Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 85

Temat: Multi Air

  1. #71
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    U mnie też po około 75 tys (i ponad 2 lata) wymiana Multiair.
    Wypadanie zapłonu wystąpiło dosłownie 3 razy. Za pierwszym razem - wymiana świec (to się zbiegło z zaleceniami wymiany świec w książce serwisowej - 59tys km). Wówczas dostałem info, że jeśli sytuacja się powtórzy, to jest podstawa do wymiany MA.
    Drugi raz - niestety błąd się nie zapisał w komputerze (szybko zgasiłem i odpaliłem na nowo silnik - już bez szarpania), więc podstawy do wymiany nie było.
    Trzeci raz poczekałem trochę, aby wywaliło błąd na desce.

    Podobno ten nowy, jest zmodyfikowany. Ma inny numer seryjny. Ale co się zmieniło - nikt nie wie.

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    alfa 159&147
    Postów
    30

    Domyślnie

    Mam dwa moduły MA. Wymieniałem w Mito1.4 tb , mogę dla was zrobić sekcję zwłok takiego modułu [emoji6]

    Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    alfa 159&147
    Postów
    30

    Domyślnie

    Ma zdjęcie elektrozaworu, oraz czujnika temperatury oleju (termistor NTC), wrzucę w wolnej chwili

    Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    i wyraźnie zacina się na zimno elektrozawór multiair
    Po czym stwierdzasz, że zacina się właśnie elektrozawór? tzn ja podejrzewam, że u mnie też to był elektrozawór ale jestem ciekaw.
    U Ciebie też w chłodniejsze dni to się objawiało?

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    mogę dla was zrobić sekcję zwłok takiego modułu [emoji6]
    nie wiem czy coś będzie można z takiego czegoś wywnioskować. jak nie działa raz na jakiś czas to pewnie cięzko na stole odróżnić sprawny od niesprawnego (?)
    Ostatnio edytowane przez Trevor ; 28-12-2022 o 17:52

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    alfa 159&147
    Postów
    30

    Domyślnie

    Elektrozawór można sprawdzić mierząc rezystancję względem temperatury,

    Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

  6. #76
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 147 fl
    Postów
    8

    Domyślnie

    U mnie przy przebiegu 28.000 km wypadanie zapłonu nastąpiło kilkukrotnie.Po zweryfikowaniu błędów aso stwierdziło,że to na pewno świece.Wymieniono je na mój koszt.Samochód szarpał,walił błędami,start/stop nieaktywny.Po rozgrzganiu i ponownym odpaleniu było ok.
    Pytałem o multiair i stwierdzono,że nie nadaje się do wymiany,niby wszystko ok.
    Olej wymieniany był miesiąc temu (przegląd aso).Wleciała standardowa selenia.
    Czy przerzucać się na coś lepszego i dawać płukankę?Chciałbym uniknąć usterki multiair,a póki co jeszcze to ustrojstwo działa.Nie wiem tylko czy cokolwiek jest w stanie przedłużyć jego życie:/
    Mam nadzieje,że świece załatwią moje problemy,ale czytając forum szczerze w to wątpie.

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał ukasz6 Zobacz post
    U mnie przy przebiegu 28.000 km wypadanie zapłonu nastąpiło kilkukrotnie.Po zweryfikowaniu błędów aso stwierdziło,że to na pewno świece.Wymieniono je na mój koszt.Samochód szarpał,walił błędami,start/stop nieaktywny.Po rozgrzganiu i ponownym odpaleniu było ok.
    Pytałem o multiair i stwierdzono,że nie nadaje się do wymiany,niby wszystko ok.
    Olej wymieniany był miesiąc temu (przegląd aso).Wleciała standardowa selenia.
    Czy przerzucać się na coś lepszego i dawać płukankę?Chciałbym uniknąć usterki multiair,a póki co jeszcze to ustrojstwo działa.Nie wiem tylko czy cokolwiek jest w stanie przedłużyć jego życie:/
    Mam nadzieje,że świece załatwią moje problemy,ale czytając forum szczerze w to wątpie.
    Na wymianę cewek i świec raczej bym się nie zgadzał tak od razu, niech pozamieniają miejscami i sprawdzić czy błąd przechodzi na inny cylinder.
    Jeśli masz na gwarancji to wymieniaj i się nie zastanawiaj. Ja bym wręcz prowokował ten błąd i na coldstarczie ruszał w drogę od razu na spokojnie. Wydaje mi się, że samo wrzucenie biegu wystarczy, wtedy schodzi z obrotów i zaczyna się disco

  8. #78
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 147 fl
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Na wymianę cewek i świec raczej bym się nie zgadzał tak od razu, niech pozamieniają miejscami i sprawdzić czy błąd przechodzi na inny cylinder.
    Jeśli masz na gwarancji to wymieniaj i się nie zastanawiaj. Ja bym wręcz prowokował ten błąd i na coldstarczie ruszał w drogę od razu na spokojnie. Wydaje mi się, że samo wrzucenie biegu wystarczy, wtedy schodzi z obrotów i zaczyna się disco
    Wymienili świece.Póki co zrobiłem 1600 km i cisza.Zobaczymy jak będzie dalej.

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    Mam dwa moduły MA. Wymieniałem w Mito1.4 tb , mogę dla was zrobić sekcję zwłok takiego modułu [emoji6]

    Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka
    Prawie 2 lata temu najlepszy mechanik od 'sekcji zwłok' polskiego youtube już to zrobił - też miał MA od Mito 1.4. Proszę:



    L.

  10. #80
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Fajny film, dzięki za wklejkę.
    Rozśmieszający tekst w okolicach 9-tej minuty o tym jaki to profit w mocy daje MA od dołu i niesamowitego kopa na starcie. Tej którą ekologia zapewne zabiła i która została programowo zduszona... Paranoja.
    Swoją drogą czyste qrestwo, że te elementy są tam zaprasowywane a nie jakoś normalnie demontowalne i naprawialne.

Podobne wątki

  1. Kierownica multi
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2019, 19:03
  2. Konkurs Alfaholików - Losowanie Multi Multi.
    Utworzone przez DieselJTD w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 20:39
  3. Multi-Di@g
    Utworzone przez Reason w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory