Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Brzęczy w srodkowej konsoli AR 156

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie Brzęczy w srodkowej konsoli AR 156

    Panowie,

    Pytanie za 100 punktow:
    Cos niemilo mi buczy/brzęczy z okolic srodkowej konsoli na gorze (gdzies chyba z okolic zegarow). Dodam ze nie jest to na pewno wlaczony nawiew, po prostu brzeczy caly czas niewazne co jest powlaczane - jak auto jest zimne to nawet bardzo glosno, gdy sie rozgrzeje dobrze to przestaje lub pozostaje ciche buczenie.
    Czy ktos mial moze podobny problem w 156?
    Niedlugo bede zabieral sie za rozebranie srodkowej konsoli bo musze wymieniec oswietlenie ale wartoby bylo sie przygotowac na zalikwidowanie rowniez tego problemu..
    Ostatnio edytowane przez Administracja ; 26-09-2010 o 16:31

  2. #2
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    ja mialem jakies buczenie jak by malutki wentylator nawet jak nawiew byl wylonczony a to sie okazalo ze buczy z tej dziurki na przeciwko galki od biegow bo tam jest takie bardzo smieszne urzadzenie ktore chyba miesza kurz pod konsola :shock: :? ale to nie bylo zbyt glosne

  3. #3
    mick
    Gość

    Domyślnie

    pokrętło nawiewu masz na "0" czy na "auto"?
    charakterystyka brzęczenia zmienia się ze zmianą obrotów silnika ?

  4. #4
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Podpinam sie, mam to samo - ale obstawiam jednak dmuchawe.
    U mnie buczenie pojawia sie po chlodnej nocy i tylko wtedy. Po 5-10 min. jazdy - chichnie calkowicie. Czas cichniecie wyraznie skraca puszczenie dmuchawy na maxa, zatem ja wlasnie podejrzewam. Pomaga tez rypniecie w kokput powyzej konsoli. Nie ma tam czasem jakiegos przekaznika?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    siema mick!
    Cytat Napisał mick
    pokrętło nawiewu masz na "0" czy na "auto"?
    Pokretlo jest na 0, ale na wszystkich pozostalych pozycjach tez brzeczy z tym ze jak mam na full to dmuchawe to zagluszam brzeczenie hehe

    Cytat Napisał mick
    charakterystyka brzęczenia zmienia się ze zmianą obrotów silnika ?
    Nie - zawsze tak samo - chociaz wiesz jak jade to juz tego tak nie slychac bo silnik nieco zaglusza.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    Podpinam sie, mam to samo - ale obstawiam jednak dmuchawe.
    U mnie buczenie pojawia sie po chlodnej nocy i tylko wtedy. Po 5-10 min. jazdy - chichnie calkowicie. Czas cichniecie wyraznie skraca puszczenie dmuchawy na maxa, zatem ja wlasnie podejrzewam. Pomaga tez rypniecie w kokput powyzej konsoli. Nie ma tam czasem jakiegos przekaznika?
    adasco masz DOKLADNIE takie same objawy jak ja:
    - Tez najbardziej buczy jak auto wystyglo - czyli rano po nocy jak wyjezdzam do roboty buczy najbardziej,
    - tez jak sie rozgrzeje czyli po jakims czasie cichnie znacząco lub calkowicie
    - puszcenie dmuchawy co prawda mi nie pomoglo ale wyraznie cos sie zaczyna dziac jak pukne w konsole albo ja przycisne mocniej - nie zawsze pomaga ale slychac jak zmienia sie ton buczenia.
    ZAstanawiam sie czy nie ma tam jakiegos transformatorka albo cos...

  7. #7
    mick
    Gość

    Domyślnie

    niektóre modele mają elektryczny system podgrzewania płynu w układzie nagrzewnicy który działa do czasu osiągnięcia przez silnik temp ok 70 st. (podobno wszystkie diesle).
    tylko nie wiem czy dmuchawa działa wtedy niezależnie od ustawienia pokrętła. raczej powinna.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    hmm... no moze ale naprawde dziwna sprawa...
    Moze bede cos wiedzial w next week bo zamierzam zdjac konsole i wymienic zaroweczke to popatrze i moze sie uda zidentyfikowac świerszcza!

  9. #9
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    Podpinam sie, mam to samo - ale obstawiam jednak dmuchawe.
    U mnie buczenie pojawia sie po chlodnej nocy i tylko wtedy. Po 5-10 min. jazdy - chichnie calkowicie. Czas cichniecie wyraznie skraca puszczenie dmuchawy na maxa, zatem ja wlasnie podejrzewam. Pomaga tez rypniecie w kokput powyzej konsoli. Nie ma tam czasem jakiegos przekaznika?

    Tez tak mam

  10. #10
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mick
    niektóre modele mają elektryczny system podgrzewania płynu w układzie nagrzewnicy który działa do czasu osiągnięcia przez silnik temp ok 70 st. (podobno wszystkie diesle).
    tylko nie wiem czy dmuchawa działa wtedy niezależnie od ustawienia pokrętła. raczej powinna.

    W nagrzewnicy nic nie ma -wiem bo wyciagałem,
    ale ja mam jeszcze jednego świerszcza -gdzies pod licznikiem-taka luzna mała blaszka,wiem tez,ze to bolaczka 156,bo nie tylko w moim bolidzie występuje-kiedys próbowałem ja zlokalizowac,ale po 3 dniach walki poddałem sie

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne Dzwieki z okolicy srodkowej konsoli
    Utworzone przez szleja78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 20:26
  2. Problem po wymianie srodkowej poduszki silnika.
    Utworzone przez Bider w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 20:45
  3. przyciski otwierania drzwi/bagażnika na konsoli srodkowej
    Utworzone przez antenka24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 10:27
  4. [GTV] Podswietlenie konsoli srodkowej
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 08:48
  5. Demontaz konsoli srodkowej
    Utworzone przez lysy1234 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory