Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: AISIN AW55-50 w 166

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    393

    Domyślnie

    Zmieniam regularnie. Masz jakiś kontakt do siebie chciałem jeszcze dopytać o skrzynie a twoja skrzynka jest pełna na forum.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Pytanie do Aisinowców:

    Czy Wasze skrzynie zapinają lock-up na biegu 3 i 4 "na zimno"? Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, moja Toyota tego nie robiła celowo aby olej w skrzyni nagrzał się szybciej. W Alfie zauważyłem to samo, ale nie wiem czy tak ma być, czy wypychać ją już na otoszroto jako "perełkę od forumowicza"
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Competizione Zobacz post
    Witajcie,

    Jakieś 2 miesiące temu remontowałem skrzynie biegów, Zostały wymienione elektrozawory, sprzęgło i jeszcze jakieś inne części- dokładnie nie pamiętam już, generalnie to prawie sama obudowa została tylko stara.

    Zauważyłem że skrzynia lubi sobie strzelić na Sportronicu przy redukcjach, albo lubi szarpnąć przy zmianie PRND, zwłaszcza z P na D, albo zazębia bieg dopiero po 2-3 sekundach przy czym raz szarpnie, a raz nie, nie ma znaczenia czy olej jest ciepły czy zimny to się dzieje wybiórczo. Ogólnie w trybie Drive jedzie tak, że nawet nie czuć zmian biegów, ale przy preselekcji np. z Parking na Drive, albo z Parking na Rear czuć szarpnięcia czasami, z tymże dużo mniej odczuwalne to jest z P na R bo z P na D to różnie, nieraz od razu złapie bieg a nieraz trzeba czekać około 2-3 sekundy przy czym strzeli tak że aż całą budą zatrzęsie.

    Dodam tylko jeszcze, że skrzynia nie wywala żadnych błędów, ani na desce, ani pod kompem. Nie wiem co może być przyczyną takich zachowań tej skrzyni.

    Dodatkowo dodam, że adaptacja czy ustawianie prędkości obrotowych nie było robione, bo skrzynie wyjmowaliśmy razem z kolegą u niego w warsztacie i pojechała na remont, później przyjechała i tylko razem ją zamontowaliśmy, on nie zna się na takich skrzyniach więc nie chciał nic grzebać żeby nie zepsuć.


    Czy trzeba ją podłączać pod komputer po wymianie i komputerowo ustawiać prędkości obrotowe, robić adaptację ?

    Wszelkie podpowiedzi mile widziane
    Jak strzela albo ładuje bieg z opóznieniem na wybieraku to prawdopodobnie masz zle wyregulowaną albo zużytą tasmę hamującą wsteczny bieg (nie ma opcji jaki kolwiek bieg chcesz wbic musisz przeleciec przez R)
    Ewentualnie zawór dociskający tasmę może nie domagać.
    Nie wiem jak w asinie bo nie rozbierałem i nie twierdzę że tak jest ,ale w kilku starych atomatach jakie miałem można było podregulowac taśmę z zewnątrz wykręcając zaslepkę na korpusie skrzyni .
    Natomiast z mojego skromnego doświadczenia z asb wynika, że jak włożysz skrzynie w której wszystko jest ok to adaptacje są zbędne po kilku km jazdy zazwyczaj sterownik sam się adoptuje do parametrów pracy skrzyni i wszystko odrazu bangla jak należy.
    A jak jest kiszka no to wtedy są własnie takie szamanskie metody typu przuczanie adaptacje itd itp .... zazwyczaj po takiej operacji działa przez jakiś czas efekt plecabo i wrażenia są jakby było lepiej ,po czym wraca szara rzeczywistość i jest tak jak było .
    Jedź tam gdzie robiłeś skrzynie pokaż co jest nie tak po remoncie.
    Jak jest na gwarancji i to niech poprawiaja i się z tym sami głowią .

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    393

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Adaptacja skrzyni nie skasuje się odpięciem aku. Wchodzisz mesem w skrzynię i wybierasz reset parametrów adaptacyjnych.
    [/B]
    Chodzi o tą "samoadaptacje"?

    Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Tak, chodzi o samoadaptację.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    393

    Domyślnie

    Lotniska potrzeba by to prawidłowo wykonać

    Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Jaki olej do AISIN AW55-50 ?
    Utworzone przez pysznymis w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 16:31
  2. Diagnoza komputerowa skrzyni AISIN AW55-50
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 02-04-2019, 22:28
  3. AISIN AW55-50 szarpie przy zmianie biegu z IV na V.
    Utworzone przez Krystian# w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 12:51
  4. Olej do AISIN AW55-50... Valvoline? co lejecie?
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 13:37
  5. AISIN AW55-50 - Nie wchodzi powyżej 3 biegu
    Utworzone przez Kamil908 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory