Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: a mialo byc pieknie

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Angry a mialo byc pieknie

    zacznę tak wyczaiłem coś na skrzyni biegów jakiś olej,wiec mechanik,mowie kozakowi że ze skrzyni jest jakiś wyciek,on jednak stwierdził ze to maglownica,miał racje ciekło do środka i od strony silnika, wiec pomyślałem załatwiam sprawę i skrzynie mam z głowy,zrobiłem maglownice,a ta d..a ,zapomniała o tej skrzyni,dalej sprawa wygląda tak,zakupiłem interfejs euroscan,i w błędach wyskakuje mi (crankshaft position 1)mniej więcej wiem ze to wałek,wał korbowy ,ten sam mechanik robił mi rozrząd,myślę ze nic nie uszkodził ale kto go tam wie,i teraz moje pytanie niedawno zacząłem temathttp://www.forum.alfaholicy.org/147_..._biegow.html.i tak was zapytam w wprost, kolega nawiązuje coś do uszczelniacza wału,jest możliwe ze od tego pojawia się taki błąd,i ten smar olej ,na skrzyni biegów sam nie zrobię zdjęcia ,ponieważ nie posiadam kanału a po odkręceniu koła i osłony jest ciężko, cokolwiek dojrzeć, a powoli zaczynam się denerwować,ponieważ jak kupowałem auto było idealne,coś jakiś pech mnie prześladuje, z góry dzięki za mała pomoc ,bo to ja muszę mechanika naprowadzać na trop bo sam rady sobie bidny nie daje,dobrze ze jest tani i na oko utrzciwy,z rozrządem dał rade i kazał wariata wymienić,i do tego wiedział ze trzeba go nowym olejem zalać,no chyba ze dowiedział sie z forum... http://www.forum.alfaholicy.org/147_...ia_biegow.html
    Ostatnio edytowane przez borsukmax ; 18-08-2009 o 20:31

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    kolego!napisałeś jeden wielki misz-masz,galimatias...
    wszystko bez ładu i składu,można się tylko domyślać o co chodzi.

    postaraj się napisać po kolei i rzeczowo o każdym problemie a wtedy będziemy mieli łatwiej ci coś doradzić.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    mniej więcej chodzi o to chyba :


    Cytat Napisał borsukmax Zobacz post
    zakupiłem interfejs euroscan,i w błędach wyskakuje mi (crankshaft position 1)mniej więcej wiem ze to wałek,wał korbowy ,ten sam mechanik robił mi rozrząd,myślę ze nic nie uszkodził ale kto go tam wie,

    i teraz moje pytanie
    niedawno zacząłem temathttp://www.forum.alfaholicy.org/147_..._biegow.html.i tak was zapytam w wprost, kolega nawiązuje coś do uszczelniacza wału,jest możliwe ze od tego pojawia się taki błąd,i ten smar olej ,na skrzyni biegów








  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    problem polega na tym iż,cieknie mi po skrzyni biegów ,po diagnozie z komputera wraca błąd walka korbowego, może to być związane ze skrzynia czy raczej nie,bo kolega na forum napisał coś o jakimś uszczelniaczu wałka ma to jakieś powiązanie,pytam bo sam chce na dzień dzisiejszy do tego dotrzeć,i pozbyć się kolejnego problemu,a powyżej opisałem moja ostatnia przygodę która do dziś się nie kończy.

  5. #5
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    borsukmax pisałem na PW ale nie dostałem odpowiedzi .

    Z Twojego słowotoku niewiele wynika - ciężko czyta się taki zlany tekst .

    Chciałbyś aby ktoś Ci pomógł - zastanów się czy Tobie chciało by się coś takiego czytać . Bo osobiście nie wiem nawet jak to poprawić .

    A jak mnie pamięć nie myli to nie pierwszy raz.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    tak tylko jak mam to napisać bardziej zrozumiale ,chyba się nie da.każdy da rade zrozumieć ze cieknie mi ze skrzyni,wiec pytam czy jest to powiązane z błędami odczytywanymi z auta,po kasacji błędu błąd wraca,czy mechanik możne dał ciała po wymianie rozrządu?,nie czekam na jakieś konkrety tylko na jakiś trop .moderatora z góry przepraszam,

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Do autora wątku:
    Usiądź i spokojnie przeczytaj to co napisałeś. Niewielu osobom zechce się to czytać i domyślać się o co ci chodzi. W polskim języku masz znaki interpunkcyjne, takie jak kropka, przecinek, dwukropek, średnik itp. Zdanie zaczynaj z dużej litery i wtedy wszystko będzie jasne, bez 10-cio krotnego pytania się o co ci chodzi.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  8. #8
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Borsukmax nie ma za co przepraszać bo krzywdy żadnej mi nie zrobiłeś .

    Widzisz chyba różnicę pomiędzy tym co ja piszę a treścią swoich postów.

    Pisałeś już wcześniej że być może masz sklejoną skrzynię biegów. Możliwe jest że jakiś partacz zamiast ją pospawać zapaprał jakimś świństwem żeby nie ciekło. Zapewne było to zrobione jak najmniejszym kosztem i w efekcie ty się teraz z tym męczysz.

    Oddzielną sprawą jest simering uszczelniający na wale . Gdy wyciek - zaolejenie pojawia się na łączeniu skrzyni biegów z silnikiem najpewniej on będzie sprawcą całego zamieszania . Wymieniałem u siebie zapobiegawczo przy wymianie sprzęgła - koszt uszczelniacza chyba 85 zł w ASO .

    Generalnie nic nie zrobisz dopóki nie wyjmiesz skrzyni z auta . Wtedy będziesz mógł ocenić stan obudowy i ewentualnie zlokalizować miejsce wycieku .

    Co do zmiany rozrządu to nijak się ma do skrzyni .Co do błędu wygląda mi na uszkodzenie czujnika położenia wałka rozrządu lub źle ustawiony rozrząd. Ale na TS-ach to ja się nie znam .
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 19-08-2009 o 20:28

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    Dzięki, znów muszę działać szybko,i na przyszłość postaram się stosować do rad starszych użytkowników.

  10. #10
    you
    Gość

    Domyślnie

    Uszczelka na zimmering wala kosztuje nie więcej niz 30zł w inter cars (przynajmniej ja tyle płaciłem).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory