Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zatrzaśnięty kluczyk

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Radlin
    Auto
    Alfa 159 TI 1750 TBi, Opel Insignia
    Postów
    7

    Domyślnie Zatrzaśnięty kluczyk

    Witam, mam taki problem, właśnie odebrałem telefon od mojej żony- zatrzasnęłam kluczyk w bagażniku... tak tak mam jeden kluczyk i wiem że mogłem to dorobić wcześniej....
    Mój mechanik nie widzi innej możliwości niż wezwanie "włamywacza" ale może ktoś z użytkowników ma jakiś magiczny sposób na otwarcie samochodu?

  2. #2
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    I, Twój mechanik ma rację - tylko, niech się włamuje do samochodu, a nie do bagażnika - po otwarciu samochodu, jeśli masz wersję bez rozkładanych siedzeń, musisz skorzystać z linki do awaryjnego otwierania bagażnika, jeśli z rozkładanymi, to wszystko jasne.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8
    Postów
    127

    Domyślnie

    Drut z pętelką i można spróbować przez uszczelkę drzwi od góry włożyć i pociągnąć za klamkę od środka

  4. #4
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Przez uszczelkę nie da rady, trzeba odchylić drzwi, tak żeby drut mógł wejść prosto, ale zaciśnąć go na klamce, to będzie iście ekwilibrystyczne zadanie, no ale próbować można - w ubiegłym roku, wydobywaliśmy tak kluczyki z VW, tyle, że leżały one na siedzeniu, a więc nie było potrzeby "łapania" klamki, a jedynie kluczyków - próbowaliśmy wcześniej chwycić klamkę, ale bez rezultatu.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Radlin
    Auto
    Alfa 159 TI 1750 TBi, Opel Insignia
    Postów
    7

    Domyślnie

    Jest sukces!

    Tak jak piszecie powyżej, lekko odgiołem drzwi kierowcy i dosięgnołem do klamki drzwi pasażera. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne tylko drut musi być odpowiednio sztywny. W moim przypadku sprawdził się dwumetrowy pręt do sufitów podwieszanych. Włożenie srubokręta w oczko tego pręta znacznie ułatwia manewrowanie. Cała robota zajęła mi 40 minut. Tylko trzeba pooklejac słupki i końcówkę pręta taśmą żeby nic nie porysować. Na szczęście wpadłem na to przed włożeniem tego pręta i nic nie uszkodziłem. Dzięki za pomoc, teraz tylko trzeba dorobić drugi kluczyk "Na przyszłość "

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkello18 Zobacz post
    Jest sukces!

    Tak jak piszecie powyżej, lekko odgiołem drzwi kierowcy i dosięgnołem do klamki drzwi pasażera. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne tylko drut musi być odpowiednio sztywny. W moim przypadku sprawdził się dwumetrowy pręt do sufitów podwieszanych. Włożenie srubokręta w oczko tego pręta znacznie ułatwia manewrowanie. Cała robota zajęła mi 40 minut. Tylko trzeba pooklejac słupki i końcówkę pręta taśmą żeby nic nie porysować. Na szczęście wpadłem na to przed włożeniem tego pręta i nic nie uszkodziłem. Dzięki za pomoc, teraz tylko trzeba dorobić drugi kluczyk "Na przyszłość "
    Żeby nie pchać się w koszty w kodowaniem kluczyka możesz dorobić sobie tylko grot. Na olx/allegro widziałem takie groty z plastikową obudową bez elektroniki po 30 zł.

  7. #7
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Tak jak piszecie powyżej, lekko odgiołem drzwi kierowcy i dosięgnołem do klamki drzwi pasażera. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne tylko drut musi być odpowiednio sztywny.
    Gratuluję, no myśmy mieli tylko kawałek drutu, znaleziony przy rozpadającym się płocie, bo byliśmy nad jeziorem, a więc nie było nawet szansy, żeby sięgnąć od drzwi kierowcy, do klamki pasażera - jak widać, zawsze wato próbować

    Co prawda nigdy nie zdarzył mi się taki przypadek, ale od kiedy mam samochód, a w nim centralny zamek, zawsze "bunkruję" zapasowy kluczyk, gdzieś na zewnątrz samochodu, skąd można go bez problemu wyjąć i użyć - mam tak od momentu, kiedy szwagier z siostrą pojechali nad morze, zatrzasnęli kluczyk w Fordzie Sierra i musieli wzywać "magika".

Podobne wątki

  1. Zatrzaśnięty kluczyk - jak otworzyć samochód awaryjnie?
    Utworzone przez szymonjot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-08-2020, 22:12
  2. Zatrzaśnięty bagażnik....HELP :/
    Utworzone przez mekka27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 10:19
  3. Zatrzaśnięty bagażnik. Elektryka padła.
    Utworzone przez zibi19680410 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 21:53
  4. Zatrzaśnięty bagażnik / sedan
    Utworzone przez Wili w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:15
  5. zatrzaśnięty bagażnik
    Utworzone przez _RAFI_W w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 11:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory