Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: Hak do Giuli - bagażnik rowerowy, przyczepa.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 200KM
    Postów
    20

    Domyślnie Hak do Giuli - bagażnik rowerowy, przyczepa.

    Witam Szanownych Forumowiczów!

    Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zabierania na wyjazdy rowerów.
    Jestem już niemal pewny, że w moich warunkach najlepszym sposobem będzie montaż bagażnika na hak.

    W nieokreślonej przyszłości chciałbym też spróbować caravaningu.

    Mam szereg pytań, może ktoś już przerobił w praktyce.

    Czy ktoś z forumowiczów montował już hak do swojej Włoszki?
    Tu chciałbym sprecyzować - w tej chwili mam wydech pojedynczy (Giulia Super 2.0T 200KM), ale docelowo planuję podwójny wydech Ragazzoni z oryginalnym, podwójnym dyfuzorem.
    Czy ma to wpływ na możliwość montażu (wydech pojedynczy/podwójny)?

    Jak wygląda sprawa holowania przyczepy Giulią?
    O ile sam silnik bez problemu da radę (2.0T 200KM), to czy nie ma przeciwwskazań od strony skrzyni ZFa?

    Wszelkie rady i uwagi mile widziane
    Z góry dziękuję i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

    HitTheRoadJack

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Popatrz sobie na https://www.alfaromeo.pl/mopar/akcesoria.

    W "czas wolny" są pokazane oficjalne pokrywy do dyfuzora z otworami (nie wiem czy to cały dyfuzor czy tylko kawałek przy haku i resztę trzeba np. wyciąć) pod hak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2021-01-04 093131.png
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	374.6 KB
ID:	275091Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2021-01-04 093206.png
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	347.1 KB
ID:	275092


    Co do samego haka to nie podpowiem. Kojarzę tylko temat jak ktoś dokładał hak do Stelvio.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Czy ktoś w Was znalazł może rozwiązanie, które nie wymaga robienia dziury w dyfuzorze (albo wycięcia jej w miejscu, które nie jest widoczne)? W oryginalnym rozwiązaniu wygląda to po prostu brzydko...

    Znalazłem w internecie takie coś: https://www.towbarexpress.co.uk/towb...iulia-towbars/ - jest napisane, że dziura jest konieczna, ale od spodu.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Czesc,

    Cytat Napisał HitTheRoadJack Zobacz post
    Tu chciałbym sprecyzować - w tej chwili mam wydech pojedynczy (Giulia Super 2.0T 200KM), ale docelowo planuję podwójny wydech Ragazzoni z oryginalnym, podwójnym dyfuzorem.
    Czy ma to wpływ na możliwość montażu (wydech pojedynczy/podwójny)?

    Jak wygląda sprawa holowania przyczepy Giulią?
    O ile sam silnik bez problemu da radę (2.0T 200KM), to czy nie ma przeciwwskazań od strony skrzyni ZFa?

    Wszelkie rady i uwagi mile widziane
    Z góry dziękuję i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

    HitTheRoadJack
    Mam veloce, czyli z podwojnym, i hak. Tlumik nie ma specjalnego znaczenia. Hak Westfalli, zdejmowany na zamek. Zaślepka z oferty Mopar (wykonana jest z twardego i kruchego tworzywa, stosunkowo łatwo sie łamie, mimo ekstremalnej ostroznosci, kleilem juz w dwoch miejscach a zaslepka w absurdalnej cenie w stosunku do skomplikowania elementu

    Fajnie ze od wewnatrz zderzaka jest zaznaczone miejsce na klapke zaslepiajaca - mocno ulatwia sprawe instalacji/wycinania otworu, brawo Alfa!

    Klapka nie rzuca sie w oczy, jest mocno pod spodem, poza tym mam eibachy zalozone wiec jest nisko.

    Co do holowania, ja ciągałem jak do tej pory tylko lekką, jednomotocyklowa przyczepke - bez problemu, wogole jej nie czuć.

    Co do wozenia rowerów, tez bez problemu, ja mam taki najlzejszy bagaznik nozycowy, woziłem dwie sztuki mtb.

    Wozilem tez pitbike ktory wazy kolo 70 kilo plus z 5 podest na hak - bez problemu, bez specjalnego odczucia przy prowadzeniu samochodu.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 200KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Panowie, dzięki serdeczne za wyczerpanie tematu!

    Przy okazji, jestem pod wrażeniem, jak pomocne jest forum Alfaholicy

    Przypominają mi się złote czasy forum Daewoo Espero, w pierwszych latach dwutysięcznych

    Pozdrawiam!
    Jacek

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Zaślepka z oferty Mopar (wykonana jest z twardego i kruchego tworzywa, stosunkowo łatwo sie łamie, mimo ekstremalnej ostroznosci, kleilem juz w dwoch miejscach a zaslepka w absurdalnej cenie w stosunku do skomplikowania elementu
    Swoją drogą, ciekawe czy można gdzieś dostać podróbę takiej zaślepki?
    600 PLN za kawałeczek kruchego plastiku... Sporo
    Inna sprawa, że pewnie nie będę miał wyjścia, jak go kupić.

    J

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Szukałem zamiennika ale dwa lata temu nie było

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Szukałem zamiennika ale dwa lata temu nie było
    Nie ma, używanych też nie ma. Jak się dobrze wytnie, to na standardową gumową uszczelkę o profilu H można włożyć wycięty element - jak ktoś rzadko wyciąga to jest ok. Wygląda nie gorzej (tego w zasadzie tak czy siak nie widać).

    Na rowery super. O caravaningu zapomnij, giulia z wszech miar się do tego nie nadaje, chyba, że jako caravaning rozumiesz ciągnięcie niewiadówki, ale chyba wygodnie byłoby się kimnąć w aucie.

    Jak zdejmiesz zderzak to od razu jest jasne, że hak nie może wychodzić nigdzie indziej niż w dyfuzorze, wydech nie ma znaczenia. Hak można bez problemu zamontować samemu, robota prosta, na jakieś 2h jak pierwszy raz się robi, a sporo można zaoszczędzić.

    Hak sprzedawany jako oem to westfalia - i polecam się tego trzymać bo jest dobry i i dealnie pasuje. Moduł można kupić dowolny, są takie same tylko w innych pudełkach. Nie warto inwestować w dedykowany - Giulie nie mają wyprowadzonych kostek pod hak więc w parę kabli i tak trzeba się wlutować.

    Jakbyś potrzebował jakiegoś konkretnego info do montażu zaczep mnie prv.
    Ostatnio edytowane przez jakubc ; 06-02-2021 o 16:32

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Po tym jak mam ślady już na dachu od montowania Thule (chyba dla Giulii go wycofali), rozważyłem montaż haka. Z tego co widzę koszt samych gratów (hak, wiązka+sterownik+zaślepka) z linii akcesoriów, to już ponad 4k, do tego instalacja, przegląd i baza bagażnika na rowery, chyba wyjdzie bliżej 7k za tą "przyjemność". Gratis popsucie wyglądu dyfuzora i łamiące się zaślepki po 700zł/szt. Chyba zostaję przy obecnym rozwiązaniu, najwyżej za parę lat lakiernik poprawi mi malowanie pod uchwytami bagażnika.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    folie pod łapy i po kłopocie

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    kłopot to już jest bo są obtarcia i nawet lekkie wgniotki wewnątrz...teraz to już tylko walka żeby nie dochodziło więcej
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Bagażnik rowerowy na hak
    Utworzone przez druga kobra w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2020, 19:36
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory