Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Padła znienacka klima...

  1. #1
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie Padła znienacka klima...

    Auto mam dwa lata, boxer z 1996, z klimą. Dotąd działała sprawnie. Od pewnego czasu podczas jej włączania reakcja silnika (obroty, drgania) była NIECO większa niż normalnie. Klima zawsze obciąża silnik ale to było słabo wyczuwalne.
    I co się stało? wczoraj wsiadam do auta, przejechałem sobie parę kilometrów ale było mi za ciepło. Odpalam klimę (silnik miał już swoje ponad 80 stopni, nigdy nie odpalałem klimy na zimnym) i oto pali mi się wskażnik na przycisku, znaczy klima włączona. Ale nie działa. Kompletnie. Zero. Wieje po prostu chłodne powietrze.
    Co mi padło? Byłem z tą klimą w warsztacie klimowym zaraz jak tylko zauważyłem, że mocniej nieco czuję na obrotach jej włączanie. Facet sprawdził na maszynie i mówi: klima w porządku, wszystko działa, jest OK. To było miesiąc temu. Od tego czasu używałem klimy może ze trzy, cztery razy. Działało.
    Do wczoraj. Może to jakiś bezpiecznik? czy padł klimatyzator?

  2. #2
    Wojce
    Gość

    Domyślnie

    Jedź jeszcze raz do serwisu i Ci sprawdzą co jest sam napewno tego nie sprawdzisz bez sprzętu ,może się rozszczelniła i uciekł czynnik chłodzący

  3. #3
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    cholera...oglądałerm w silniku, nie ma sladów wycieku... pojade i tak ale poczekam, może ktoś sie jeszcze wpisze?

  4. #4
    Wojce
    Gość

    Domyślnie

    Tego sie nie zobaczy gołym okiem ,trzeba wpuścić specjalny płyn i on pokarze pod światłem ultrafioletowym czy jest wyciek w klimie

  5. #5
    mcold
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojce Zobacz post
    Jedź jeszcze raz do serwisu i Ci sprawdzą co jest sam napewno tego nie sprawdzisz bez sprzętu ,może się rozszczelniła i uciekł czynnik chłodzący
    Jeśli obroty nadal się odczuwalnie zmieniają to czujnik ciśnienia wykrywa prawidłowe ciśnienie . Gdyby uciekł czynnik nie byłoby reakcji na obrotach. Skoro jest to najwyraźniej sprężarka się też załącza (sprawdź czy słychać charakterystyczne cyknięcie). Jeśli mówisz że klima "ciężej" pracuje, sprawdź sprężarkę, może się skończyła.

  6. #6
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie nie ma teraz żadnej reakcji. Nic. Jakby klimy w ogólne nie było. Zapala się tylko kontrolka na przycisku klimy, że klima jest włączona. Ale nie dzieje się nic. Czyli wyciekł czynnik?
    Ostatnio edytowane przez grzelutek ; 03-08-2009 o 10:45

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Właśnie nie ma teraz żadnej reakcji. Nic. Jakby klimy w ogólne nie było. Zapala się tylko kontrolka na przycisku klimy, że klima jest włączona. Ale nie dzieje się nic. Czyli wyciekł czynnik?
    ja tak miałem ostatnio, kontrolka od klimy sie zapalała ale klima nie chłodziła.
    Po długich poszukiwaniach udało sie poszukać nieszczelność - jeden z węzy był sparciały ze starości i nieszczelny - czynnik uciekł.

    Mechanik wymienił waż, wpuścił azot do układu aby sprawdzić szczelność i aby w przypadku nieszczelności nie "puścić freonu w powietrze."

    Po sprawdzeniu szczelności, wpuścił freon i wszystko gra.

  8. #8
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    plus minus ile Cię to kosztowało? nie wiem czy warto to robić teraz, czy poczekam do jesieni (używam klimy do odparowania szyb jesienią i zimą, działa rewelacyjnie i szybko).

  9. #9
    Wojce
    Gość

    Domyślnie

    Mnie full serwis ,napelnienie ,odgrzybienie ,sprawdzenie szczelności (okazalo się że wyciekl był na rurce aluminiowej) spawanie rurki ,wymiana filtra ,parownika no i robocizna razem 420 zlp bodajże z częściami

  10. #10
    mcold
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Właśnie nie ma teraz żadnej reakcji. Nic. Jakby klimy w ogólne nie było. Zapala się tylko kontrolka na przycisku klimy, że klima jest włączona. Ale nie dzieje się nic. Czyli wyciekł czynnik?
    Najwyraźniej uciekł. Daj do sprawdzenia, na próbę azotową, nie te dziwne "automagiczne komputery". Próba powinna trwać przynajmniej godzinę. U mnie był uwalony wąż (250 zł z dorobieniem), ale na próbie azotowej wyszła też nieszczelność chłodnicy (narożnik się przetarł od drgań). Na komputerze wszystko było cacy a czynnik po tygodniu znikał. Za naprawę chłodnicy dałem kolejne 170 zł, do tego napełnienie+próba azotowa 200 zł. Drogo, ale jak dla mnie warto.

Podobne wątki

  1. Padła klima - sprężarka?
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 16:53
  2. Elektryka padła
    Utworzone przez Mateoff w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 08:31
  3. Najpierw padła klima,teraz całe auto?
    Utworzone przez CichyJTD w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 09:56
  4. [146] padła skrzynia
    Utworzone przez noone79 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 13:12
  5. Klima padła AR 146 2.0
    Utworzone przez Proteus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2007, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory