Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Kilka pytań po zakupie używki / alarm nie działa

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie Kilka pytań po zakupie używki / alarm nie działa

    Hej.
    Ostatnio przesiadłam się ze 147 na Giuliettę (2014, 1.4 170KM, 90 tys. przebiegu). Chciałabym rozwiać kilka wątpliwości, licząc na odpowiedź od użytkowników, którym znany jest ten model :-) Poprzedni użytkownik jeździł tym samochodem od niedzieli, przez pół roku zrobił jakieś 200 km, stał praktycznie cały czas w garażu.

    1. Czy jeżeli olej był wymieniany w czerwcu zeszłego roku i jest na nim przejechane niecałe 1200 km, to czy jest sens wymieniać na nowy? Czytałam, że te silniki są wrażliwe, aczkolwiek nie wiem czy w tym przypadku różnicę zrobi wymiana o pół roku później?
    2. Czy jest sens wymieniać świece, jeżeli ostatnia wymiana była przy 60 tys. (w ASO poradzili wymienić, bo "tak jest w instrukcji")?

    3. Nie mogę rozkminić jak uruchomić alarm. Wiem, że jest fabrycznie zamontowany (jest syrena, czujnik otwarcia maski, czujniki przy szybie), jednak jakkolwiek próbuję uruchomić to nie chce się włączyć.

    4. Czy u was też stuka/skrzypi przednie zawieszenie przy przejazdach przez progi zwalniające? W ASO powiedzieli mi, że "ten typ tak ma".
    5. Hamulce są praktycznie nowe, jednak zauważyłam, że czasami piszczą nawet podczas jazdy. Macie jakiś pomysł? W ASO ten sam tekst, co powyżej - "ten typ tak ma".
    6. Auto drży - czuć to na kierownicy i widać po lusterkach (zwłaszcza od strony pasażera). Wyczytałam, że mogą być to poduszki, jednak w ASO ocenili "na oko", że są ok.
    7. "Cyka" mi osłona termiczna - czy jest sens ją wymieniać?
    8. Przy puszczaniu sprzęgła słychać czasami taką "sprężynkę" - spotkał się ktoś z Was z czymś takim?

    Pytań dużo, jednak po moich przygodach ze 147 wolę rozwiać chociaż część swoich wątpliwości, niż na start pakować w nią niewiadomo ile, wymieniając po kolei rzeczy, które problemu nie rozwiążą, także proszę o wyrozumiałość :-) I z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Ad. 1 Olej do wymiany.
    Ad. 6 Na oko to babka w szpitalu wylądowała. Poduszka do wymiany.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar PaneBartoszku
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulietta Exclusive, 1.4, 170 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    1. Też wymieniłbym olej
    2. Świece do wymiany, 60k to chyba maks. interwał. Niektórzy zalecają już po 30k.
    4. Skłaniałbym się do tego, że "ten typ tak ma". W moim przypadku przed wymianą wahaczy skrzypienie pojawiało się często, po wymianie pojawia się już sporadycznie.
    5. Piszczą w czasie jazdy? Nie podczas hamowania? Moje poprzednie brembo piszczały od czasu do czasu podczas hamowania. Może należałoby wyczyścić.
    6. Poduszka silnika do wymiany. Przy 90k padają jak w zegarku.

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaneBartoszku Zobacz post
    2. Świece do wymiany, 60k to chyba maks. interwał. Niektórzy zalecają już po 30k.
    Świece wymieniamy max co 30 tyś / patrz instrukcja obsługi/
    Osłona termiczna -załóż większe podkładki
    Alarm jak jest zablokowany to tylko Mes lub serwis pomoże./chyba ,ze sama syrena jest wyłączona kluczykiem/
    Co do reszty już koledzy napisali.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar PaneBartoszku
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulietta Exclusive, 1.4, 170 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Świece wymieniamy max co 30 tyś / patrz instrukcja obsługi/
    Zgadza się, przepraszam za wprowadzenie w błąd Max. co 30k.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaneBartoszku Zobacz post
    5. Piszczą w czasie jazdy? Nie podczas hamowania? Moje poprzednie brembo piszczały od czasu do czasu podczas hamowania. Może należałoby wyczyścić.
    Tak, podczas jazdy. Jadę, stanę np. na światłach i jak ruszę to chwilę po potrafi być „pipipi”.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar PaneBartoszku
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulietta Exclusive, 1.4, 170 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał oosia Zobacz post
    Tak, podczas jazdy. Jadę, stanę np. na światłach i jak ruszę to chwilę po potrafi być „pipipi”.
    No to rozebrać, sprawdzić, przy okazji wyczyścić/nasmarować. Może ktoś poprzednio chciał zaoszczędzić na klockach.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaneBartoszku Zobacz post
    No to rozebrać, sprawdzić, przy okazji wyczyścić/nasmarować. Może ktoś poprzednio chciał zaoszczędzić na klockach.
    Wcześniej wszystkie wymiany były robione w ASO, więc chyba tam czegoś nie dopilnowali ;-) I właśnie tam mi powiedzieli, że "ten typ tak ma", że mogą wyczyścić, ale za miesiąc będzie to samo...

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4MA 170KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć.

    Ad.3. O nareszcie temat fabrycznego alarmu!

    Jakoś nie mogłem na Forum znaleźć tego tematu. Też mam taki alarm, ale... też chyba nie działa. "Chyba", bo jak to stwierdzić? Generalnie, mam info na wyświetlaczu, że "Alarm unavailable" (czy jakoś tak, teraz piszę "z głowy"), stąd wnioskuję, że alarm nie działa. Ale z drugiej strony: głooooośno daje sygnał przy otwieraniu i zamykaniu samochodu, a alarm wewnętrzny działa, bo gdy zostawiłem dziecko w aucie (na 2 min. na stacji benzynowej) i zamknąłem samochód, to migał awaryjnymi i na wyświetlaczu był komunikat o próbie włamania. Kiedyś też przy otwieraniu bagażnika alarm zawył, ale.. tylko raz i szkoda, że nie pamiętam jak do tego doprowadziłem. Następnie, po zamknięciu samochodu chyba powinna świecić czerwona lampka na środkowym panelu przy przełączniku z kluczykiem. I u mnie raz, może dwa razy, świeciła! Ale to wszystko. eh, szkoda, że takie cyrki z tym alarmem, bo w sumie to był duży argument przy zakupie, a tu taki kwas. W ASO stwierdzili, że widzą błąd z syreny i dlatego proponują wymienić syrenę (ok. 900zł). Ale..jak to wymienić syrenę, skoro piszczy głośno i wyraźnie przy otwieraniu i zamykaniu? Domyślam się, że to nie świadczy jeszcze o poprawnym jej działaniu w ogóle, ale cóż.

    Podsumowując.
    1. Chyba powinna świecić czerwona lampka na panelu przy przycisku z kluczykiem.
    2. Nie mam pomysłu jak sztucznie wywołać wycie alarmu.
    3. Zamykanie kluczykiem dezaktywuje alarm. Ale nic to nie pomogło w mojej analizie. Jedynie wiadomo, że faktycznie wtedy go dezaktywuje, bo nie ma komunikatu "Alarm unavailable" - za pierwszym zapaleniem samochodu.

    A jak to dokładnie jest u Ciebie/u Was?

    Pozdrawiam.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikomach Zobacz post
    Cześć.

    Ad.3. O nareszcie temat fabrycznego alarmu!

    Jakoś nie mogłem na Forum znaleźć tego tematu. Też mam taki alarm, ale... też chyba nie działa. "Chyba", bo jak to stwierdzić? Generalnie, mam info na wyświetlaczu, że "Alarm unavailable" (czy jakoś tak, teraz piszę "z głowy"), stąd wnioskuję, że alarm nie działa. Ale z drugiej strony: głooooośno daje sygnał przy otwieraniu i zamykaniu samochodu, a alarm wewnętrzny działa, bo gdy zostawiłem dziecko w aucie (na 2 min. na stacji benzynowej) i zamknąłem samochód, to migał awaryjnymi i na wyświetlaczu był komunikat o próbie włamania. Kiedyś też przy otwieraniu bagażnika alarm zawył, ale.. tylko raz i szkoda, że nie pamiętam jak do tego doprowadziłem. Następnie, po zamknięciu samochodu chyba powinna świecić czerwona lampka na środkowym panelu przy przełączniku z kluczykiem. I u mnie raz, może dwa razy, świeciła! Ale to wszystko. eh, szkoda, że takie cyrki z tym alarmem, bo w sumie to był duży argument przy zakupie, a tu taki kwas. W ASO stwierdzili, że widzą błąd z syreny i dlatego proponują wymienić syrenę (ok. 900zł). Ale..jak to wymienić syrenę, skoro piszczy głośno i wyraźnie przy otwieraniu i zamykaniu? Domyślam się, że to nie świadczy jeszcze o poprawnym jej działaniu w ogóle, ale cóż.

    Podsumowując.
    1. Chyba powinna świecić czerwona lampka na panelu przy przycisku z kluczykiem.
    2. Nie mam pomysłu jak sztucznie wywołać wycie alarmu.
    3. Zamykanie kluczykiem dezaktywuje alarm. Ale nic to nie pomogło w mojej analizie. Jedynie wiadomo, że faktycznie wtedy go dezaktywuje, bo nie ma komunikatu "Alarm unavailable" - za pierwszym zapaleniem samochodu.

    A jak to dokładnie jest u Ciebie/u Was?

    Pozdrawiam.
    U mnie w ogóle nie działa :-))) Tj. wszystkie potrzebne diody działają (pod szybą i przy kluczyku), przy zamykaniu auta z kluczyka i otwartym bagażniku daje o tym znać - nic poza tym. Żadnych komunikatów, żadnych reakcji na poruszanie (środek, maska), NIC. Także wciąż szukam odpowiedzi.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 SW - kilka pytań po zakupie
    Utworzone przez adam.st w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2017, 22:52
  2. [159] Kilka pytań po zakupie AR 159 SW
    Utworzone przez Adam3206 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 03:39
  3. [159] Po zakupie 159 - kilka pytań
    Utworzone przez naphta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:54
  4. Kilka pytań po zakupie AR147
    Utworzone przez igi w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 19:47
  5. [145] Kilka pytań/problemów po zakupie
    Utworzone przez adelon w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory