Strona 97 z 114 PierwszyPierwszy ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #961
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Bo auto myśli, że struga wody, która uderza w klamkę to 'ręka'

    Na 99% to kwestia kosztów, że w tylnych nie dają keyless. Kiedyś w A4 wymieniałem to urządzenie keyless w jednej klamce, na aliexpress ok 25EUR kosztowało. Teraz pomnożyć to razy dwa i razy ilość aut, to się ładna sumka uzbiera.
    do tego wiazki, anteny i montaz + dodatkowe rzeczy fo gwarancji na koncu byloby to +2k do ceny auta. mi nie przeszkadza az tak bardzo brak - siegam do przednich i otwieram synkowi tylne drzwi bez przechodzenia do przednich
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #962
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    No ale sprawdzałeś, czy tak Ci się wydaje?
    W przedlifcie nie działa fotel pasażera i tyle. W polifcie chłopaki piszą, że już działa. Fotel kierowcy działał zawsze. Mówię o sytuacji kiedy pierwszy raz podchodzimy do auta i je dopiero uruchamiamy.
    tak sprawdzalem. samochód z USA przedlift. moze zależy to również od wersji oprogramowania w body

  3. #963
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Giulia Veloce 2017 rok produkcji. Fotele działają tylko jak włączony jest zapłon. Po zgaszeniu auta / wyłączeniu zapłonu elektryczne fotele nie działają - ani kierowca ani pasażer. Wiem dobrze, bo wkładam i wyjmuję często fotelik dziecka z przodu i zawsze, żeby "poprawić" ustawienie fotela muszę wrzucić kluczyk do auta i włączyć zapłon. Auto od nowości moje - kupione w Carserwis Warszawa.
    Odnośnie myjni to zawsze zostawiam kluczyk w aucie i po problemie. Samochód "widzi" kluczyk w samochodzie a nie obok niego i nie próbuje otwierać drzwi :-) Ale faktycznie - w tylnych klamkach też by się przydało - jak ktoś wyżej napisał - żeby otworzyć tylko tylne drzwi trzeba sięgać najpierw do przednich.

  4. #964
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    A ile czasu minęło od wyłączenia zapłonu?
    Dziś podszedłem do garażu (nie miałem ze sobą kluczyka) i po nocy stania samochodu regulacja foteli pasażera i kierowcy była aktywna.

  5. #965
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Siema. Dzisiaj podczas przeglądu ja stacji diagnostycznej po procedurze kontroli spalin i próbie zapisu danych ich urządzenie widzi bald związany z ABS: U0415 "Nieprawidłowe dane sieciowe otrzymane z modułu sterującego ABS". Spotkał się już ktoś z tym błędem? Przez niego urządzenie nie może zakończyć procedury i nie dadzą mi nowego TÜV [emoji849]

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  6. #966
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.gv280q4 Zobacz post
    Siema. Dzisiaj podczas przeglądu ja stacji diagnostycznej po procedurze kontroli spalin i próbie zapisu danych ich urządzenie widzi bald związany z ABS: U0415 "Nieprawidłowe dane sieciowe otrzymane z modułu sterującego ABS". Spotkał się już ktoś z tym błędem? Przez niego urządzenie nie może zakończyć procedury i nie dadzą mi nowego TÜV [emoji849]

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
    Może zostało Ci po używaniu dongle'a Squadry? On ingeruje w ABS.

  7. #967
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ja mam wersję Light więc on nie rusza ABS. Jadę teraz do siebie pod mesa i robię skan

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  8. #968
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    a jak oni to badają w Niemczech? stacjonarnie czy na jakis rolkach? DNA Ci działa normalnie? Jest błąd na desce? Pytam pod kątem ewentualnie że testując np na rolkach mogli spowodować błąd sami w ABS?
    Widać w Niemczech te przeglądy robią uczciwie - z moja pojechałem to gościa musiałem sam prosić żeby posprawdzał dokładniej. nie sprawdzał czy mam gasnicę/trójkąt, świateł nie sprawdzał - założył chyba że dostaje auto 3 letnie 38tys km to wszystko jest tip top...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #969
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Najpierw zabieraja samochod na rolki tam sprawdzaja hamulce, pozniej na podnoscik (zawieszenie kola) i kontrola spalin z testerem pod obd. typowa procedura

    Raport po pierwszym skanie.
    er.pdf

    Po wykasowaniu bledow zrobilem dynamiczy przejazd. Zadnych bledow na desce
    Ale po ponownym skanie mes znowu pokazuje nie dosc ze te same bledy to dotego z dwoch kolejnych modulow
    er2.pdf

    Odlaczenie aku na 15min cos da bo bardzo w to watpie?
    A co bdyby odpalic ogolna samoadaptacje wszystkich modulow jak np po wymienie ktoregos z nich i czy wgl taka opcja jest mozliwa?
    W MESie w ECU/Regulacje jest opcja "Wyzerowanie parametrow samoadaptycyjnych". Za co ona dokladnie odpowiada i kiedy ja sie stosuje?
    Ostatnio edytowane przez daniel.gv280q4 ; 16-07-2021 o 15:23

  10. #970
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    poczekaj, po pierwsze skan zrobiłeś tylko bez przejściówek, masz adaptery szary i niebieski żeby na nich przelecieć inne kompy? mógłbyś puścić kalibracje wszystkie w ABS, potem błędy czyścić i dopiero zobaczyć co zostaje - może tu jest jakis stały błąd który powoduje inne?
    przebieg Ci nie miga, co?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory