Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Przedłużenie abonamentu do aktualizacji map nawigacji

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie Przedłużenie abonamentu do aktualizacji map nawigacji

    Dobry,
    Czy ktoś aktualnie załatwia przedłużenie abonamentu do aktualizacji map nawigacji? Mnie na dniach się kończy 3-letni okres "darmowych" aktualizacji, i pomimo żenującego poziomu obsługi aktualizacji TomToma - chciałbym przedłużyć na kolejne 3 lata.
    W moim aso od paru już dni walczą z tym tematem i twierdzą, że strona mopara do przedłużania abonamentu wywala błąd, i nie mogą tego załatwić. Podobno problem jest znany Włochom (w BB zresztą podobno też wiedzą o nim).
    Czy ktoś może taką wersję potwierdzić? Albo zanegować?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jeszcze się zastanawiam nad zakupem. Za 500 zł łacznie mają być 4 aktualizacje. Poza tym wysoko zaawansowane są prace nad uruchomieniem Tomtoma dla AA i tym jestem zainteresowany.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Średnio przez te 3 lata wypadają mi 2 aktualizacje rocznie, więc podobnie byłoby przez kolejne 3 lata. Może być - nie mam AA, a po mega upgrejdzie nagłośnienia i wymianie displaya na 8,8 nie mam już ochoty grzebać w infotainmencie i dokładać AA. Ale nawet jak sobie aso nie poradzi z przedłużeniem abonamentu to samochód nadal będzie jeździł fenomenalnie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Dobry,
    Czy ktoś aktualnie załatwia przedłużenie abonamentu do aktualizacji map nawigacji? Mnie na dniach się kończy 3-letni okres "darmowych" aktualizacji, i pomimo żenującego poziomu obsługi aktualizacji TomToma - chciałbym przedłużyć na kolejne 3 lata.
    W moim aso od paru już dni walczą z tym tematem i twierdzą, że strona mopara do przedłużania abonamentu wywala błąd, i nie mogą tego załatwić. Podobno problem jest znany Włochom (w BB zresztą podobno też wiedzą o nim).
    Czy ktoś może taką wersję potwierdzić? Albo zanegować?
    Pozdrawiam
    Poprosiłem moje ASO o zakup i ku memu zdziwieniu właśnie mi powiedzieli, że jest jakiś problem.
    Ich zdaniem dla mojego VIN nie ma takiej oferty, co mnie dziwi bo auto wprawdzie z początku produkcji, ale duża NAVI więc nie ma problemu z ilością pamięci na wgranie pliku map.

    Zastanawiam się nad złożeniem oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Poprosiłem moje ASO o zakup i ku memu zdziwieniu właśnie mi powiedzieli, że jest jakiś problem.
    Ich zdaniem dla mojego VIN nie ma takiej oferty, co mnie dziwi bo auto wprawdzie z początku produkcji, ale duża NAVI więc nie ma problemu z ilością pamięci na wgranie pliku map.

    Zastanawiam się nad złożeniem oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie.
    Może to po prostu oznaczać, że nie planują wsparcie przez kolejne 3 lata dla starego systemu.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    ASO zwala winę na FCA, FCA zwala winę na TOMTOM-a a wszystkiemu jest winne oprogramowanie sprzedaży- obsługi. Jedna część jest w języku polskim inna w angielskim i dodatkowo bodajże trzy parametry we włoskim. Naprawa tego stanu trwa już ponad rok (w Giulii), ten sam problem odnotowano przy Fiacie 500 oraz Stilo. Wniosków jak widać nie wyciągnięto.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    ASO zwala winę na FCA, FCA zwala winę na TOMTOM-a a wszystkiemu jest winne oprogramowanie sprzedaży- obsługi. Jedna część jest w języku polskim inna w angielskim i dodatkowo bodajże trzy parametry we włoskim. Naprawa tego stanu trwa już ponad rok (w Giulii), ten sam problem odnotowano przy Fiacie 500 oraz Stilo. Wniosków jak widać nie wyciągnięto.
    Rozumiem, że wiesz coś więcej. Co to oznacza? Bo kilku osobom udało się przedłużyć mapy. Coś walnęło teraz w systemie czy faktycznie dla starszych aut jest tylko problem?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Moje ASO ogarnęło temat - mam przedłużenie aktualizacji do 2024-go. Poinformowali mnie tylko, że może być konieczna płatna aktualizacja firmware'u navi - ale ja dzięki temu forum mam najnowszą wersję już załadowaną więc wszystko powinno być ok. Nie było tematu daty produkcji samochodu (X.2017) - ale była dostępna oferta przedłużenia aktualizacji na moparze.
    Ostatnio edytowane przez ciafok ; 12-03-2021 o 12:44

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Moje ASO ogarnęło temat - mam przedłużenie aktualizacji do 2024-go. Poinformowali mnie tylko, że może być konieczna płatna aktualizacja firmware'u navi - ale ja dzięki temu forum mam najnowszą wersję już załadowaną więc wszystko powinno być ok. Nie było tematu daty produkcji samochodu (X.2017) - ale była dostępna oferta przedłużenia aktualizacji na moparze.
    Przed chwilą do mnie też dzwonili z ASO, że widać w systemie mój VIN i właśnie przygotowują fakturę. Po ilu dniach widziałeś już zmianę w systemie do ściagania map (zamiast info skontaktuj się z dealerem ostatnia mapa stała się widoczna)?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Od razu - mając serwis na linii (bo zadzwonili, że właśnie udało im się przedłużyć i wypadałoby zapłacić ) - zalogowałem się na mopara i już widziałem przedłużony okres abonamentu.
    Przy czym - ja mam "ciągłość" abonamentu (nie było sytuacji żebym nie widział swoich aktualizacji na moparze). Zależało mi na zachowaniu "ciągłości" abonamentu bo widzę, że mają tam potężny bajzel a przez pierwsze trzy lata aktualizacje jako-taki trafiały na moje konto.
    Ostatnio edytowane przez ciafok ; 12-03-2021 o 16:31

Podobne wątki

  1. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez ignacy w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 13:39
  2. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 14:49
  3. [Giulia] Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 11:55
  4. [159] Po aktualizacji Bleu&Me brak nawigacji
    Utworzone przez wariiat w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 13:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory