Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Alarm - pytanie do Epsonixa

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie Alarm - pytanie do Epsonixa

    Problem - alarm potrafi się samoistnie wzbudzić - rzadko ale zdarza się. W szukajce nie ma wyjaśnienia.
    Pytanie - czy komputer pamięta, który konkretny czujnik uległ wzbudzeniu? Spotkałem użytkownika, któremu też to się zdarza.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,207

    Domyślnie

    Mi się zdarzyło ze dwa razy, że alarm się włączył po wejściu pomimo wcześniejszego rozbrojenia pilotem (i odblokowaniu drzwi tym samym). Nie wiem jak to możliwe. Z tym że też w sumie nie wiem co ja mam za alarm!!! Był dokładany przez dealera do samochodu nowego ale "z placu", więc nie wiem czy oni dokładają taki jak fabryczny czy coś zupełnie innego...

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Problem - alarm potrafi się samoistnie wzbudzić - rzadko ale zdarza się. W szukajce nie ma wyjaśnienia.
    Pytanie - czy komputer pamięta, który konkretny czujnik uległ wzbudzeniu? Spotkałem użytkownika, któremu też to się zdarza.
    Wszyscy piszą alarm sie wzbudza , tylko czy oryginał czy dokładany. Wtedy można cos doradzić.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,207

    Domyślnie

    [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION] a czy Ty masz jakieś pojęcie czy to co montują dealerzy to każdy co ma ochotę czy też jest to jakiś standard wg wytycznych Fiata, albo może wogole to samo co montowane fabrycznie?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    pytanie który rok pojazdu była akcja naprawcza na czujniki wymieniali cały panel.

    Mi przy odsłoniętej rolecie panoramy tez czasami sie aktywuje wyłapuje pewnie jakiś ruch.
    Przy zamkniętej zjawisko nie występuje.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION] a czy Ty masz jakieś pojęcie czy to co montują dealerzy to każdy co ma ochotę czy też jest to jakiś standard wg wytycznych Fiata, albo może wogole to samo co montowane fabrycznie?
    Było to przerabiane na każdym forum . Oryginał ma w podsufitce tam gdzie panel ze światełkami dodatkowy przycisk. Jak włączasz pilot to pika dwa razy jak wyłączasz raz. W dobie Internetu gdzie można wszystko przeczytać w instrukcji itp. Jak ktoś kupował nowe auto to wie co ma czego nie ma. Po wzbudzeniu alarmu ma na liczniku info ze alarm został wzbudzony. Rozpisałem sie.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,207

    Domyślnie

    Dobra szukam, dzięki za wskazówki.
    Nie szukałem wcześniej, teraz tak na gorąco wyszło jak wątek powstał :-).

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Alarm - pytanie do Epsonixa
    OMG, dajcie żyć, ja izoluję się od forów itp, nie jestem jedyną wyrocznią, coś wiem, wielu rzeczy nie wiem. wiem że jestem zmęczony ilością privów itp stąd i mało mnie teraz na różnych forach a i z FB poznikałem

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Problem - alarm potrafi się samoistnie wzbudzić - rzadko ale zdarza się. W szukajce nie ma wyjaśnienia.
    Pytanie - czy komputer pamięta, który konkretny czujnik uległ wzbudzeniu? Spotkałem użytkownika, któremu też to się zdarza.
    Po pierwsze alarm fabryczny czy akcesoryjny np montowany w ASO czy innym. Można to sprawdzić po VIN w ePer (np u dealera), można wyciągnąć plafonierę/lampkę sufitową przednia i w środku jest albo nie ma pudełko dodatkowe w tylnej części - widać przez okienko z góry o ile kojarzę budowę lampki.

    Jeśli fabryczny, czy przeszedł kampanię z przed paru miesiecy czy tam roku (choć to już nie pierwsza), gdzie wymieniano plafonierę na nowy tym niby z fixami w softwarze na samowzbudzanie się alarmu (niestety ten moduł nie updatuje się poprzez OBD o ile wiem)? Oprócz tego jeszcze czułość może zmienić ASO czy np ktoś z MESem , choć w starych alarmach fabrycznych to nie do końca pomagało, stąd najpewniej w FCA zrobili poprawki, kto wie czy wystarczające/ostatnie?

    Ja mam alarm akcesoryjny Mopar, bo jak zamawiałem w 2.2018 to akurat wycofali możliwość zamawiania fabrycznego (ze względu na problemy z wzbudzaniem się?).

    Mój mopar to tak naprawdę Meta System dedykowany min. do Giulii. Pierwszy jaki miałem po pół roku zaczął sprawiać problemy, coraz częściej przy otwarciu drzwi włączał się. Najpierw była próba poprawy podłączeń (bo on bym mocowany do istniejących wiązek) poprawili lutowania, nic to nie dało. Po paru tygodniach wymienili centralkę na nową i od 3.5 roku działa jak powinien.

    Tyle mam w temacie do napisania, bez odbioru.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    OMG, dajcie żyć, ja izoluję się od forów itp, nie jestem jedyną wyrocznią, coś wiem, wielu rzeczy nie wiem. wiem że jestem zmęczony ilością privów itp stąd i mało mnie teraz na różnych forach a i z FB poznikałem


    Po pierwsze alarm fabryczny czy akcesoryjny np montowany w ASO czy innym. Można to sprawdzić po VIN w ePer (np u dealera), można wyciągnąć plafonierę/lampkę sufitową przednia i w środku jest albo nie ma pudełko dodatkowe w tylnej części - widać przez okienko z góry o ile kojarzę budowę lampki.

    Jeśli fabryczny, czy przeszedł kampanię z przed paru miesiecy czy tam roku (choć to już nie pierwsza), gdzie wymieniano plafonierę na nowy tym niby z fixami w softwarze na samowzbudzanie się alarmu (niestety ten moduł nie updatuje się poprzez OBD o ile wiem)? Oprócz tego jeszcze czułość może zmienić ASO czy np ktoś z MESem , choć w starych alarmach fabrycznych to nie do końca pomagało, stąd najpewniej w FCA zrobili poprawki, kto wie czy wystarczające/ostatnie?

    Ja mam alarm akcesoryjny Mopar, bo jak zamawiałem w 2.2018 to akurat wycofali możliwość zamawiania fabrycznego (ze względu na problemy z wzbudzaniem się?).

    Mój mopar to tak naprawdę Meta System dedykowany min. do Giulii. Pierwszy jaki miałem po pół roku zaczął sprawiać problemy, coraz częściej przy otwarciu drzwi włączał się. Najpierw była próba poprawy podłączeń (bo on bym mocowany do istniejących wiązek) poprawili lutowania, nic to nie dało. Po paru tygodniach wymienili centralkę na nową i od 3.5 roku działa jak powinien.

    Tyle mam w temacie do napisania, bez odbioru.
    Dziękuję, to bardzo pomocne! :-)

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    341

    Domyślnie

    Osobiście miałem problem z włączaniem się alarmu. Zgłosiłem na przeglądzie, podobno zmniejszyli czułość i problem został rozwiązany.

Podobne wątki

  1. Pytanie o fabryczny alarm
    Utworzone przez Apacz00 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-11-2022, 08:21
  2. [Giulietta] Alarm
    Utworzone przez kamilutek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2021, 09:45
  3. [159] Pytanie o kontrolkę alarm failure
    Utworzone przez pawels4 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2019, 06:07
  4. [145] pytanie o alarm i centralny zamek
    Utworzone przez gonzo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-12-2007, 13:48
  5. Alarm w 146
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory