Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 2.4 jtdm Dymienie na biało/szaro - tylko czasami !

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    11

    Domyślnie 2.4 jtdm Dymienie na biało/szaro - tylko czasami !

    Witam wszystkich,

    Pacjent to 2.4 jtdm. W zeszły piątek odpaliłem rano auto,a z rur zaczął wydobywac się biały / szary dym. Sądząc, ze to para wodna zrobiłem kilkaset metrów,ale dymienie było tak intensywne, ze nie ma szans, ze była to para. Zostawiłem auto na parkingu, wróciłem po okolo 30 minutach, zeby sprawdzic zapach dymu. Odpalam auto i wszystko wporzo, auto nie kopci, silnik pracuje ok. Przejezdziłem cały piątek, sobote, niedziele i poniedziałek, we wtorek rano odpalam alfe i znow to samo, kłęby dymu. Wrociłem po okolo 2 godzinach ,zeby sprawdzic testerem UPG, odpalam i znów wszystko w porządku. Wcisnąłem tester w zbiorniczek wyrównawczy, odpaliłem silnik, ale ciśnienie w układzie chłodzenia zaczęło bardzo wzrastać, do momentu az płyn zaczął wyciekać ze zbiorniczka ( testu nie skonczyłem ). W środę chciałem sprawdzić, czy problem wystąpi po nocy i znów wszystko ok, brak dymienia.

    Podsumowując:
    - dymi na biało / szaro, tylko czasami
    - Brak pod korkiem oleju , czy tez zbiorniczka wyrównawczego jakiejkolwiek mazi ( korki czyste ).
    - Na pewno alfa zaczęła brać nieco więcej oleju ( zazwyczaj od wymiany do wymiany 8-10 kkm dolewałem okolo 0,5 l oleju, ostatnio po przejechaniu 6500km od wymiany musiałem dolać prawie cały litr )
    - Nie zauważyłem , aby w drastyczny sposób ubyło płynu chłodniczego ( zawsze poziom się wahał między min i max , czasami było ponad poziom maksymalny )

    Moje domysły:
    - Uszczelka pod głowicą
    - Pęknięta głowica
    - Chłodniczka EGR
    - jedno dość ciekawe spostrzezenie ( okolo 2 tyg temu serwis robił mi adaptacje skrzyni ( AF40 ). Alfa od 3-4 lat ma wyrzuconą całą ekologie( DPF , klapy , EGR ) . Wszystko mechanicznie wycięte / zaslepione, oraz usunięte z kompa.
    Ktos zasugerował mi ,ze problemem moze byc wypalanie DPF, czy jeśli serwis przywócił ustawienia fabryczne kompa , to czy przypadkiem nie włącza sie wypalanie DPF i przez to wali tak dymem z wydechu ?

    Z góry dziękuję za porady i sugestie
    Ostatnio edytowane przez Alexiak ; 08-10-2021 o 12:11

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Ja bym pojechał tam gdzie usuwają program DPF niech sprawdzą czy nie jest coś namieszane

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Nie pasuje mi jedynie podnoszenie sie poziomu płynu ze az zaczelo wyrzucac gorą.
    Mialem v40 po remoncie (upg) i nie dalo sie auta odpowietrzyc, zawsze bablowal płyn chłodniczy, i kiedys chcialem go też odpowietrzyć"klasycznie" czyli otworzyc korek, trzymac na 3k obrotow, wejdzie temp na 90st, termostat sie otworzy, poziom sie obnizy, doleje i koniec. Ale też mi zaczelo wywalac płyn gora i to mocno. Równo po roku od remontu musiałem oddac auto drugi raz na robote, płyn czysty olej też, ale była nieszczelnosc.i spaliny szly do płynu. Korek na tyle na ile mógł sobie sam regulowal cisnienie ale w pewnym momencie samochod zakopcil na bialo i oddalem wtedy 2gi raz na robote

Podobne wątki

  1. [159] Biało-szaro-niebieski dymek przy odpalaniu z rana w jtdm
    Utworzone przez ksylofon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 08:28
  2. Dziwnie dymienie na szaro niebiesko
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 10:07
  3. alfa 156 kopci na biało tylko na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez luksasz w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 22:30
  4. [145] 1.6 TS - dymienie na biało
    Utworzone przez c!@p3Q w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 17:32
  5. Dymienie na biało nieprawidłowa praca silnika
    Utworzone przez ALFA 147 JTDM w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 12:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory