Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 133

Temat: Małe tablice rejstracyjne - kontra nasz policja

  1. #111
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Czas chyba pożegnać się z małą "włoską" tablicą z przodu.
    https://youtu.be/RMXAxDqkhqE?feature=shared
    od 2:50

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2023
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Inny (na razie)
    Postów
    32

    Domyślnie

    Może handlarze zaczną w końcu rejestrować kupione na siebie auta zamiast kazać ryzykować kupującym?
    Przecież handlarz, jak kupił auto we Włoszech, to Włoch to auto wyrejestrował. Więc tak, czy inaczej nie można się tym autem poruszać po drogach. Taka jazda - nawet na oryginalnych, włoskich tablicach - była nielegalna, bo auto było niezarejestrowane.

  3. #113
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Mnie interesuje jazda na tablicy jak w poście#63

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  4. #114
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    A coś się zmieniło? po początkowych legendach o zabieraniu DR i wieszaniu na latarniach jakoś wszystko wróciło do normy - po początkowej "modzie" na małe tablice.
    O tablicach "kolekcjonerskich" z De i innych krajów nie piszę bo od lat były nielegalne teraz tylko sankcja na ich posiadanie uległa zmianie.

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2023
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Inny (na razie)
    Postów
    32

    Domyślnie

    Nic się nie zmieniło. Auto z małymi tablicami, które ma miejsce na normalne tablice nie powinno przejść przeglądu technicznego a w razie kontroli drogowej można stracić dowód rejestracyjny (nowelizacja przepisów ruchu drogowego z 4 grudnia 2020 roku). Osobna kwestia to odpowiedzialność za złożenie "nieprawdziwego oświadczenia o przystosowaniu konstrukcyjnym pojazdu do małych tablic". Tutaj można dostać od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    Mnie interesuje jazda na tablicy jak w poście#63
    I po co?
    Ani to ładne, ani czytelne.
    Legalne nigdy nie było i tylko - tak, jak pisze @Dareek - zwiększono tylko sankcję.
    Rykoszet od tych kradną paliwo na nieswoje numery rejestracyjne.
    Ostatnio edytowane przez ochkarol ; 24-09-2023 o 14:49

  6. #116
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    A coś się zmieniło? po początkowych legendach o zabieraniu DR i wieszaniu na latarniach jakoś wszystko wróciło do normy - po początkowej "modzie" na małe tablice.
    O tablicach "kolekcjonerskich" z De i innych krajów nie piszę bo od lat były nielegalne teraz tylko sankcja na ich posiadanie uległa zmianie.
    Nie wierzysz, że zabierają dowód? To ci wskażę miejsce, gdzie parkuje koleś, który założył takie tablice do hyundaia ix35. Przyznam, pisałem na policję aż 4 razy, ale wreszcie chyba pomogło, bo teraz dziwnym trafem ma normalne tablice. Porozmawiacie sobie, czy zabierają dowód czy nie.

  7. #117
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Nie wierzysz, że zabierają dowód? To ci wskażę miejsce, gdzie parkuje koleś, który założył takie tablice do hyundaia ix35. Przyznam, pisałem na policję aż 4 razy, ale wreszcie chyba pomogło, bo teraz dziwnym trafem ma normalne tablice. Porozmawiacie sobie, czy zabierają dowód czy nie.
    Rozumiem że pisałeś anonimowo, chyba ze jako Don Pedro z krainy deszczowców.

  8. #118
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    O tablicach "kolekcjonerskich" z De i innych krajów nie piszę bo od lat były nielegalne teraz tylko sankcja na ich posiadanie uległa zmianie.
    O te sankcje właśnie chodzi, stają się nie do przełknięcia.


    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  9. #119
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Nie wierzysz, że zabierają dowód? To ci wskażę miejsce, gdzie parkuje koleś, który założył takie tablice do hyundaia ix35. Przyznam, pisałem na policję aż 4 razy, ale wreszcie chyba pomogło, bo teraz dziwnym trafem ma normalne tablice. Porozmawiacie sobie, czy zabierają dowód czy nie.
    pomijając naturę ormowca i donosiciela w czym że tak powiem ta tablica Ci przeszkadzała?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    O te sankcje właśnie chodzi, stają się nie do przełknięcia.


    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    no tu był problem nie zarejestrowanie bez badań bez ubezpieczenia - całe komisy tego stały.

  10. #120
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    pomijając naturę ormowca i donosiciela w czym że tak powiem ta tablica Ci przeszkadzała?
    Raziła mnie w oczy jak tamtędy codziennie przechodziłem. Poza tym nie lubię cwaniactwa.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory