Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Temat: Giulia z USA - pytanie o części

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    3. @epsonix ma źle ustawione światła (prawa jest za nisko albo lewa za wysoko)
    no zauważyłem to wczoraj też ale już ze zdjęć i nie chciało mi się wyjeżdżać sprawdzać czy akurat nie stałem jakoś nierówno (mam spadek terenu na prawo i tez koleiny na kostce się już jakieś porobiły). przy okazji podjadę na SKP na kontrolę, albo wcześniej stanę gdzieś na płaskim (u mnie przy domu nie ma) i porównam.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Wnosków jest kilka:
    1. EU xenon a EU halogen ma inaczej poprowadzoną linię odcięcia
    2. - wersja USA ma niemal proste odcięcie
    3. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] ma źle ustawione światła (prawa jest za nisko albo lewa za wysoko)
    poniżej różnica miedzy EU Halogen i EU xenon
    Załącznik 270908
    Załącznik 270909
    widać wyrażnie ze asymetria przy xenonie jest odcięta górą linia w halogenie tego nie ma
    Dokładnie o tym mówiłem..
    Halogen jest mocno "wystrzelony" w prawo ku górze, dlatego dziwiłem się, że EU ksenon tak płasko świeci.

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia Q4 280KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś wie dlaczego górna kierownica powietrza dla wersji USA (50546869) jest 4 razy droższa od analogicznej części na Europę (50548120)?
    Mam do naprawy amerykańską wersję i dylemat czy wydać 800euro na kawałek plastiku.

  4. #34
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    bo jest inna belka pasa przedniego - w wersji USA nie ma styropianu miedzy belką zderzakiem- kup wersje EU i też pasuje

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Kompletuję części do giuli z usa.
    Czy zakup tańszej kierownicy powietrza EU wymusza zakup innych części z EU kompatybilnych z tą kierownicą?
    Np. osłona 156161029, wloty powietrza 156141624 i 620, osłona 50538512, belka 50553698 itp.?

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    147
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie. Zamierzam zakupić giulię z USA i temat lamp trochę mnie zaniepokoił. Auto jest zarejestrowane czyli przeszło przegląd, ale widzę, że kiedyś może być z tym problem. Stąd moje pytanie. Czy zakup lamp EU i podmianka tych z USA jest bezproblemowe? W sensie odłączam USA i podłączam Eu czy trzeba coś przerabiać? Jak ze spryskiwaczem reflektora? W aucie o którym mowie nie ma miejsca na spryskiwacz? Czy można w takim razie taki spryskiwacz zamontować?

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Jeżeli założysz lampy europejskie o mocy 25W to nie potrzebne będą spryskiwacze. Do tego wymienisz panel sterujący na taki z pokrętłem do regulacji wys. świateł i masz wszystko zgodnie z przepisami.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xenq Zobacz post
    Witam. Mam pytanie. Zamierzam zakupić giulię z USA i temat lamp trochę mnie zaniepokoił. Auto jest zarejestrowane czyli przeszło przegląd, ale widzę, że kiedyś może być z tym problem. Stąd moje pytanie. Czy zakup lamp EU i podmianka tych z USA jest bezproblemowe? W sensie odłączam USA i podłączam Eu czy trzeba coś przerabiać? Jak ze spryskiwaczem reflektora? W aucie o którym mowie nie ma miejsca na spryskiwacz? Czy można w takim razie taki spryskiwacz zamontować?
    wszystko się da, tylko jest mniej lub więcej roboty w zależności co masz i na co zmieniasz (np dorabianie wiązek, dodawanie modułów, programowanie)
    najłatwiej jest zakładać 25W EU, ale tych zaśnie ma w uzywkach zbyt często
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Gulia 2.0 RWD
    Postów
    1

    Domyślnie Lampa USA prawa przód kupię

    Chciał bym się przywitać wszystkim . Stałem się szczęśliwym posiadaczem GULII z USA. Kompletuje części i poszukuje lampy prawy przód USA bixenon nie skrętny ... Czy ma ktoś na sprzedaż ?
    Ostatnio edytowane przez Mariuszozyrys15 ; 27-08-2021 o 22:11

  10. #40
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Podajesz swój telefon publicznie?! Już się przygotuj się na codzienne telefony telemarketerów.

Podobne wątki

  1. Kącik Alfa Romeo tipo 105/115 (Spider, Giulia itp). Giełda części, kompedium wiedzy.
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 06-02-2024, 22:12
  2. Giulia koszty utrzymania (serwisowanie, koszty części itp itd).
    Utworzone przez gindek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-01-2020, 22:23
  3. Pytanie o nazwę części
    Utworzone przez TomaszRtr w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 05:01
  4. [156] Pytanie o numer części
    Utworzone przez arturroo77 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 22:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory