Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v 120KM

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar veiovis
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 1.9 JTDm / Afla Romeo 147 1.6 TwinSpark
    Postów
    62

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v 120KM

    edit: zmiana ceny => 9 900

    Dzień dobry,

    niestety z powodów osobistych jestem zmuszony rozstać się z jedną z moich Belli.

    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v (120kM)
    Rok produkcji: 2006 (pierwsza rejestracja w kraju 2011)
    Przebieg 276 000km

    Auto przyjechało prawdopodobnie ze Szwajcarii. Przede mną miało dwóch właścicieli w Polsce - bezpośrednio przede mną mechanika pracującego w Subaru, więc była dopieszczona. Od lutego 2016 w moich rękach. Kupiłem z przebiegiem 175km, więc przejechałem nią ~100 000km. Wersja wg. mojej oceny Progression. Czarna tapicerka welurowa, kierownica bez sterowania, z tyłu korby (co niektórzy uznają za zaletę). Skrzynia manualna, parktroniki z tyłu. Radio oryginalne zastąpione systemem Kenwood dnx7260bt - jak sprawdzałem w momencie zakupu, wyceniony był na ponad 4000 zł. Nawigacja z mapami Europy Garmin z 2016 - potem nie aktualizowałem. Pełna dokumentacja serwisowa odkąd jestem właścicielem. Praktycznie w tym czasie było zrobione prawie wszystko poza turbiną i sprzęgłem, które są ok. Dwa komplety kół (16" na zimówkach i 17 na oponach letnich - niestety te już do wymiany).

    EGR zaślepiony i wyłączony programowo. DPF jest.

    Oczywiście auto wymaga uwagi:

    1. Sanki do kwalifikują się do wymiany lub renowacji ze względu na poziom korozji (typowe dla tego modelu) co prawda wg. ostatniego serwisu jeszcze bez perforacji - szacowany koszt 1200 zł.
    2. Ogniska powierzchniowej korozji na lewym progu (pęcherze pod lakierem) - do zrobienia we własnym zakresie.
    3. Uszkodzona plastikowa osłona silnika (z dołu) - podczas cofania zawadziłem o złożony słupek parkingowy.
    4. Generalnie lakier - szczególnie na masce widać drobne odbicia od milionów kamyczków, które w nią trafił podczas jej życia.

    Dodatkowo dorzucam dedykowane łapy (baza) Thule do bagażnika dachowego.

    Wg. mojej wiedzy nie było żadnych "dzwonów" - był uszkodony tylni błotnik (widziałem zdjęcia od poprzedniego właściciela), który wykonał też konserwację. Za mojej kadencji wcofała we mnie pani 3 lata temu i wgniotła błotnik lewy-przedni. Naprawa (wymiana) wraz ze zderzakiem była wykonana w ASO w Krakowie (mam dokumenty potwierdzające i zdjęcia).

    Stan samochodu do weryfikacji w dowolnym wskazanym przez potencjalnego kupca serwisie (na jego koszt) w Krakowie. Historia pojazdu dostępna w postaci rachunków z serwisu albo bezpośrednio w serwisie na Belwederczyków (Kraków)

    Z ważniejszych wymian serwisowych ostatnio:

    - olej w skrzyni biegów, łącznik stabilizatora, wahacz dolny lewy przód, końcówki drążków i drążek kierowniczy - 25.11.2019
    - pełna geometria zawieszenia - 18.10.2019
    - regeneracja półosi (przeguby wewnętrzne) - 06.05.2019
    - czujnik położenia wałka rozrządu - 12.02.2019
    - koło pasowe wału, sprzęgło alternatora, rolka paska wielorowkowego i pasek wielorowkowy - 08.02.2019
    - zestaw rozrządu wraz z pompą wody (oryginalny) - 23.04.2018 przy przebiegu 226 000
    - regeneracja alternatora 12.09.2016

    Oczywiście przeglądy regularne z wymianami (wahacze, piasty, klocki, tarcze) wg. stanu. Jeździ na oleju LiqyMoly.
    Przegląd techniczny do 21.11.2021.
    Ubezpieczenie OC do 23.11.2021. (pozostała II rata 376,54 płatna do 25.05.2021)

    Przez te 5 lat zainwestowałem w ten samochód ponad 23k i pomimo żartów kolegów - żaden z samochodów dotychczas nie dostarczył mi tyle emocji i przyjemności z jazdny.

    Rozstaję się z żalem, dlatego chętnie oddam w ręce kogoś, kto od samochodu oczekuje nieco więcej niż przemieszczania się z punktu A do punktu B.

    VIN: ZAR93900007030602

    Cena wywoławcza: 9 900 (do ewentualnej negocjacji, ale dopiero po zapoznaniu z pojazdem).

    Pozdrawiam, Piotrek
    Ostatnio edytowane przez veiovis ; 26-11-2020 o 10:24 Powód: zmiana ceny

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory