500ml.html

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Przesyłam film na zimnym silniku, samochód po dwóch dniach postoju.

    https://streamable.com/118325
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    popiskuje jakas rolka? czy to tak przez nagrywanie telefonem

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    To taki dziwny dźwięk na filmie, na żywo tego nie ma.
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    czyli ogólnie silnik 2.2 jtdm warty? czy lepiej isc w benzyne

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Przesyłam film na zimnym silniku, samochód po dwóch dniach postoju.

    https://streamable.com/118325
    Dzięki za filmik.
    U mnie prace posunęły się do przodu i to znacznie.
    Wyciągnąlem wtryski, wyczyściłem, zmienilem podkładki i wydaje sie ze jest w porządku.
    Zdziwiłem sie gdy wyciągnąlem wtrysk nr 1. Na całej jego długości był pokryty rdzą. Reszta wtrysków w stanie wizualnym idealnym (błyszczącym). Pierscień miedziany po wyciągnięciu wtrysku 1 został w otworze, reszta pierscieni wyszła z pozostalymi wtryskami bez problemu.
    Jedyna słuszna odpowiedz na to ... zdarzało mi sie umyć silnik, błąd jaki robilem to to, ze nie wydmuchiwalem wody tylko wjazd do garazu i tak sobie stał. Przy myciu woda częściowo zostawala na tej gumowej osłonie przy wlewie oleju i powoli sobie spływa i penetrowała do otworu gdzie znajduje sie wtrysk 1. W koncu nazbieralo sie tam rdzy i zrobila sie nieszczelność między wtryskiem, a pierścieniem miedzianym. I był "przedmuch" ktorego z zewnątrz nie było szans zlokalizowac, no chyba, ze jakąś pianką.
    Robota z wyciągnieciem, czyszczeniem, załozeniem to jakies 3h, ale moglo jej nie być w ogóle.

    Dzięki za filmiki !
    Pozdrawiam

    ps. ale ja i tak mam zastrzeżenia co do pracy tych akurat diesel'i 2.2. Ogólnie są one głośne i kulturą pracy d* nie urywają. Np. 2.2 diesel Mazda 6 można powiedzieć, ze chodzi jak benzyna przy "naszych". Oczywiście silnik w Giulii pracuje w innym położeniu, rozrząd i hałas z niego tez inaczej jest odbierany, nooo ale mimo wszystko jesli chodzi o głośność to są zastrzeżenia. Zreszta jest "x" filmików ze świata, gdzie testujący zwracają na to uwage.
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 08-04-2020 o 19:43

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    To prawda te nasze diesle są głośne w ch***j, ale co zrobić, skoro innych nie pakowali do tej budy Ogólnie przy moim modzie na 230KM Giulia jest super. Wiadomo, mam apetyt na wiecej, takze prawdopodobnie wejdzie wymiana turbiny. Niestety skrzynia ma juz swój limit, obecnie ~520NM.. Także osoby czytające ten wątek, mające wiedze o tuningu, bedę wdzieczny za porady
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Tutaj troche nakombinowane, ale fajnie wyszlo https://www.youtube.com/watch?v=kua4v9JXwMM

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Tutaj troche nakombinowane, ale fajnie wyszlo https://www.youtube.com/watch?v=kua4v9JXwMM
    Troche ? .... Ktoś "wdupił" Akrapovic'a. Mega. Pewnie wartosc auta podniósł o 1/3 . Chyba wole nie wiedzieć

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    To prawda te nasze diesle są głośne w ch***j, ale co zrobić, skoro innych nie pakowali do tej budy Ogólnie przy moim modzie na 230KM Giulia jest super. Wiadomo, mam apetyt na wiecej, takze prawdopodobnie wejdzie wymiana turbiny. Niestety skrzynia ma juz swój limit, obecnie ~520NM.. Także osoby czytające ten wątek, mające wiedze o tuningu, bedę wdzieczny za porady
    Gdzie robiłeś "poprawki" na 230KM ?
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 09-04-2020 o 06:22

Podobne wątki

  1. Giulia 2.2 180KM - dylematy? Opisze któryś posiadacz swoje wrażenia
    Utworzone przez mwielebny w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 20:33
  2. [Giulia] Odgłosy z okolic rozrządu Giulia 2.2 Turbo Diesel 180KM
    Utworzone przez SFilip w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2018, 19:11
  3. 1.9 jtd głośna praca
    Utworzone przez kubals w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 19:32
  4. Głośna praca JTD
    Utworzone przez adrianzdyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 01:29
  5. Głośna praca
    Utworzone przez przemgodz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 17:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory