Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Opona ociera o talerzyk amortyzatora - lewy tył - [147]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    1

    Domyślnie Opona ociera o talerzyk amortyzatora - lewy tył - [147]

    Witam,

    Dzisiaj podczas jazdy moja luba zaliczyła o jedną dziurę za dużo przez co usłyszeliśmy z tyłu samochodu [AR 147] hałas - można to chyba nazwać uderzeniem/obiciem, jednak był on jednorazowy więc nie wiem czy jestem w stanie go dobrze teraz sprecyzować. Od tego momentu wewnątrz samochodu słychać było ewidentnie niepokojący dźwięk z tylnej jego części - taki szum, trochę jak wiatr hulający przed deszczem/burzą ale o stałym poziomie głośności, nie rosnący i nie cichnący. Dźwięk jest słyszalny tylko przy jeździe do przodu, przy cofaniu go brakuje. Jest on także słyszalny przede wszystkim wewnątrz samochodu, z zewnątrz nie.

    Z informacji które udało mi się wyczytać w internecie a także porównania obu stron pojazdu wygląda to na obcieranie się opony o talerzyk amortyzatora, ale piszę to na podstawie informacji z internetu, jako że sam jestem samochodowym laikiem.

    Załączam zdjęcia, zawierają one wygląd obu kół z tyłu, jak widać na jednym ze zdjęć (prawy tył) widać że odstęp miedzy oponą a talerzykiem jest w miarę duży, natomiast z drugiej strony praktycznie go nie ma, skąd też kalkuluje, że to się musi obcierać. Do tego wydaje mi się, że amortyzator przy kole gdzie talerzyk ściera się z oponą jest trochę przekrzywiony w kierunku przodu pojazdu.

    Samochód jeździ (szczęście w nieszczęściu sytuacja miała miejsce kilometr od miejsca zamieszkania więc doturlaliśmy się z powrotem), niemniej wnioskuję, że sytuacja wymaga natychmiastowej naprawy dlatego jako laik chciałem spytać Was forumowiczów:

    - co dokładnie mogło się stać w tej sytuacji, jakie są wasze diagnozy;
    - jak bardzo zaawansowana będzie naprawa zaistniałej awarii;
    - czy jestem w stanie dojechać samochodem na któryś z pobliskich warsztatów (odległość do 2 km), czy sytuacja ta stanowi zbyt duże zagrożenie i prawdopodobieństwo poważniejszej awarii jest zbyt duże.

    Pytam w związku z tym, że samochód oddam do warsztatu, a jako laik nieznający się na motoryzacji chciałbym móc porównać diagnozę postawioną przez mechanika z opinią forumowiczów. (jeśli opinia mechanika będzie podobna jak kogoś z forum to będę wiedział do kogo zgłosić się z ewentualnymi dalszymi pytaniami po poradę : ), a także będę spokojniejszy o prawidłowość diagnozy.

    Z góry dziękuje za każdą udzieloną odpowiedź!
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 lewy tyl.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	52.0 KB
ID:	276537   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 prawy tyl.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	38.1 KB
ID:	276538   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 lewy tyl bez kola.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	38.7 KB
ID:	276539  

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Prawdopodobnie naderwał się talerzyk, częsta przypadłość 147, 156 I GT. Wymiana obu amortyzatorów załatwia sprawę.
    Nic nie spawaj ani nie prostuj, tylko wymiana.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Prawdopodobnie naderwał się talerzyk, częsta przypadłość 147, 156 I GT. Wymiana obu amortyzatorów załatwia sprawę.
    Nic nie spawaj ani nie prostuj, tylko wymiana.
    Śnięta prawda Też tak miałem w 156.
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    147 1.9JTD 150KM 2005r
    Postów
    79

    Domyślnie

    Tylko wymiana. Można bawić się w naprawę ale jest to nieopłacalne.
    Musisz liczyć się również z możliwymi dodatkowymi wydatkami na długie śruby wahaczy i tuleje metalowo-gumowe. Często są bardzo pordzewiałe rurki przez, które przechodzi śruba i niestety trzeba grzać lub ciąć.

Podobne wątki

  1. Cos ociera w przednim kole???
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 08:13
  2. Ocierająca opona o podstawe amortyzatora
    Utworzone przez dEdEkA w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 22:44
  3. Łącznik stabilizatora ociera o półoś
    Utworzone przez puotek w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 18:11
  4. Obcierająca opona tył lewy
    Utworzone przez cinas w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 19:04
  5. Cos ociera--po wymianie wahaczy
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 13:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory