Strona 73 z 96 PierwszyPierwszy ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #721
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jestem bardzo ciekawy, jakie wnioski wysnuje Imparato z wyników sprzedażowych Tonale. Bo wygląda to zgoła inaczej, niż sobie zaplanowali. Tu w sumie dobry artykuł:
    https://www.topgear.com/car-news/opi...-and-heres-why

    Tak wygląda Alfa pod rządami Francuzów .

    "Look, if heritage really mattered the Hornet shouldn’t exist. If the Hornet does exist, it follows that heritage doesn’t matter. And if heritage doesn’t matter, there’s little reason for people to buy a crossover from Alfa. They might as well go to Kia or Lynk&Co."


    Pod rządami włochów dziedzictwo tak samo nie miało znaczenia, przecież żadnej ewolucji rozwoju nie było, skakanie bez ładu i składu z kolejnymi pomysłami co 10 lat, jedyne co było dziedziczone to "tak, było źle, ale TERAZ będzie inaczej ) .
    Tylko francuzi nie bawią się ciągłe patrzenie wstecz i na tym jedynie opieranie działania. I realistycznie najwyraźniej wiedzą że na historii i dziedzicwie się nie da oprzeć.
    A akurat podbieranie technologii i wsadzanie ją w inne marki dobrze o tej udostępniającej świadczy tak prawdę mówiąc. Znaczy "ktoś chce z naszych rozwiązań korzystać, sprawdzają się " . Zobaczmy jak będzie z tą jakością, w sumie ta sama technologia w innej marce to dobrze - więcej egzemplarzy "testowych" na drrogach, wiecej zbierania danych co i w jakich warunkach pada itp więc jak temu zaradzić na przyszłość.

  2. #722
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    W ogóle to Alfa ma mega problem, bo Giulia nie bardzo wiadomo do kogo jest adresowana patrząc na to, ze byle Golf ma więcej miejsca z tylu i jest bardziej użyteczny nawet w hatchbacku, nie już wspominając o kombi. Jest najmniejszą limuzyną ever - dziś po treningu nawet złożona hulajnoga kolegi do mojej Giulii się nie zmieściła do bagażnika - musiała jechać z tylu na fotelach.
    Tonale to pomyłka i wszystko zostało tutaj napisane o tym wyżej.
    Jedynie Stelvio się broni i to mocno, mimo upływu lat. Giulii permanentnie brak renomy w walce z ciagle odswiezanymi C klasa i BMW 3, brak tego rozpychania się łokciami w segmencie, brak dobrego marketingu , brak opcji personalizacji a i do tego trafiają się dealerzy, którzy siedzą jak za karę za biurkiem zamiast fajnie zachęcić.
    To się nie uda i wyniki będą żadne, pomimo liftingu.
    Auta udane, piękne, cudnie jeżdżące, mega mało awaryjne, ale tu potrzeba czegoś więcej, bo to Alfa w ogonie goni, a nie jest liderem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #723
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    W ogóle to Alfa ma mega problem, bo Giulia nie bardzo wiadomo do kogo jest adresowana patrząc na to, ze byle Golf ma więcej miejsca z tylu i jest bardziej użyteczny nawet w hatchbacku, nie już wspominając o kombi. Jest najmniejszą limuzyną ever - dziś po treningu nawet złożona hulajnoga kolegi do mojej Giulii się nie zmieściła do bagażnika - musiała jechać z tylu na fotelach.
    Tonale to pomyłka i wszystko zostało tutaj napisane o tym wyżej.
    Jedynie Stelvio się broni i to mocno, mimo upływu lat. Giulii permanentnie brak renomy w walce z ciagle odswiezanymi C klasa i BMW 3, brak tego rozpychania się łokciami w segmencie, brak dobrego marketingu , brak opcji personalizacji a i do tego trafiają się dealerzy, którzy siedzą jak za karę za biurkiem zamiast fajnie zachęcić.
    To się nie uda i wyniki będą żadne, pomimo liftingu.
    Auta udane, piękne, cudnie jeżdżące, mega mało awaryjne, ale tu potrzeba czegoś więcej, bo to Alfa w ogonie goni, a nie jest liderem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    czego trzeba konsekwencji i wyboru dla klienta! ciągle zmiany koncepcji niczemu nie służą - patrz - Kai czy Hyundai- z aut na poziomie Łady zrobiły sie meega koncerny ale byli konsekwentni - inny przykład Dacia. Ja wiem nie premium ale tu wąłsnie chodzi o konsekwencje w rozwijaniu modeli.
    a co brakuje giulii- wyboru przede wszystkim nadwozi- Coupe sportback (jak A5) kombi - i już byłby wybór a tak nie ma nic. Powycinane kolory felgi ZERO wyboru- popatrzcie na marki np Hondy- tez śladowa w Eu sprzedaż dlaczego- Zero wyboru- jeden dwa pakiety i kolor.
    Giuleitta- zamknęli model bez pomysłu co dalej a trzeba było tylko lift zrobić wrzucić hybryde i latać dalej bo w niczym nie ustępował innym kompaktom bo stellantis ma wszystko na pólce.
    podobnie z Mito - zrobić coś na pozimie mini - tel graty lezały na półce ale po co.
    Stelvio- dokręca normy emisji spalin i papa- brak wyboru konfiguracji paliwożerne silniki no i np brka np wersji sportcoupe np jak ma bmw X4
    niestety - owszem idzie się swoja drogą np sylistyką ale trzeba też parszeć co robi konkurencja co sie sprzedaje
    jak bmw wchodziło z X6 to klepano jeszcze 159 tke - z czym do ludzi - ten koncern zabito jakieś 20 lat temu.

  4. #724
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

    Dokładnie! Z kim nie gadam/pisze to zachwyty band Giulia ( uzasadnione, bo wyglada obłędnie ), ale każdy po nieco bliższym Poznaniu jej jednak konkluduje - piękna, ale ciasna i mało praktyczna. Bo tak jest. O ile sprawdzi się w rodzinie 2+0 to już przy 2+1 z gondolą już jest problem, miejsca z tylu malutko jak się odsunie fotel, a drzwi z tylu są mega wąskie - sam otwór również. To są takie małe pierdoly, ale jakże ważne w codziennym użytkowaniu - te wąskie drzwi, mały próg bagażnika czy nawet brak opcji zamknięcia jego z kluczyka powoduje, ze ludzie maja gdzies wał z karbonu czy idealny rozkład mas, skoro brzdąca nie są w stanie sprawnie włożyć, pakowanie się na wyjazd to walka o każdy centymetr, a kamera cofania pamięta jakością czasy naszej klasy. Uwielbiam Giulie, ale nie potrafię nie dostrzec jej upierdliwości. A rynek to widzi i punktuje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #725
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,207

    Domyślnie

    Bo Giulia to nie jest podstawowy samochód dla rodziny, tylko zabawka dla dość bogatych entuzjastów fajnego jeżdżenia (którzy mają ledy w d*).
    W roli "praktycznej" występuje Stelvio, tylko robi się zacofane gadżetowo - co jest jednak deko aroganckie przy takiej cenie.
    Tonale to chyba miało robić za samochód dla żony na miasto, ale myślę, że do takiego celu większość żon wybierze Yarisa...

  6. #726
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    No serio myślałem o tej Giulii po lifcie...
    Czy mnie konfigurator wpuszcza w maliny?
    Nie ma już silnika benzynowego 200 KM w zadnej wersji, tylko 280 KM.
    Są tylko cztery kolory: bialy, szary, czerwony i czarny i dopiero w wersji Veloce pojawia się jeszcze niebieski...
    Wybór felg to tylko jedna opcja....
    Powiedzcie mi, że jakies bzdury tu napisałem???

  7. #727
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    341

    Domyślnie

    To AR nie grozi.
    Sam doceniam pewną niszowość auta i to, że wyróżnia się w tłumie.
    W tym momencie grozi zanik marki albo produkcja 500szt rocznie "specjalnych" modeli lub wersji.

  8. #728
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ale co firma mi oferuje? Chciałbym zostać ale co mam kupić?
    Poza Giulią i Stelvio to generalnie w całym Stellantisie nie ma niczego ciekawego, niestety. Jak są w miarę fajne samochody (P508, C5X), to zabija ja beznadziejny napęd. A reszta do tarcia chrzanu, chyba że kogoś jarają duże Jeepy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    podbieranie technologii i wsadzanie ją w inne marki dobrze o tej udostępniającej świadczy tak prawdę mówiąc
    W artykule chodzi raczej o to, że wnętrze przeniesiono 1:1. Więc skoro gówniany Dodge może mieć zegary w tubach i jakieś tam inne nawiązania do historii AR, to nikt tej historii już chyba nie traktuje poważnie. Jak VAG zrobił tak z Audi A4 i Seatem Exeo to jednak nie w roku debiutu tej generacji w Audi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    piękna, ale ciasna i mało praktyczna. Bo tak jest. O ile sprawdzi się w rodzinie 2+0 to już przy 2+1 z gondolą już jest problem, miejsca z tylu malutko jak się odsunie fotel, a drzwi z tylu są mega wąskie - sam otwór również
    W BMW 3 nie będzie specjalnie inaczej - limuzyny RWD segmentu D zawsze będą dość ciasne (ja mam aktualnie zastępcze Tipo kombi i tam jest ogrom miejsca z tyłu, w porównaniu z Giulią), taki już ich urok. Ja z rodziną 2+2 pojechałem spokojnie na wczasy do Chorwacji i nikt na brak miejsca nie narzekał.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #729
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,219

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Poza Giulią i Stelvio to generalnie w całym Stellantisie nie ma niczego ciekawego, niestety. Jak są w miarę fajne samochody (P508, C5X), to zabija ja beznadziejny napęd. A reszta do tarcia chrzanu, chyba że kogoś jarają duże Jeepy.
    Jak szukałem auta bardzo mocno zastanawialiśmy się nad Peugeotem 3008 w opcji GT ( żadne to GT. to teraz tylko taka linia wyposażenia). Bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Podobało się nam wnętrze i rozplanowanie kokpitu. Nowoczesne, estetyczne i z bardzo przyzwoitych materiałów. Ale... międzyczasie PSA zlikwidowało opcję z samym silnikiem spalinowym 1,6 180KM. Zostało do wyboru albo 1,2 130KM albo hybrydy w nieco kosmicznych pieniądzach (tak, niewiele taniej niż Tonale PHEV). I jakby tak postawić jedno obok drugiego i porównać jakość wnętrza, to wcale nie byłbym taki pewny, że Tonale wygra. Tak wygląda w Stellantisie miejsce w szeregu dla Alfy Romeo.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 20-01-2023 o 11:56

  10. #730
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że Giulia i Stelvio mają po liftingu nie tyle sprzedawać się dobrze, co być wypełniaczami oferty (żeby Alfa jednak jakąś miała) z wysoką marżą na każdym sprzedanym egzemplarzu.

    To jest oczywiście droga do samozaorania, ale praktykuje ją cały Stellantis. Szaleje z cenami. Zwróćcie uwagę, że w nowym konfiguratorze Fiat Tipo startuje powyżej 100 tys. zł. Tak, Fiat Tipo! W Citroenie czy Peugeocie też widać cenowy odlot.

    Tymczasem np. w VAG-u czy Renault potrafią jakoś zaoferować bardziej przystępne ceny i równocześnie różnorodną ofertę. Toyota, Hyundai i Kia też wyglądają przystępniej. Stellantisowi tymczasem mocno maleje sprzedaż w Europie.

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory