Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 147

Temat: Alfa Romeo Tonale - Użytkownik modelu EDIZIONE SPECIALE 1.5 T4 160 KM HYBRID DCT7

  1. #131
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husar Zobacz post
    Niestety stało się i pierwsza usterka zawitała do mojej Alfy. Po włączeniu zapłonu zapaliły się wszystkie kontrolki jakie tylko się mogą zapalić. Wyłączyły się wszystkie systemy wspomagające jazdę (asystent pasa ruchy, wspomaganie ruszania pod górkę, tempomat,, TPMS, TSR, a nawet DNA) Nie pokazuje spalania, ilości paliwa w baku, kamera cofania nie działa prawidłowo. Razem jakieś 37 błędów występujących przez cały czas (wg komputera w serwisie). Ponoć jest zaplanowana akcja serwisowa polegająca na wgraniu nowego softu, która ma zapobiec tego typu usterkom. Niestety u mnie usterka wystąpiła przed akcją serwisową. Zobaczymy co będzie po aktualizacji oprogramowania. Wg serwisu funkcja zdalnego aktualizowania oprogramowania przez samochód nie działa. Ta sama sytuacja dotyczy aktualizacji map. Jest przewidziana taka możliwość, ale to nie funkcjonuje. Ponoć ta akcja serwisowa ma w końcu uruchomić tą funkcję.
    Raz miałem dostać Tonale do jazd to właśnie powiedzieli, że ich demo car jest na serwisie bo elektronika szaleje i jakieś aktualizacje muszą porobić. Możliwe, że to problem wieku dziecięcego i update upora się z tym wszystkim.
    Pozdro,
    Bartas

  2. #132
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    8

    Domyślnie

    Auto po aktualizacji. Trwało to 5 godzin. Wszystkie problemy poznikały. Miejmy nadzieję, że już na zawsze. Na razie testuje czy wszystko aby na pewno działa.

  3. #133
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husar Zobacz post
    Auto po aktualizacji. Trwało to 5 godzin.
    Gorzej niż Windows
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #134
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husar Zobacz post
    Auto po aktualizacji. Trwało to 5 godzin. Wszystkie problemy poznikały. Miejmy nadzieję, że już na zawsze. Na razie testuje czy wszystko aby na pewno działa.
    I jak tam śmiga maszyna ? Jakieś nowe wrażenia po kilku miesiącach użytkowania ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #135
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników Tonale: jak wam się sprawdza ładowarka bezprzewodowa? W moim wypadku ładuje iPhone'a 14 Pro bardzo powoli. Ostatnio w ciągu 4 godzin podładował raptem kilkanaście procent. Dla porównania ładowarka bezprzewodowa, którą mam w domu tego samego iPhone'a w ciągu 4 godzin naładowałaby praktycznie do pełna.

  6. #136
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał John_z_NASA Zobacz post
    Pytanie do użytkowników Tonale: jak wam się sprawdza ładowarka bezprzewodowa? W moim wypadku ładuje iPhone'a 14 Pro bardzo powoli. Ostatnio w ciągu 4 godzin podładował raptem kilkanaście procent. Dla porównania ładowarka bezprzewodowa, którą mam w domu tego samego iPhone'a w ciągu 4 godzin naładowałaby praktycznie do pełna.
    Pewnie używasz CarPlay w samochodzie. Wtedy iPhone jest mocno obciążony i pewnie dlatego ładowanie jest takie powolne.

  7. #137
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    ASX
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam

    Po wielu latach chcę wrócić do Alfy. Mój poprzedni model to 156 1.8 TS 144KM z roku 2000. Teraz wybór padł na Tonale. Dzisiaj byłem oglądać wersję Sprint, hybrydową 130KM. Osobiście wolał bym 160 KM, ale ta ma atrakcyjną cenę. Auto u dealera, ich demonstracyjne. Niby wszystko OK, ale od razu rzuciło mi się w oczy, że po podniesieniu klapy bagażnika na błotnikach w okolicy takich gumowych odbojników mocowanych do klapy lakier po obu stronach jest wytarty do gołej blachy. Po stronie pasażera mocniej, po stronie kierowcy trochę mniej. Do tego na zderzaku po obu stronach przy łączeniu z błotnikami lakier jest połuszczony i widać czarny podkład. Po obu stronach. Dla mnie wygląda to jak by auto było uderzone w tył i niezbyt starannie naprawione. Ale handlowiec twierdził, że jest na to akcja serwisowa. Mam pytanie do właścicieli Tonale - czy u was też tak się lakier wyciera w okolicy tych gumowych odbojników mocowanych do klapy (po boku klapy bagażnika) czy też nic takiego nie występuje?
    Pytam, bo jadąc oglądać to auto pokonałem sporą trasę i straciłem całą sobotę, więc jestem mocno zniesmaczony tym, że dealer nie poinformował mnie o takiej wadzie auta.

  8. #138
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo Tonale 130KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olo_156 Zobacz post
    Witam

    Po wielu latach chcę wrócić do Alfy. Mój poprzedni model to 156 1.8 TS 144KM z roku 2000. Teraz wybór padł na Tonale. Dzisiaj byłem oglądać wersję Sprint, hybrydową 130KM. Osobiście wolał bym 160 KM, ale ta ma atrakcyjną cenę. Auto u dealera, ich demonstracyjne. Niby wszystko OK, ale od razu rzuciło mi się w oczy, że po podniesieniu klapy bagażnika na błotnikach w okolicy takich gumowych odbojników mocowanych do klapy lakier po obu stronach jest wytarty do gołej blachy. Po stronie pasażera mocniej, po stronie kierowcy trochę mniej. Do tego na zderzaku po obu stronach przy łączeniu z błotnikami lakier jest połuszczony i widać czarny podkład. Po obu stronach. Dla mnie wygląda to jak by auto było uderzone w tył i niezbyt starannie naprawione. Ale handlowiec twierdził, że jest na to akcja serwisowa. Mam pytanie do właścicieli Tonale - czy u was też tak się lakier wyciera w okolicy tych gumowych odbojników mocowanych do klapy (po boku klapy bagażnika) czy też nic takiego nie występuje?
    Pytam, bo jadąc oglądać to auto pokonałem sporą trasę i straciłem całą sobotę, więc jestem mocno zniesmaczony tym, że dealer nie poinformował mnie o takiej wadzie auta.
    Witam,u mnie nic takiego nie występuje ,może im spadła z lawety.

  9. #139
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    ASX
    Postów
    2

    Domyślnie

    Ogładałem kilka i każda mniej lub bardziej wytarte błotniki przy zderzaku miała.

  10. #140
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Tonale na wtyczkę, 159 2.4 Q4
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olo_156 Zobacz post
    Ogładałem kilka i każda mniej lub bardziej wytarte błotniki przy zderzaku miała.
    U mnie też nic nie widać, a klapa bagażnika jeździ kilka razy dziennie.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory