Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Kilka kosmetycznych pytan o 166

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie Kilka kosmetycznych pytan o 166

    Witam mam kilka pytan, moze bedizecie potrafili pomoc.

    1. Nie podswietla wszystkich zegarow. Jak wymienic zarowki w zegarach?
    2. Jak ustawic godzine w ICS
    3. Jak wyczyscic przyciski od ICS(nie wszystkie chca sie naciskac)
    4. Jak uruchomic telefon(jakas przejsciowka czy cos?)
    5. Posiada ktos instrukcje obslugi do ICS w jezyku polskim?
    6. Jest problem ze wskaznikiem paliwa. Benzyna jest w baku, ale czasem sie zdarza tak, ze swieci sie rezerwa i wskazowka jest na samym dole, tak jak by bak byl pusty. Przy tym wyswietlaja sie bledne dane w ICS, jest przeklamana ilosc km pozostalych do przejechania na danym baku, pomimo iz dopiero co bylo auto tankowane. Po zrestartowaniu (odpiecu akumulatora) wszystko wraca do normy, i po jakims czasie znowu to sie dzieje.
    7. Wystepuja delikatne drgania samochodu na biegu jalowym.(2.5 24v) Podczas jazdy tego nie ma. To normalne?
    8. Nie dziala restartowanie kilometrow z przycisku przy zegarach. Dlaczego?:d
    9. Jak ściagnac galke biegow z drazka?

    Jak by ktos cos wiedzial to prosze pisac

  2. #2
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Ad. 2 Jeżeli w samochodzie jest zainstalowana nawigacja, to trzeba do napędu włożyć plytkę z mapą i zegar powinien się sam zaktualizować (trzeba tylko wybrać strefę czasową), w tym wypadku innej metody nie ma. Jeżeli nie ma fabrycznej nawigacji to komputer może ustawić samoczynnie godzinę przy pomocy stacji radiowej z RDS (trzeba wybrać opcję w ustawieniach w trybie "TRIP" gdzieś w tych samych ustawieniach powinna być opcja nastawów ręcznych - ale tego pewien nie jestem)
    Ad. 4 Jeżeli zgubił sięadapter do karty SIM , to trzeba się zaopatrzyć w kartę SIM starego formatu (wielkości karty kredytowej) i tam w otwór po właściwej karcie SIM próbować wcisnąć swoją.
    Ad. 7 Delikatne drgania są sprawą raczej normalną (te silniki nie pracują idealnie równomiernie na biegu jałowym), jeżeli jednak czuć wibrację w kabinie to sprawdź elementy zawieszenia silnika, np. drążek reakcyjny na górze silnika nad rozrządem, jeżeli guma będzie wybita to masz odpowiedź...
    Ad.1-3 Polecam zapoznac się z instrukcją serwisową

    Jakby co pytaj, jak będę wiedział to pomogę

    Pozdro
    Jurek

  3. #3
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurcio_8v
    np. drążek reakcyjny na górze silnika nad rozrządem, jeżeli guma będzie wybita to masz odpowiedź...

    Pozdro
    Jurek

    Jurku a orientujesz sie moze ile ten drazek moze kosztowac i czy jego wymiana jest bardzo skomplikowana??
    Sorki ze wchodze w watek ale ja mam wlasnie ta gume wyrobiona w tym drazku i tez mam drgania w srodku, fakt minimalne ale sa i wkurzaja :mrgreen: :mrgreen:

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurcio_8v
    Ad. 2 Jeżeli w samochodzie jest zainstalowana nawigacja, to trzeba do napędu włożyć plytkę z mapą i zegar powinien się sam zaktualizować (trzeba tylko wybrać strefę czasową), w tym wypadku innej metody nie ma. Jeżeli nie ma fabrycznej nawigacji to komputer może ustawić samoczynnie godzinę przy pomocy stacji radiowej z RDS (trzeba wybrać opcję w ustawieniach w trybie "TRIP" gdzieś w tych samych ustawieniach powinna być opcja nastawów ręcznych - ale tego pewien nie jestem)
    Zmieniarka jest wyciagnieta. Zostal sam cdrom i plytka chyba instalacyjna. Mapa mi sie nie wlacza, pisze ze CD shut down czy cos takiego. Z RDS nie moge ustawic, ta opcje mam nieaktywna.

    Cytat Napisał Jurcio_8v
    Ad.1-3 Polecam zapoznac się z instrukcją serwisową
    No ale bym wolal zapytac kogos kto juz to robil, bo pewne przyciski sie nie naciskaja i chce dojsc dlaczego..

    Cytat Napisał areks
    Jurku a orientujesz sie moze ile ten drazek moze kosztowac i czy jego wymiana jest bardzo skomplikowana??
    Jurek nie jestem, ale koszt tej gumy to ok 3zl

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    A taka instrukcje w jezyku polskim, ta serwisowa posiada ktos?

  6. #6
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Areks - o ile dobrze namierzyłem tą gumkę w EPER-rze to koszt jest około 9 zeta, właśnie zauważyłem, że u mnie jedna z nich będzie do wymiany (ta nad rozrządem). Z wymianą większych problemów nie widzę; delikatnie podeprzeć silnik za miskę olejową, wykręcić śrubę i spróbować wybić tą gumę...

    Konrado - a może spróbować odłączyć kable od czytnika cd i wtedy uaktywni opcję nastawiania zegara od RDS lub ręczną?

    Panel ICS można wyjąć w 5 minut, ale opisać to uff.. :| w instrukcji serwisowej sa ilustracje i jest łatwiej (po polsku raczej jej nie znajdziesz). Coś mi mówi, że skoro przyciski się nie dają wciskać, to chyba już ktoś próbował je naprawiać. Z tego co pamiętam to przed brudem i kurzem ICS jest raczej dobrze chroniony

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Hmm, odlaczyc kable :| sprobuje, chociaz watpie.

    A co do ICS, to czego to mzoe byc przyczyna ze sie nie naciskaja??Moze polamane te nozki maja ;/ Chcial bym sie tam dostac, tak samo jak do zegarow i wymienic zarowki

  8. #8
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Wypróbuj tego Kolego...

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Dzieki, sprobujemy. A te zaroweczki to jakie tam wchodza??

    Nie dziala restartowanie kilometrow z przycisku przy zegarach. Dlaczego?:d
    Jak ściagnac galke biegow z drazka?

  10. #10
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Wg serwisówki gałkę ściąga się sciągaczem bezwładnościowym - jest po prostu nasadzona na lewarek.
    Resetowanie - przycisk trzeba wcisnąć i przytrzymać chwilę, tak robisz?

    Co do żarówek to nie mam pojęcia

Podobne wątki

  1. kilka pytan
    Utworzone przez Nooe w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 20:57
  2. [155] [155] kilka pytan
    Utworzone przez dugi_opole w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 14:41
  3. kilka pytan :)
    Utworzone przez kwiatu w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 12:19
  4. Kilka pytan o 1,9 jtd
    Utworzone przez malarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 13:42
  5. [145] 1.9 JTD Kilka pytan :)
    Utworzone przez piotrek211 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 13:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory