Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 147

Temat: Alfa Romeo Tonale - Użytkownik modelu EDIZIONE SPECIALE 1.5 T4 160 KM HYBRID DCT7

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Fantastycznie wygląda ten config. Czerwony i pakiet black robią robotę.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    16

    Domyślnie

    Myślę, że to zasługa ceramiki nałożonej u dealera. Po ceramice czerwień nabrała głębi. Oczywiście świadomie wybrałem czerwony kolor. Świetnie uzupełniają się z nim czarne felgi i dodatki. Piękne auto. Kto go nie zobaczy to się zachwyca

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Gts to chyba trzeba porównywać ze stelvio 2.9 a nie tym resorakiem jak sam pisałeś dla kobiety

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał witod Zobacz post
    Nie porównuje tych aut bezpośrednio ale narazie jeździłem nią bardzo przepisowo. Tonale jest na 20" felgach. Zdecydowanie jestem na plus jeśli chodzi o prowadzenie. Jest takie jakie lubię. Bezpośrednie. No i kompletny spokój na kierownicy. Żadnych drgań.
    To autko super się prowadzi.
    Jak się ułoży to chętnie je porównam z Cayenne na szybkich łukach. Mam kilka takich, na których Cayenne mnie oczarowała
    Ładnie się prezentuje w tym kolorze, w ogóle ładne auto - efekt rynkowej nowości.
    BTW - w aucie za 200k nie powinno być drgań na kierownicy, szczególnie przy bardzo przepisowej jeździe. Alfa przyzwyczaiła nas jednak do tego, że nawet takie rzeczy cieszą

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    piekne autko - gratuluje zakupu!

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał witod Zobacz post
    Witam forumowiczów
    od dwóch dni jeżdżę tym modelem. Gdyby ktoś miał jakieś pytania to postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
    To pierwsza Alfa jaką jeżdżę. Kupiłem ją dla żony ale pierwsze jazdy odbywam ja.
    A dlaczego żona jeszcze nie jeździ? Siedzi na razie na siedzeniu pasażera i uczy się, który pedał nacisnąć w danej sytuacji?

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Ja też żonie nie dałbym robić pierwszych kilometrów w nowym samochodzie. Samemu ułożyć silnik a przy okazji pobawić się nową zabawką W pełni popieram.
    Ciekawy jestem jak zachowuje się hybryda ? Czy już gasi silnik ? Jeśli tak, to w jakich warunkach drogowych ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A dlaczego żona jeszcze nie jeździ? Siedzi na razie na siedzeniu pasażera i uczy się, który pedał nacisnąć w danej sytuacji?

    Już jeździ Autko wydaje się być bardzo pozytywne. Bardzo dobrze działa rozpoznawanie linii pasów drogowych. Rozpoznaje nawet te ledwo widoczne. Dziwnie działa skrzynia biegów. Może to problem związany z miękką hybrydą. Jest taki długi okres reakcji. Pomagają manetki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja też żonie nie dałbym robić pierwszych kilometrów w nowym samochodzie. Samemu ułożyć silnik a przy okazji pobawić się nową zabawką W pełni popieram.
    Ciekawy jestem jak zachowuje się hybryda ? Czy już gasi silnik ? Jeśli tak, to w jakich warunkach drogowych ?
    To nasza pierwsza hybryda a więc trudno mi się odnieść do doświadczeń. Auto często jedzie tylko na elektryce. W trybie elektrycznym jeździ podczas startu ale też w czasie jazdy przechodzi w tryb żeglowania. Narazie spalanie to ok 7,5 litra na 100km Dziwnie Alfa podaje wartości. Ile km na 1 litrze paliwa. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Mamy 15,6 km ma litr ale bywało też 17,6 km na 1 litrze.
    Bardzo pozytywnie oceniam jazdę w korkach i na trasach szybkiego ruchu przy włączonych systemach wspomagania. System wspomagania jazdy naprawdę dobrze działa
    Ostatnio edytowane przez witod ; 04-08-2022 o 22:46

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał witod Zobacz post
    Dziwnie Alfa podaje wartości. Ile km na 1 litrze paliwa. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Mamy 15,6 km ma litr ale bywało też 17,6 km na 1 litrze.
    To powinno dać się przełączyć w ustawieniach.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał witod Zobacz post
    ale też w czasie jazdy przechodzi w tryb żeglowania.
    Co dokładnie masz na myśli?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory