Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brak zimnego nawiewu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie Brak zimnego nawiewu

    Z dnia na dzień nawiew przestał mi chłodzic.
    Na minimalnym zakresie czyli 16 stopni z nawiewu leci ciepłe powietrze, bez znaczenia czy klima jest włączona czy nie. W raz z zwiększeniem zakresu stopni powietrze też leci coraz cieplejsze natomiast gdy z 16 stopni zjadę niżej na LOW to z nawiewu leci zimno arktyczne.

    Z obserwacji forum wiem, że podobnych przypadków było wiele aczkolwiek nie mogę znaleźć nic co odpowiadało by moim objawom.
    W najbliższym czasie podepnę komputer i sprawdzę czy w module klimy nie ma błędów.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Skoro masz ustawione 16 stopni to znaczy że tyle system będzie chciał osiągnąć. Zatem jeśli na zewnątrz jest 2 stopnie to z nawiewu będzie szło ciepłe powietrze. Niestety w Alfie nie da się ustawić niższej temperatury jak 16 stopni. Poniżej jest już tylko Low więc auto w tym trybie robi wszystko co możliwe by szło jak najzimniejsze powietrze.

    Przykro mi ale masz sprawne auto

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warwickk Zobacz post
    Z dnia na dzień nawiew przestał mi chłodzic.
    Na minimalnym zakresie czyli 16 stopni z nawiewu leci ciepłe powietrze, bez znaczenia czy klima jest włączona czy nie. W raz z zwiększeniem zakresu stopni powietrze też leci coraz cieplejsze natomiast gdy z 16 stopni zjadę niżej na LOW to z nawiewu leci zimno arktyczne.

    Z obserwacji forum wiem, że podobnych przypadków było wiele aczkolwiek nie mogę znaleźć nic co odpowiadało by moim objawom.
    W najbliższym czasie podepnę komputer i sprawdzę czy w module klimy nie ma błędów.
    Jak pisze kolega wyżej, to ze ustawisz temp 16 nie oznacza, ze 16 będzie lecieć, tylko, ze samochód będzie chciał ta temp osiagnac. Jeśli jest zimno w kabinie, to będzie Cie grzac. Musialbys dobrze nagrzać auto w srodku, potem zejsc na 16 lecialo nawet nie zimne, a letnie. Moim zdaniem nie masz co sie martwic

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Będę jeszcze sprawdzać i monitorować sytuację, strzelę większą trasę może faktycznie przy tej temperaturze ciężko mu nagrzać wnętrze i próbuje cały czas podgrzewać.

    Sprawdziłem komputerem klime, żadnych błędów nie ma jedynie znalazłem dziwne parametry z czujnika zanieczyszczeń i informacje o nieobecnym czujniku zaparowania przedniej szyby mimo, że pojawia się na nim napięcie.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warwickk Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi.
    Będę jeszcze sprawdzać i monitorować sytuację, strzelę większą trasę może faktycznie przy tej temperaturze ciężko mu nagrzać wnętrze i próbuje cały czas podgrzewać.

    Sprawdziłem komputerem klime, żadnych błędów nie ma jedynie znalazłem dziwne parametry z czujnika zanieczyszczeń i informacje o nieobecnym czujniku zaparowania przedniej szyby mimo, że pojawia się na nim napięcie.
    Chyba nie czytałeś że zrozumieniem. To jest kilmatronik a nie jak pokrętło w golfie

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Zaraz po zakupie 159, a przesiadłem sie ze 156, myślałem że mam uszkodzoną klimę. Wcześniej byłem przyzwyczajony że jak ustawiam 20 st. to tyle ma lecieć. No nie powiem, bo 159 grzeje dużo lepiej. Ale dla mnie jest to trochę uszczęśliwianie na siłę. Radzę sobie tak, że jak już zaczyna mi być za gorąco to daje nawiew na górę i nogi. I wtedy nie czuję się jak by mi farelka dmuchała w głowę. Ja jednak wolałbym żeby mi wiało tyle ile chcę, a nie ciśnie 40 st. aż się czujnik położony nisko kapnie że juz wystarczy. Podczas gdy w górze kabiny jest dużo wyższa temperatura.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Zaraz po zakupie 159, a przesiadłem sie ze 156, myślałem że mam uszkodzoną klimę. Wcześniej byłem przyzwyczajony że jak ustawiam 20 st. to tyle ma lecieć. No nie powiem, bo 159 grzeje dużo lepiej. Ale dla mnie jest to trochę uszczęśliwianie na siłę. Radzę sobie tak, że jak już zaczyna mi być za gorąco to daje nawiew na górę i nogi. I wtedy nie czuję się jak by mi farelka dmuchała w głowę. Ja jednak wolałbym żeby mi wiało tyle ile chcę, a nie ciśnie 40 st. aż się czujnik położony nisko kapnie że juz wystarczy. Podczas gdy w górze kabiny jest dużo wyższa temperatura.
    Ja mimo zimy (no 0 stopni) mam ciągle ustawione na 18st, na auto. Jak mi sie lekko zagrzeje silnik i komputer sam stara sie nagrzać auto (nie zmienia temp bo nie może,jedynie zwiększa sile nawiewu prawie na max), zduszam go do 1.kreski.i tak sobie jade

Podobne wątki

  1. Brak zimnego nawiewu i piszczący przód
    Utworzone przez RAMZES1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 21:40
  2. [159] Brak zimnego nawiewu
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 22:23
  3. brak zimnego nawiewu
    Utworzone przez Ziolek w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 21:07
  4. pomocy. prosze.brak zimnego nawiewu.
    Utworzone przez lukasztm w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 17:29
  5. brak zimnego nawiewu
    Utworzone przez lukasztm w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 12:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory