Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Czy w instalacji gazowej powinien znajdowac sie sil.krokowy?

  1. #1
    dennon28
    Gość

    Domyślnie Czy w instalacji gazowej powinien znajdowac sie sil.krokowy?

    Witam mam problemy z gazemw AR145 1,6 BOXER -bez sekwencji ,gasnie mi na wolnych obrotach (ale nie zawsze)inajczesciej przy redukcji,ten temat juz kiedys poruszalem na forum.Sprawa jest tego typu ,bylem ostatnio u specjalistow od instalacji TARTARRINI powiedzieli mi ze niema pod maska silniczka krokowego i samochód niebedzie prawidlowo jezdzil,przy okazji chca mi zrobic regeneracje parownika-zrobiono na nim okolo 100tys km.Jzeli ktos cos wie na ten temat czy ci specjalisci maja racje to prosze o odpis.pozdro

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PawełQV
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź-San Francisco
    Auto
    Alfa Romeo 164 QV '91
    Postów
    205

    Domyślnie

    hej, sprawa jest prosta, teoretycznie w każdej instalacji gazowej z emulatorem i sterownikiem (zazwyczaj te 2-giej generacji przygotowane pod wtrysk jedno i wielopunktowy) powinien znajdować się silnik krokowy. Piszę teoretycznie ponieważ można go wyjąć i wstawić w to miejsce ręczny register (rurka z ręczną regulacją przepływu) bo właśnie te silniczki często się zacinają i sprawiają więcej problemów niż korzyści. Jeśli u ciebie nie ma TYLKO tego silniczka (bo może jeszcze ktoś strzelił jakiś patentos i brakuje innych elementów) to znaczy, że ktoś to rozwiązał w inny sposób. Kwestia tego ile ci pali i jak się zachowuje przy odpalaniu, ruszaniu i przyśpieszaniu. Piszesz, że ci gaśnie a to może mieć związek z samą regulacją wolnych obrotów, wlotu powietrza do filtra czy umieszczeniem lub konstrukcją reduktora i stanem membran a nie koniecznie z silnikiem krokowym (którego zresztą nie masz).

    Podsumowując, jeśli chcesz to silnik kosztuje ok 50-100 zł i można zaryzykować a co do regeneracji reduktora to myślę, że warto się zdecydować i wymienić w nim filtry, membrany, uszczelki czy oringi + czyszczenie bo 100 tyś to dużo.
    pozdr.

  3. #3
    dennon28
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za rade,jak juz go zrobie to ci napisze co bylo nie tak--JESZCZE RAZ DZIEKI ZA INFO...POZDRO

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PawełQV
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź-San Francisco
    Auto
    Alfa Romeo 164 QV '91
    Postów
    205

    Domyślnie

    OK, daj znać jak co

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 08:18
  2. Pomoc Przy wyborze instalacji gazowej AR 147 1,6 ts 105 km
    Utworzone przez szyhla6660 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 22:43
  3. Potrzebna szybka opinia o instalacji gazowej
    Utworzone przez Tomekkk w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 02:38
  4. Jak powinien odpalać JTD??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory