Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czyszczenie kolektora ssącego sprayem 1.jtdm 150KM

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    159 1.9 Jtdm 150KM Sport 2009
    Postów
    66

    Domyślnie Czyszczenie kolektora ssącego sprayem 1.jtdm 150KM

    Witam.
    Mam zamiar w przyszłą sobotę robić płukankę silnika i zmieniać olej.
    Przed tym chciałbym jednak przeczyscic kolektor ssący sprayem LM. Pytanie mam takie: gdzie dokładnie, w które miejsce spryskiwać ten spray?
    Robił ktoś już podobną akcję?
    Pozdrawiam

  2. #2
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Pryskasz w przepustnice chyba jak się nie myle silnik ma pracowac na obrotach jakowych wpryskujesz to cyklicznie jak uslyszysz ze silnik zwieksza obroty przestajesz i tak do wyzerowania puszki . Ale powiem Ci ze szkoda czasu i kasy tak tego na pewno nie wyczyszcisz. Jak chcesz to zrobić dobrze to go wyjmij wtedy go wyczyścisz.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    159 1.9 Jtdm 150KM Sport 2009
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Pryskasz w przepustnice chyba jak się nie myle silnik ma pracowac na obrotach jakowych wpryskujesz to cyklicznie jak uslyszysz ze silnik zwieksza obroty przestajesz i tak do wyzerowania puszki . Ale powiem Ci ze szkoda czasu i kasy tak tego na pewno nie wyczyszcisz. Jak chcesz to zrobić dobrze to go wyjmij wtedy go wyczyścisz.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Ktos podpowie jak to zrobić mechanicznie i czy jest to do zrobienia dla laika?
    Jest jakiś tutorial?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Odkręcasz rurę idącą z intercoolera do przepustnicy (3 sruby)i dalej tak jak kolega wyżej. Jeśli kolektor nigdy nie był czyszczony i masz sprawny EGR możesz sobie narobić więcej szkód niż korzyści takim czyszczeniem.

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Jak nigdy nie było czyszczone, a nawet jak było i minęło kilkadziesiąt tys. to taki zabieg po pierwsze nic nie poprawi, po drugie syf tam zgromadzony może by się poddał jakbyś wlał tam wiadro preparatu pod wysokim ciśnieniem, po trzecie jeśli oderwie trochę syfu , bo mimo wszystko coś jednak się oderwie podczas takiego działania to trafi to do silnika i mu bynajmniej nie pomoże. A jak masz dalej wątpliwości poszukaj tematu o czyszczeniu i zobacz ja wygląda brudny kolektor. Czyszczenie kolektora to tylko mechaniczne wspomagane chemią ale po demontażu. Robiłem to samodzielnie i jest to cały dzień zabawy z mazią o konsystencji gęstego smaru zmieszanego z sadzą. Podsumowując w żaden bezpieczny sposób bez demontażu tego nie usuniesz, a preparaty takie to czysty marketing w tym przypadku.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Potwierdzam slowa kolegow.Tydzien temu czyscilem w 2.4jtdm.Bez sciagniecia nie ma sensu sie zabierac do tego.Tyle syfu i klejacego nagaru nie usuniesz nawet jakbys tam tone sprayu zaaplikowal,a nawet jesli by kiedys wymyslili taki srodek to zastanow sie gdzie ten caly syf wleci.

  7. #7
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Takie czyszczenie może miało by sens w relatywnie młodym pojeździe gdzie wlasciciel baaardzo regularnie stosowałby takie rozwiązanie tzn kilka razy w roku wtedy może dałoby się utrzymać kolektor w sensownym stanie ale na dłuższą metę stosowanie takich środków mogłoby się odbić czkawką dla silnika więc tak jak pisałem szkoda kasy i czasu. Tym środkiem można sobie ewentualnie delikatnie przepustnice umyć ale nie kolektor.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    159 1.9 Jtdm 150KM Sport 2009
    Postów
    66

    Domyślnie

    Dobra. Odpuszczę więc, bo mam najechane ponad 350k a nigdy nie czyściłam, więc będzie zawalone na maxa.
    A może ktoś spotkał się z jakimś filmikiem czy czymś co pomoże w odkręceniu kolektora?

    Przy tym zabiegu można też zaslepic EGR?

  9. #9
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Egr możesz zaślepić w każdej chwili. Co do demontażu to nie wiem jak jest w 1.9 dokladnie ale zapewne będziesz musiał rozpiąć rozrząd zeby odkręcić kolektor.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. czyszczenie kolektora ssącego bez demontażu
    Utworzone przez krzysiekho w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-08-2017, 01:02
  2. [159] Czyszczenie aluminiowego kolektora ssącego.
    Utworzone przez bobby w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 18:46
  3. alfa 147 1.6 czyszczenie kolektora ssącego.
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2016, 07:03
  4. Czyszczenie kolektora ssącego 2.4 JTD
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-08-2014, 11:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory