Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Pakiet Serwisowy Easy Care

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie Pakiet Serwisowy Easy Care

    Dzisiaj spotkało mnie wielkie rozczarowanie w serwisie 3 przegląd (rok minął od ostatniego) przebieg 36000km (od ostatniego zrobione jakies 11000km)

    I moje wielkie zdziwienie - za wymianę oleju musi Pan zapłacić. 3 przegląd przewiduje tylko wymianę jednego filtra (chyba powietrza) i przegląd.

    Ba dodatkowo w 2 roku tez nie powinnismy panu wymienic tylko ktos sie pomylil i nie skasowali pana za olej bo w wykazie jest tylko w 1 i 4 przeglądzie.

    W sumie to my nie zalecamy nie wymieniać oleju ale tak ma Pan w pakiecie.

    Na ten moment założyłem sprawę na infolinii i czekam na odpowiedź. Oczywiście wymianę oleju zlecilem i za nią zapłacę ale jestem mocno poirytowany takim podejściem do klienta.

    Na ten moment moja rada brzmi jasno żadnych pakietów serwisowych! Miało być taniej A patrząc po tym ile inni płacą to ja zapłacę podwójnie.

    Jeśli dostanę jakieś wyjasnienie to sie nim tutaj podziele. Liczę że Bielsko Biala zalatwi sprawe pozytywnie.









    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    3mam kciuki za pozytywne zamknięcie tematu.
    I popieram - żadnych pakietów serwisowych. Biorąc pod uwagę nie tylko [zazwyczaj] żałosną jakość usług w ASO (włącznie z tym, że nie zawsze nawet wiesz jaki olej wleją) - tylko świadoma, kontrolowana obsługa serwisowa we własnym zakresie (własna robocizna, lub zaufany serwis - ale i tak pod pełnym nadzorem) to jedyny sposób na utrzymanie samochodu w doskonałej kondycji. To taki wniosek po prawie 20 latach kupowania samochodów wyłącznie w salonie - jak najszybsze rozstanie z ASO służy maszynie
    A tutaj jeszcze widzę, że kombinują też na opłatach - to już w ogóle eliminuje jakikolwiek sens korzystania z tego typu wynalazków serwisowych...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    3mam kciuki za pozytywne zamknięcie tematu.
    I popieram - żadnych pakietów serwisowych. Biorąc pod uwagę nie tylko [zazwyczaj] żałosną jakość usług w ASO (włącznie z tym, że nie zawsze nawet wiesz jaki olej wleją) - tylko świadoma, kontrolowana obsługa serwisowa we własnym zakresie (własna robocizna, lub zaufany serwis - ale i tak pod pełnym nadzorem) to jedyny sposób na utrzymanie samochodu w doskonałej kondycji. To taki wniosek po prawie 20 latach kupowania samochodów wyłącznie w salonie - jak najszybsze rozstanie z ASO służy maszynie
    A tutaj jeszcze widzę, że kombinują też na opłatach - to już w ogóle eliminuje jakikolwiek sens korzystania z tego typu wynalazków serwisowych...
    Mnie nikt nie ostrzegł. Sprzedawca oczywiście zachwalal jakie do dobre rozwiązanie i ze będę miał święty spokój itp.

    Potwierdza się że nie warto płacić z góry.


    Ten post ma właśnie takie zadanie zeby przestrzec innych przed popełnieniem podobnego błędu.



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Bardzo przydatny temat, otwiera oczy, a miało być tak pięknie, aspiracje PREMIUM.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Panowie informacja dla wszystkich jednak należy się wymiana oleju w takim przypadku.

    Warto jednak czasem upomnieć się o swoje.


    Zwracam honor - wina po stronie dealera.

    Tutaj odpowiedź supportu:

    Dzień dobry.

    W nawiązani do zgłoszenia informujemy, że ma Pan rację iz przy wykonaniu przeglądu w ramach wykupionego pakietu powinien zostać rozliczona wymiana oleju silnikowego.
    Stosowna informacja została przekazana do Dealera celem rozwiązania zaistniałego sporu.

    Pozdrawiam.
    Stanisław Podsadecki
    Obsługa klienta FCA POLAND S.A[https://ci4]


    Jeśli chodzi o Premium to serio 2 mój kontakt z supportem i ocena 10/10

    Niestety ciągle problemy po stronie ASO

    GAM 2x po interwencji Bielska

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    I dobrze, chociaż osobiście nigdy nie rozumiałem tych dla których marnowanie czasu na helpdeski to nie problem. Za chwilę będzie tak, że jak kupisz samochód to defaultowo dostaniesz modelik 1:32, a w sądzie będziesz musiał udowodnić, że należy się 1:1. Naturalnie - udowodnisz, dostaniesz cały samochód - i z tej wielkiej radości wystawisz 10/10 sprzedawcy, bo tak szybko się dostosował do wyroku...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    I dobrze, chociaż osobiście nigdy nie rozumiałem tych dla których marnowanie czasu na helpdeski to nie problem. Za chwilę będzie tak, że jak kupisz samochód to defaultowo dostaniesz modelik 1:32, a w sądzie będziesz musiał udowodnić, że należy się 1:1. Naturalnie - udowodnisz, dostaniesz cały samochód - i z tej wielkiej radości wystawisz 10/10 sprzedawcy, bo tak szybko się dostosował do wyroku...
    600+ zł w 15 min nie tak łatwo zarobić.. (tyle trwała rozmowa z konsultantem)

    Więc nie nazwałbym tego marnowaniem czasu.

    Wcześniej ten helpdesk pomógł z wymianą lampy. Wtedy też podobnie z tym ze mysle ze wiecej niz 600.. (nowa lampa plus wymiana)

    Co jak co ale robia co do nich należy I myślę że to też ważna informacja.

    Niestety ASO innemu ASO nie równe.

    Ja w pobliżu mam ADF.. Niestety opinie maja jakie mają byłem tam raz o coś zapytać i nie wzbudziłi mojego zaufania. Nawet nie mówię że robią źle bo nie wiem ale to jak recepcja klientów traktuje to sorry ale nawet z tego powodu nie chce tam zostawić auta - A mam dosłownie rzut kamykiem do nich..

    GAM wydaje się że robi dobrze (a przynajmniej jesli chodzi odczucie klienta) ale właśnie o nic nie idzie u nich zawalczyć..

    Przekonali mnie dość skutecznie ze to nie jest w pakiecie.. jeden z Panów nawet grzecznie zwrócił uwagę że "k...a" nie wypada co było moja reakcja na informacje ze mam dodatkowo płacić za wymianę oleju i olej mimo posiadanego pakietu.

    Oczywiście zgadzam się że wogole nie powinienem musieć dzwonić I zgłaszać A olej powinien byc odrazu wymieniony bez dyskusji.

    Mimo naprawdę wzorowej obslugi ze strony doradcy serwisowego w GAM niesmak pozostal.. ciekaw jestem co zaproponuja czy bedzie to tylko zwrot kosztow za olej, filtr i paliwo czy moze cos dodatkowo w ramach rekompensaty za moje nerwy..









    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Podejrzewam, że zwrot kosztów za wykonaną usługę w ramach wcześniej wykupionego pakietu Easy Care, serwis otrzymuje od FCA na zasadzie ryczałtu, a ten pewnie jest stosunkowo niski, więc serwis kombinuje jak obniżyć koszty oszczędzając chociażby na materiałach dlatego chciał przyoszczędzić na wymianie oleju.

    Jakby za takie praktyki chociaż jednemu FCA zabrało autoryzację lub nałożyło porządną karę finansową, to może reszta zaczęłaby trzymać poziom - choć obawiam się, że serwisom nie bardzo zależy na autoryzacji Alfy, bo większy zysk mają z obsługi Fiata i Jeepa...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    A ja wróciłem do ADF ostatnio.

    GAM chyba sporo podrożał, a obsługa jeśli coś pójdzie nie pomyśli - dramat. Na mnie się wypięli, nie odbierali telefonów, nie odpisywali na maile. A po 2 tygodniach czekania dostałem łaskawie odpowiedź na maila - brzmiała w stylu "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi", dodatkowo pan Paweł zaznaczył, że za godzinę idzie na urlop i go nie ma. 2 tygodnie odpisywał, odpisał i spieprzył za przeproszeniem.

    Nie polecam.

    W ADF byli bardzo opieszali, w GAM odwrotnie i tym mnie przekonali. ADF póki co nic mi nie spieprzył jednak jeśli chodzi o samo robienie, czego nie mogę powiedzieć o GAMie.

    A co do sprawy z olejem - zachowanie ASO poniżej krytyki.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    hehe, mam na to rozwiązanie , najpierw zgłaszasz się do helpdesku a później do ASO :-)
    Może przydałby się pakiet Full Wypas PREMIUM takie Easy Prestige Concierge który by to załatwiał :-) Dzwonisz do "chłopa" (nie obrażam chłopów), mówisz co jest i on na3.14erdala się ASO i helpdeskiem. Po 3 latach masz już nawet kandydata na zięcia/szwagra/ ojca chrzestnego :-)

    Czytam Wasze posty i nie mogę się nadziwić że Wy piszecie to co ja myślę/wiem/widziałem/słyszałem nt. ADF/ASO/ALFA ROMEO. Najwyraźniej wrocławskie polmozbyty wiecznie żywe. GAM nic nie zmienił.
    Ogólnie całej grupie FCA w główkach się przestawiło że są już PREMIUM i żyją w błogiej nieświadomości.
    Zaciekawił mnie ten temat bo w konfiguratorach STELVIO zaznaczam sobie te ich nowe pakiety gwarancyjne i serwisowe. Może COVID do wiosny ich przywoła do porządku, bo na chwilę obecną nie kupię, "relatywnie bardzo drogich, ładnych butów z gwoździem w środku". Żeby jeszcze obsługa była jak w niemieckich premium.
    W innym temacie pisałem jak we Wrocławiu wygląda kupowanie ALFY za prawie 300k na osobę prywatną, ja wolę pozostać moralnym wygranym ...

    Najważniejsze że w tym przypadku dobrze się skończyło, ale "niesmak pozostał".

Podobne wątki

  1. Manual serwisowy do 2.5 V6 24V
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2020, 14:10
  2. [159] Zaworek serwisowy układu klimatyzacji
    Utworzone przez Miszel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2020, 22:03
  3. [159] Tryb serwisowy
    Utworzone przez 159156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-06-2018, 11:53
  4. Licznik serwisowy
    Utworzone przez Pawel GT w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory