Strona 5 z 23 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    . Otóż wersja 200KM benzynowa spala prawdopodobnie ze 2-3l więcej jak ekwiwalentny diesel.
    Myślę, że różnica w spalaniu jest nieco większa. Ale wszystko oczywiście zależy od nogi kierowcy.

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Myślę, że różnica w spalaniu jest nieco większa. Ale wszystko oczywiście zależy od nogi kierowcy.
    Możliwe, że tak.. i to jest niestety mocny argument przeciw przy ograniczonych środkach.

  3. #43
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Możliwe, że tak.. i to jest niestety mocny argument przeciw przy ograniczonych środkach.
    przy ograniczonych środkach nikt nie kupuje takiej klasy auta w bezczynie a używany diesel to proszenie się o kłopoty. No chyba, że jakiś janusz wpadnie na pomysł drutowania LPG

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Dlaczego używany diesel to proszenie się o kłopoty? Stereotypy o awaryjności diesli. Tak jak o awaryjności alfy. Jedynego diesla jakiego miałem sprzedałem 7 lat temu. Do teraz jeździ i serwisuje go mój kumpel. Obie benzyny, które miałem później generowały większe koszta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    "przy ograniczonych środkach nikt nie kupuje takiej klasy auta w bezczynie a używany diesel to proszenie się o kłopoty. No chyba, że jakiś janusz wpadnie na pomysł drutowania LPG" [MENTION=34131]Dareek[/MENTION], środki mam ograniczone swoimi zarobkami minus stałe koszty. Programuje sobie kilka ładnych latek. Policzyłem (lubie liczyć i zapisywać) w mojej pierwszej alfie-> 140k km, drugiej 147-> 50k, w 159-> 80k. No i odkąd mam glutojada w domu sporo jeździmy do rodziny na wieś, co weekend + wycieczki.
    przy takim przebiegu 90k na auto, 4litry na 100km to sporo, zwłaszcza, że pon-pt = wwa (miasto nie po obwodnicy a raczej po diagonalnej). Stąd pomysł że diesel to dobry pomysł.
    Chociaż, tak jak Darek, nie rozumiem ludzi którzy kredytują się, ostatnie grosze na auto rzucają i kombinują później jak je ubezpieczyć albo zatankować.
    a i btw. miałem fiatowskie ropniaki, no i powiem mimo że były to stare konstrukcje, nie mam złych doświadczeń, ale że to z 10-15 lat temu, to nie przenosze tych doświadczeń na dzisiejsze diesle.
    Ostatnio edytowane przez Abacar ; 13-05-2020 o 20:04 Powód: dopisanie treści

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    Policzyłem (lubie liczyć i zapisywać) w mojej pierwszej alfie-> 140k km, drugiej 147-> 50k, w 159-> 80k.
    Rocznie tyle robiłeś czy przez jaki czas?

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja sporo siedze w motoryzacji jako pasjonat. Sporo też na warsztacie dla przyjemności pogrzebałem. Mechanikiem nie jestem, ale coś tam o silnikach wiem. Do tego taki ze mnie typ, że zanim coś kupię (nie tylko auto) to robie spore rozeznanie (dużo na zagranicznych forach) Więc powiem szczerze, że ja diesla jako swoja pierwszą alfe kupiłem dlatego, że liczę na jej większą bezawaryjność wzgędem benzyny. Turbo o zmiennej geometrii maja oba. Uklad wtryskowy CR na boschu. Tak na to patrzę, to przy skomplikowaniu 2,0 benzyny to raczej chyba bezpieczny wybór? Technologia rozwijana od dwóch dekad. Bezpośredni wtrysk benzyny z turbo, to z drugiej strony dla alfy nowość. DO tego ten sam diesel jezdzi w jeepie, więc ew zaplecze cześci powinno być lepsze. Więc odbijam piłeczkę. Zakup używanej giulia w benzynie to proszenie się o problemy.

  8. #48
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    możesz pisać co chcesz ale statystyki awaryjności (nie tylko mowa o samym silniku ale i osprzęcie diesla), w tym i sprzedaży są bezlitosne. Jak myślisz czemu sprzedaż diesla siadła? Koszty któe co bys nie pisał ZAWSZE będą większe od typowej benzynówki.
    Jeżeli ktoś lata głownie w mieście to tym bardziej kłopoty murowane, koszty spore a i 95% na rynku nie ma smykałki mechanika. Ja tylko czekam jak za wycinanie DPF-ów się dobiorą na serio to i ceny jeszcze spadną a i wiele dziadostwa zniknie z ulic.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    shimmy, hmm tak od końcówki 2015 (dokładnie od 15 listopada) tyle, wcześniej no nie notowałem. Chyba alfa z wtryskami benzynowymi ogarnia temat nie słyszałem by 1.75 tbi (mam taki) miał z tym jakieś wielkie problemy. natomiast ekologia w sumie pomijając teorie spiskowe też jest istotna, kurde mamy te dzieci, syf zostawiać? chociaż nowoczesne ropniaki aż tak nie smrodzą
    Ostatnio edytowane przez Abacar ; 13-05-2020 o 20:48 Powód: precyzyjniej

  10. #50
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zgadzam się z Tobą w 100% diesle nie smrodzą - wręcz przeciwnie są jeszcze bardziej czyste niż benz ale pod warunkiem że są sprawne. Jedno "ale" diesel i miasto = murowane problemy z ekologią - tu akurat nie trzeba dużych przebiegów. Gdyby nie ten "mały" problem na pewno też stelvio byłoby w dieslu tylko ze z automatem. Każdy z nas umie liczyć ale trzeba mieć świadomość, że samo paliwo to tylko ułamek kosztów. Nie mam czasu zastanawiać się czy filtr się wypala czy nie, czy trzeba jakieś dodatkowe km przejechać aby wypalić filtr- dla mnie to jest paranoja.
    Powiedzmy sobie szczerze- w przeciwieństwie do diesla jedyna istotna wada benzynówki to znacznie wyższe spalanie.

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: 18-04-2024, 09:50
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory