Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Potrzebuję szybkiej pomocy, Alfa staneła na drodze

  1. #1
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie Potrzebuję szybkiej pomocy, Alfa staneła na drodze

    Jechałem spokojnie przez miasto, dosłownie w ciągu 2 minut temperatura skoczyła do 130o, zapaliła sie czerwona kontrolka, więc postanowiłem zjechać i wyłączyć silnik. Otworzyłem maskę, silnik był gorący jak cholera, ale nic nie dymiło. Po kilku telefonach postanowiłem dać jej chwilę na odpoczynek i spróbować przejechać ten kilometr, który dzielił mnie od domu, ale po przękręceniu kluczyka było słychać tylko jedno kliknięcie rozrusznika i NIC. I stoi tam sama na deszczu i czeka aż po nią pojadę, pomóżcie fachową radą, gdzie szukac przyczyny?? Jeśli to tylko brak wody w chłodnicy to nawet nie wiem gdzie to sprawdzić, bo wszystko jest przykryte plastikami. Inaczej mówiąc..HELP!!

  2. #2
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Albo może jakaś blokada sie włączyła, żeby silnika nie uszkodzić?? Już kiedyś tak miałem, wtedy jakiś czujnik położenia wału wyłączał silnik. Czyli w końcu czego mam tam dolać jak coś??

  3. #3
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Tragedia Sysio166, wspolczuje Ci ale ja zupelnie sie na dieslach nie znam...
    Nie masz jakiegos ASSISTANCE??

  4. #4
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał areks
    Nie masz jakiegos ASSISTANCE??
    Mam, ale tylko w ostateczności skorzystam, tzn.jak jutro nie uda mi się jej uruchomić. Poczytałem trochę w instrukcji, są jakieś zabezpieczenia silnika przed uszkodzeniem.

  5. #5
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Jade ściągnąć ją do warsztatu...obyście się mylili :|

    PS. W sumie tutaj nie zdołowaliście mnie tak bardzo, na drugim forum zdiagnozowano mi m.in. zatarcie silnika, wypchnięcie uszczelki pod głowicą, obrócenie panewek i ogólnie remont lub wymianę silnika :>> Oby tam się mylili :wink:

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sysio166
    Jade ściągnąć ją do warsztatu...obyście się mylili :|

    PS. W sumie tutaj nie zdołowaliście mnie tak bardzo, na drugim forum zdiagnozowano mi m.in. zatarcie silnika, wypchnięcie uszczelki pod głowicą, obrócenie panewek i ogólnie remont lub wymianę silnika :>> Oby tam się mylili :wink:
    Po powrocie z warsztatu proszę się podzielić z nami wiadomościami

  7. #7
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sysio166
    na drugim forum zdiagnozowano mi m.in. zatarcie silnika, wypchnięcie uszczelki pod głowicą, obrócenie panewek i ogólnie remont lub wymianę silnika :>> Oby tam się mylili :wink:
    Nie wierze ze moze byc az taka tragedia...
    Musialbys naprawde dlugo nie sprawdzac oleju na bagnecie, chyba az tak zajechany ten dieselek nie byl :mrgreen: :mrgreen:
    Ja tam czuje ze bedzie pierdolka i ze bedzie wszystko dobrze :roll: :roll:
    Jakos mam takie przeczucia :mrgreen: :mrgreen:
    Wloszki sa kaprysnice straszne ops: ops:

  8. #8
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    No i miałem po 18 coś wiedzieć i lypa...nie wiem nic. Nie zdąrzyli się nawet za nią zabrać, muszę czekać do poniedziałku :x Kolejny łykend bez mojej kochanej... :cry: I znowu kilka dni nerwówki..obawiam się najgorszego.

  9. #9
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Przewód masowego układu napędowego...taka sobie pierdółka. Przepalił się, spowodował małe spięcie, od którego podskoczył wskaznik temperatury i tyle. Żadne zatarcie silnika, obrócenie panewek czy uszczelka pod głowicą i milion innych. Już ją mam :mrgreen:

  10. #10
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sysio166
    Przewód masowego układu napędowego...taka sobie pierdółka. Przepalił się, spowodował małe spięcie, od którego podskoczył wskaznik temperatury i tyle. Żadne zatarcie silnika, obrócenie panewek czy uszczelka pod głowicą i milion innych. Już ją mam :mrgreen:
    No to całe szczescie
    a w którym miejscu sie przepalił?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 08:13
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 20:56
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 20:01
  4. chlopaki pomocy alfa gasnie na drodze;/;/ 2.4 jtd
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 22:25
  5. [156] Potrzebuje szybkiej pomocy- 2,4 jtd pompa wspomagania
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 16:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory