Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 99

Temat: Jazda testowa Giulią, Giulia 280 KM a Busso 3,2

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Dokładnie. Pamiętam jak Fordem Pumą jeździłem, nie raz myślałem, że muszę odpuścić, bo zaczynam przeginać, a po zerknięciu na prędkościomierz okazywało się, że mogłem spokojnie przyśpieszyć [emoji1] w Jaguarze znowu w mieście muszę się bardzo pilnować, bo łatwo prawko stracić przez brak poczucia prędkości - wyciszenie kabiny, zawieszenie robią tu mega robotę

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    heh....tez mialem pume z silnikiem yamahy 1700...autko dawalo mega radosc z jazdy a dzwiek byl nie gorszy niz 2.0 TS

  3. #33
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Szybciej ruszysz ze świateł, gdy będziesz sukcesywnie dociskał pedał gazu bez zrywania przyczepności (bez ingerencji ESP), niż wciskając od razu pedał gazu do oporu, bo wtedy ESP nie będzie musiało dławić silnika, gdy zerwiesz przyczepność.
    Mówisz o aucie z 400KM+?
    Bo przy napędzie 4x4 i 280KM to raczej właśnie gaz w podłogę. Oczywiście podstawa to dobre opony. Przy rozgrzanych, dobrych gumach i temp. 20+ nie zrywa mi przyczepności i nie ingeruje mi ESP - a mam ponad 350KM. Chociaż tutaj może jeszcze kwestia masy, bo 1850kg robi swoje.

    Ogólnie wracając do sedna - miałem bardzo podobne odczucia do Autora tematu. Pojechałem 166 3.0V6 do salonu przejechać się Giulią Veloce. Auto jest świetne pod wieloma względami, ale przesiadając się z Busso czułem niedosyt. Jeżeli ktoś chce jeździć cicho i precyzyjnie oraz nie przeszkadza mu dźwięk tego silnika na wysokich obrotach (dla mnie jak japońska szlifierka, TS brzmiał 10x lepiej) to Giulia świetnie się sprawdzi. Szukając więcej mięsa trzeba sięgnąć po wersję Q...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    W wersji Q jest podobnie- subiektywne wrażenia jazdy 3,2 Busso są takie, że ma się wrażenie że Alfa z Busso wcale nie jest wolniejszym pojazdem, choć tak nie jest, różnica mocy jest dwukrotna. W Giulii ma miejsce pewna ospałość skrzyni i chyba silnika też- te elementy "uczą" się z zachowań kierowcy i po chwili (dłuższej lub krótszej) dopasowują się do jego stylu jazdy, czasem reakcja na nagłe gwałtowne dodanie gazu wcale nie jest taka, jak można by oczekiwać znając moc auta.

  5. #35
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Niezła gównoburza znowu z błachego powodu...
    A wniosek jest taki, że Giulia jest autem premium (takim biedniejszym z wyposażenia, ale jakościowo górna półka bez dwóch zdań), dlatego mimo dużej mocy i świetnych osiągów, ta jakość wykonania nie zapewnia takich "dramatycznych" doznań jak znacznie bardziej surowe Busso. Auta z dwóch różnych światów, jednak sam nie jestem w stanie wskazać lepszego - po prostu co kto lubi i do czego auto ma być przeznaczone.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #36
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    jednak sam nie jestem w stanie wskazać lepszego - po prostu co kto lubi i do czego auto ma być przeznaczone.
    Tak, to niezłe podsumowanie. Do miasta na co dzień brałbym Giulię
    Na tor brałbym Giulię.
    Na wakacje, wycieczkę w góry, trip po Europie, weekendowy wypad, przejażdżkę po stresującym dniu w pracy - Busso
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Tak, to niezłe podsumowanie. Do miasta na co dzień brałbym Giulię
    Na tor brałbym Giulię.
    Na wakacje, wycieczkę w góry, trip po Europie, weekendowy wypad, przejażdżkę po stresującym dniu w pracy - Busso
    Do miasta MiTo QV, na tor - 75 Turbo, w długą trasę - Giulia 2.0, na weekend - Gtv 916 V6 .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ale już wiem jak sterować Giulią, by dostała nagle porządnego "kopa"- jak wiadomo przy włączonym trybie nawet D nagłe wciśnięcie gazu nie powoduje natychmiastowej raekcji silnika i skrzyni polegającej na udostępnieniu max osiągów- skrzynia ma krótki czas namysłu , po którym zaczyna jechać jak trzeba. Gdy trzeba nagle wystrzelić do przodu a jestem w trybie N, zrzucam manetką trzy biegi w dół i wciskam głęboko gaz, to się wtedy dzieje , ale wtedy skrzynia przełącza biegi przy ponad 7000 obr/min , mimo że jest w trybie N, gdzie normalnie przełącza je przy 1500-2500 obr/min. Po takiej operacji wgniata nas mocno w fotel a auto wystrzeliwuje do przodu i rozpędza się piorunem.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Wiadomo że w Busso jest 6 cylindrów i dużo większa pojemność, ale ta wersja Giulii posiada turbodoładowanie, jej moc, moment i osiągi są lepsze niż Alfy z Busso, dlatego podczas testu oczekiwałem większych wrażeń i reakcji na wciśnięcie pedału gazu, tym bardziej że Giulia posiada jeszcze 8- biegowy , szybki automat , który powinien tak zmieniać biegi i z taką szybkością je zmieniać, jaka dla kierowcy z manualem jest nie do osiągnięcia. Tutaj właśnie byłem zaskoczony, bo subiektywnie - jako kierowca, odczuwałem słabą reakcje na wciśnięcie gazu, żadne pomiary nie były robione- być może okazałoby się że wyciszenie i jednostajność przyśpieszenia nie dają odczuć kierującemu tych 5,2 sekund do setki, ale z perspektywy kierowcy, po wciśnięciu gazu do oporu na światłach, auto "nie jedzie". Podobnie na trasie- gwałtowne wciśnięcie gazu przy 100 km/h nie spowodowało gwałtownego wyrzucenia do przodu, jak to ma miejsce w Busso, Giulia przyśpieszała ale nie czuć było wgniatania w fotel, może należałoby dopasować odpowiedni bieg i obroty silnika manetką, by pracował przy obrotach mocy maksymalnej? Ale skrzynia tego nie zrobiła jak oczekiwałem. [MENTION=71664]walgreen[/MENTION]- dźwięk tych starych silników i słabe wyciszenie kabiny wcale nie jest w tym przypadku żadnym dramatem, jest on właśnie mile widziany przez kierowcę Alfy,- odpada też opcja puszczania rasowego dźwięku silnika przez głośniki.
    Czyli podsumowujac brakuje troche rozklekotanych plastikow, wyjacego silnika i telepania kabiny. Odczucia subiektywne, kto co lubi w zasadzie. Odczucia po pierwszych testach mialem takie same... Tyle, ze dla mnie to wszystko sa zalety, a nie wady. Nie jestem fanatykiem samochodow typu "dre sie, ale nie idzie".
    Ja zrobilem na razie z 2kkm Giulia i juz kilka razy niechacy ABS przetestowalem bo odczucie predkosci po Giuliettcie jest tak zupelnie rozne, ze zwyczajnie nie zauwazam jak szybko jade i jak szybko nagle zaczynaja sie zblizac inne pojazdy.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    "wyjącego silnika"...w Giuliach 200 i 280 KM dźwięk jest podbijany głośnikami, w Busso 3,2 taki zabieg nie jest potrzebny- ten silnik przy każdych obrotach brzmi genialnie. Niektórzy kupują do Giulii inne układy wydechowe, by brzmiała lepiej- i tak po kupnie nowoczesnego auta wydają niemałe kwoty, by upodobnić je brzmieniem do Busso. Busso brzmi lepiej też niż Giulia Quadrifoglio, i to nawet z otwartymi klapami wydechu w trybie Race (tu owszem dźwięk jest lepszy, ale to dalej to nie to co Busso). Rozklekotanych plastików i telepania kabiny u mnie w Busso nie ma, ale owszem czuć że to starsza, prostsza konstrukcja- zwłaszcza zawieszenie, gdy jedziemy po nierównościach. Giulia przyśpiesza bardzo liniowo, mimo dużych przyśpieszeń nie są one tak odczuwalne jak w Busso, odbywa się to też w ciszy- poziom hałasu w obu autach bardzo się różni. Trochę drażni opóźnienie przy nagłym dodaniu gazu w Giulii- to skrzynia uczy się stylu jazdy i turbo tez potrzebuje chwilę by się rozkręcić. Zwykle bardziej ceni się komfort, ciszę łatwa obsługę w aucie, ale moim zdaniem w porównaniu do Giulii Busso ma więcej sportowego ducha.

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [Brera] jazda testowa
    Utworzone przez Davidbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 07:09
  3. Jazda "testowa" trójmiasto - Alfa Romeo 159
    Utworzone przez Filippo w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory