Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wyciek na łączeniu przewodu odmy 1.9 16V

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie Wyciek na łączeniu przewodu odmy 1.9 16V

    Cześć, mam taki problem że w mojej 159 (1.9 16v) na łączeniu przewodów idących do odmy poci się wężyk (nr. wg eper 55187130), w jednym miejscu nawet wygląda jakby się obrócił przez nietrzymającą opaskę i bolec na kolanku wyskoczył z wgłębienia w wężyku. Problem jak poniżej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_17.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	85.7 KB
ID:	270218
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200605_194459.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	134.2 KB
ID:	270220
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200605_194405.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	112.2 KB
ID:	270221

    No i chcę wymienić te opaski na klasyczne skręcane ale EPER nie podaje ich rozmiaru więc nie wiem jakie kupić. Wg epera tak naprawdę wężyk 55187130 to jeden element, gdzie w rzeczywistości na kolanku są metalowe zaciski
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_16.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	55.5 KB
ID:	270217

    Czy wie ktoś może jaki rozmiar mają opaski z epera o numerze 3 i te z pierwszego zdjęcia? Widoczne najlepiej tutaj:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_18.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	43.4 KB
ID:	270219


    Planuje je wymienic i przy okazji wyczyścić odmę, bo czasem na zimnym silniku delikatnie falują mi obroty i może to być to. Przy okazji, jak najlepiej wyczyścić odmę jak już ją zdejmę z auta?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200605_194444.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	86.2 KB
ID:	270216  

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Opaski zmierzysz najszybciej suwmiarka. A czyszczenie - przewody nafta możesz przepłukać.. Co do reszty to nie powiem bo jeszcze nie robiłem ale jeśli nie ma żadnego separatora to same węże się czyści i spina lub jeśli masz ochotę i czas możesz sobie OCT (oil catch tank) założyć na końcu i zaślepić otwór w dolocie.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Odme wymień szkoda się z tym bawić.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Czemu szkoda się z tym bawić?
    Widzę że odma z przewodami wyjdzie koło 300 zł, a jaki jest sens jeśli jestem w stanie wymienić opaski i wypłukać odmę jakąś benzyna ekstrakcyjną. I będzie w zasadzie to samo. No chyba, że coś mi umyka.

    Mógłbym kupić używaną za 100 ale używaną już mam

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Te przewody są już stare i zdeformowane. Zakładając skręcane opaski jeszcze mocniej je zdeformujesz, ale na jakiś czas to pomoże na zapocenia.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    No czaję. Jeśli chodzi o wężyki to faktycznie, tylko gdzie kupię nowe w sensownej cenie? Bo z tego co widzę jest ciężej je znaleźć niż myślałem. Używka jeszcze by sie trafiła ale z nowymi jest preoblem szczególnie że kształt maja charakterystyczny.
    A jak chodzi o odmę, to chyba nie ma sensu nowej kupować? Na tyle na ile rozumiem jej działanie, jak się ją wyczyści to wszystko powinno być ok, racja?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheDo Zobacz post
    No czaję. Jeśli chodzi o wężyki to faktycznie, tylko gdzie kupię nowe w sensownej cenie? Bo z tego co widzę jest ciężej je znaleźć niż myślałem. Używka jeszcze by sie trafiła ale z nowymi jest preoblem szczególnie że kształt maja charakterystyczny.
    A jak chodzi o odmę, to chyba nie ma sensu nowej kupować? Na tyle na ile rozumiem jej działanie, jak się ją wyczyści to wszystko powinno być ok, racja?
    Albo możesz założyć OCT. Czyszczenie odmy jest opisane na forum, wystarczy poszukać. [emoji57]

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Udało mi sie zdemontowac odmę bez uszkodzenia wężyków. Niby łatwa sprawa ale chyba z godzinę odkręcałem tą śrubkę z tyłu puszki. Rozpiąłem stare opaski wyjąłem odmę i wypłukałem z syfu który się zbierał w środku, montaż z opaskami skręcanymi i ma działać.

    Ciekawostka 1: wąż odchodzący od odmy, z dołu, w środku był praktycznie suchy, nie powinien nim spływać olej spowrotem do miski olejowej?
    Ciekawostka 2: węże odchodzące z góry były zaolejone wewnątrz ale bez tzw. masełka i niespecjalnie sparciałe,
    Ciekawostka 3: do tej pory przy temperaturach płynu chłodzącego 60-80 stopni delikatnie falowały mi obroty. Po przeczyszczeniu odmy przestały falować.
    Ciekawostka 4: objawem zatkanej odmy były też wycieki przepustnicy i pompy vacuum

    Mam nadzieje że problemów z odmą pozbyłem się na kolejne 150k km

Podobne wątki

  1. [159] Wyciek na łączeniu bloku silnika o podstawy filtra oleju.
    Utworzone przez Hanoris w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:19
  2. Rdza na łączeniu progu z błotnikiem
    Utworzone przez dziobak w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 01:52
  3. Wyciek na łączeniu skrzyni z silnikiem JTD
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:14
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 16:32
  5. wymiana przewodu abs
    Utworzone przez beziorek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-12-2009, 16:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory