Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Pompa wspomagania w 2,5V6

  1. #1
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie Pompa wspomagania w 2,5V6

    Chłopaki proszę o garść informacji. Wszystkie tematy ze wspomaganiem są już leciwe, a sytuacja dostępu i cen części znacząco się zmieniła dlatego zakładam nowy temat.

    Objawy. Od kiedy jeżdżę tym autem, to płyn we wspomaganiu zawsze był czarny. Ze dwa razy go wymieniałem i zawsze dosyć czerniał. Innych objawów nie było, więc nie interesowałem się specjalnie. Ale zeszłej zimy pojawiło się wycie wspomagania. Teraz przez lato było w miarę ok, ale znów pojawia się ten dźwięk gdy silnik jest zimny. Zatem prawdopodobnie coś kończy żywot, pompa?

    Przy okazji wymiany silnika usłyszałem ostrzeżenie, że maglownica jeszcze chwile pojeździ, ale trzeba mieć ją na uwadze.

    Pytania:
    1 - czy wymiana pompy wspomagania to duża fantazja (w sensie czy trzeba rozebrać pół samochodu)?
    2 - czy pompa wspomagania w tym silniku występowała też w innych modelach, czy jest to produkt unikatowy?
    3 - ile wg Was powinien wynieść koszt wymiany pompy?
    4 - czy będzie ktoś tak miły i wstawi link do konkretnie takiej pompy jak występuje w V6, np. allegro albo inny sklep?
    5 - czy pompa wspomagania działa na jakimś wspólnym pasku z innym osprzętem i czy jej praca może wpływać na kulturę pracy silnika?
    6 - maglownica, czy taka maglownica będzie pasowała do V6 i czy jest sens się nią interesować https://tiny.pl/7p4ct ?
    7 - czy wymiana maglownicy to duża fantazja (w sensie czy trzeba rozebrać pół samochodu)?
    8 - czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę, albo o czymś powinienem wiedzieć przy okazji naprawy wspomagania?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ad.1. Nie, jest na wierzchu
    Ad.2. ZF, występował jeszcze okazjonalnie w paru innych ale to nie zmienia postaci rzeczy że to dość rarytasowy towar.
    Ad.3. Wymiana to grosze, ona jest na wierzchu. Wystarczy zdjąć pasek, parę śrub i po temacie.
    Ad.4. https://allegro.pl/oferta/pompa-wspo...164-8187012854 mam dokładnie tą samą - kupiłem chyba na początku roku.
    Ad.5. Działa na pasku osprzętu. Czy może wpłynąć? Niby tak.
    Ad.6. Nie wiem, tego jeszcze nie robiłem
    Ad.7. Nie robiłem ale jak dobrze kojarzę to wyciągnięcie w V6 nie jest takie łatwe.
    Ad.8. Pompa i przekładnia to najważniejsze i najdroższe elementy. Poza tym masz przewody (można zakuć nowe do chłodnicy bo ich przeciekanie/pękanie się zdarza) oraz chłodnica ale z nią się chyba nigdy nic nie dzieje.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Ad.7. U mnie też maglownica zaczyna popukiwać i też zbieram się do regeneracji. Żeby wyjąć maglownice trzeba opuścić sanki a jak wiadomo w 166 na sankach stoi... silnik. Więc albo musisz go podwiesić na specjalnym wieszaku albo wyjąć silnik razem z sankami. Troszkę dałeś ciała że nie wyjąłeś jej jak miałeś silnik na wierzchu i jak mówili że już coś się dzieje ale człowiek uczy się na błędach.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  4. #4
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziubek99 Zobacz post
    Troszkę dałeś ciała że nie wyjąłeś jej jak miałeś silnik na wierzchu i jak mówili że już coś się dzieje ale człowiek uczy się na błędach.
    Wymiany dokonywał jeden z najbardziej cenionych na tym forum mechaników. Także najwyraźniej nie było takiej konieczności...

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ad.4. https://allegro.pl/oferta/pompa-wspo...164-8187012854 mam dokładnie tą samą - kupiłem chyba na początku roku.
    Ok, wynika z tego, że do V6 jest tylko jeden model pompy.

    Jeszcze jedno pytanie. Co powoduje, że płyn staje się czarny? Jest to bardziej wina pompy, czy maglownicy?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Wymiany dokonywał jeden z najbardziej cenionych na tym forum mechaników. Także najwyraźniej nie było takiej konieczności...
    Co nie oznacza że jest on nieomylny. Jeśli wymieniałeś silnik do pół roku temu to dla mnie już wtedy trzeba było ją wyciągać i regenerować tym bardziej że była na wierzchu. Nie chcę krytykować ani cię obrażać także nie poczuj się urażony tylko wyrażam swoje zdanie.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  6. #6
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziubek99 Zobacz post
    Co nie oznacza że jest on nieomylny. Jeśli wymieniałeś silnik do pół roku temu to dla mnie już wtedy trzeba było ją wyciągać i regenerować tym bardziej że była na wierzchu. Nie chcę krytykować ani cię obrażać także nie poczuj się urażony tylko wyrażam swoje zdanie.
    Każdy kolejny mechanik informuje mnie, że to ten poprzedni mechanik był "omylny"..

    Ponawiam pytanie:
    Co powoduje, że płyn staje się czarny? Jest to bardziej wina pompy, czy maglownicy?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Każdy kolejny mechanik informuje mnie, że to ten poprzedni mechanik był "omylny"..
    Nie powiedziałem że się pomylił tylko że każdy z nas może się pomylić Ale wracając do tematu Tak naprawdę to ciężko określić co powoduje taki efekt Dla mnie do bardziej pompa za to odpowiada Ale jeśli już wyciągasz maglownicę i prawdopodobnie pompę skoro wyje na zimnym to powiedz mechaniorowi żeby wyjął jeszcze chłodnicę oleju i wypłukał układ porządnie i powinno to zniknąć.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie potrafię odpowiedzieć w 100% czy winna jest pompa czy przekładnia. U mnie bez objawów dźwiękowych i bez czernienia płynu miałem zaniki wspomagania. Też nie potrafiłem ocenić czyja to wina. Zacząłem od pompy bo tańsza i łatwiej wymienić

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    Co myślicie o regeneracji pompy? Ma może ktoś polecany zakład który ją naprawi?

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam (chyba tu ktoś pisał) to nie problem leży w fachowcu tylko w częściach. Co powoduje że regeneracja kosztuje kilka stów. To się nie opłaca. A jest jeszcze jeden myk. Do regeneracji musisz mieć dobry korpus. A ja akurat rozkręcając dwie pompy obie miały rysy/wytarcia na korpusie. To je dyskwalifikuje.
    Możecie zadzwonić do tego gościa co ma nowe pompy do V6 bo on też regeneruje (byłem u niego po pompę osobiście).

Podobne wątki

  1. [Brera] Pompa wspomagania zatrzymuje się kontakcie wody z paskiem wspomagania
    Utworzone przez bellaBrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-12-2017, 09:21
  2. Pompa wspomagania 3.0 v6/2.0 v6
    Utworzone przez dlugiRRS w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 21:30
  3. Pompa wspomagania
    Utworzone przez pajdi w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 07:08
  4. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  5. Czy to pompa wspomagania?
    Utworzone przez pakooooooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 07:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory