Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Jaki ON do jtd 16V ?

  1. #1
    mj3
    Gość

    Question Jaki ON do jtd 16V ?

    Witam
    Od 2 tyg. jestem szczęśliwym posiadaczem AR 147 TI JTD 16V i w związku z tym mam dwa pytania:
    1 - jaki ON (na jakich stacjach itd.) zalewacie do swoich dieselków?
    2 - tak w skrócie jak powinno się akurat autem z tym silnikiem jeździć, wcześniej diesla nie posiadałem więc mogę coś robić źle ?

    z góry dzięki za info

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRcCo
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Postów
    272

    Domyślnie

    Ja od pewnego czasu tankuje na Shellu V-POWER Diesel jest roznica co do tzw. kaszlniecia po przycisnieciu pedalu gazu (nie leci czarny dymek) ale co do osiagow nie czuje roznicy moze troszke w spalaniu jakos sie wydaje mniej palic ale minimalnie
    Pozdrawiam
    Trzy Magiczne Cyfry
    Była - 156 2,0 TS
    Jest - 166 2,4 JTD

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Orlen/Statoil i nigdy nie miałem problemów.

    Co do jazdy: Jak silnik zimny tz. wskazówka pod pierwszą liczbą na Twoim "ciepłomierzu", to nie ciśnij ponad 2000 obr. rozpędzaj się delikatnie, szybko się rozgrzeje, nie martw się. A po jeździe nie gaś od razu tylko poczekaj troszkę od kilku do kilkudziesięciu sekund w zależności od jazdy.


  4. #4
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Na pewno nie tankuj na podejrzanych stacjach.
    Jak jeździć ? Przede wszystkim rozważnie i z kulturą :-)
    Podczas rozruchu i wyłączenia silnika wciskaj sprzęgło , unikaj ostrego ruszania z pod świateł (koło 2-mas się wtedy szybko zużywa). Nigdy nie odpalaj na "popych" ( grozi b.poważnym uszkodzeniem silnika , przez przeskoczenie paska rozrządu ) Używaj dobrego i dedykowanego do tego silnika oleju. Rozejrzyj się za dobrym mechanikiem ( w razie awarii nie będzie nerwów :-) ) Po jeździe ( obroty ponad 3000 ) przed wyłączeniem silnika daj mu popracować chwilę na wolnych obrotach i dopiero wyłącz ( turbina ).[COLOR="Silver"]

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaRcCo Zobacz post
    Ja od pewnego czasu tankuje na Shellu V-POWER Diesel jest roznica co do tzw. kaszlniecia po przycisnieciu pedalu gazu (nie leci czarny dymek) ale co do osiagow nie czuje roznicy moze troszke w spalaniu jakos sie wydaje mniej palic ale minimalnie
    Pozdrawiam
    Wrażenia z jazdy na tym syntetycznym paliwie mam podobne Mocy może nie przybywa ale silnik tak jakoś ładnie się wkręca i troszke mniej pali więc dużo drożej nie wychodzi.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    witam
    ja leję diesel extra lub v-pover i powiem szczerze nie widzę różnicy w jeździe ani spalaniu, tzn na jednym i drugim równie dobrze. więc po co wydawać dodtkowe 25 gr/l. na bank nie zatankowałbym na byle jakiej nieautoryzowanej stacji. może się to źle skończyć.
    pozdro

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar J.A.N
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo156 1.9 JTD 8V 115 KM 2003
    Postów
    213

    Domyślnie

    Wczoraj zalałem nowego V-povera GTL - jak u kolegów wzrostu osiągów nie zauważyłem, ale silnik pracuje jak by równiej i spokojniej. Co do spalania jeszcze za wcześnie żeby coś powiedzieć.
    Z czystym sercem mogę Ci odradzić LUKOIL (poparte osobistymi doświadczeniem)
    156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 8V 115 km - zostałem ALFAHOLIKIEM

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Na Lukoil to tankowałem firmowego sprintera on to znosił....jednak do swojego nie zalał bym tego

  9. #9
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    Wrażenia z jazdy na tym syntetycznym paliwie mam podobne Mocy może nie przybywa ale silnik tak jakoś ładnie się wkręca i troszke mniej pali więc dużo drożej nie wychodzi.
    Znajomy, który pracuje na stacji Shell powiedział, że V-power to dokładnie to samo paliwo co standard tylko podczas dostawy dolewany jest automatycznie dodatek uszlachetniający. Ilość oraz skład tego dodatku jest tajemnicą Shell'a. Na niektórych stacjach dostępny jest diesel V-power GTL, czytałem o odczuwalnych różnicach w zachowaniu i spalaniu, dla mnie jedyna odczuwalna różnica to ta w portfelu. Spalanie na tym samym poziomie co normalnie i mocy jakoś cudownie nie przybyło. Moim zdaniem najważniejsza jest stacja na jakiej tankujemy - stan zbiorników i uczciwość obsługi. Jeśli jakość paliwa będzie utrzymana w normie, silnik na pewno sobie poradzi. Uwaga na Bio-diesel, nie wszystkie nowsze silniki dają radę, na wszelki wypadek lepiej nie testować na sobie.

  10. #10
    mj3
    Gość

    Question

    No ja szczerze mówiąc do tej pory często nalewałem na Auchanie (PB-98 paliwo podobno Orlenowskie) i nigdy kłopotów nie miałem i Diesel też tam mają w cenie dość przystępnej (3,65zł/L) ale widzę że dosyć duża popularnością cieszy się Shell i chyba wypróbuje, tylko tam rodzai Diesla jest chyba z 4 - któryś szczególnie polecacie ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-11-2017, 11:12
  2. [159] Jaki program Jaki kabel do diagnozy 159
    Utworzone przez milian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 19:21
  3. [159] Jaki termostat 1.9 16V oraz jaki plyn
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 09:50
  4. Opony - jaki rozmiar, jaki profil?
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 10:52
  5. Jaki program jaki kabel ?
    Utworzone przez cinusiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory