Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Nie typowy problem 1.6 jtdm

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Podeślij mi VIN na priv, w niektórych 1.6 i 2.0 JTDM są dość awaryjne regulatory ciśnienia oleju.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Posiadasz regulator ciśnienia oleju w swoim aucie, niestety lubią się psuć. Numer 20 na schemacie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	regulator.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	153.6 KB
ID:	285807

    Dodatkowo są dwa czujniki ciśnienia oleju i warto wpiąć manometr w ich miejsca przed wymianą czegokolwiek. Numery 3 i 7 na schemacie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czujniki.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	97.3 KB
ID:	285808

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dziękuję za rzeczową podpowiedź
    A tak pozatym czy jestes w stanie wyjaśnić sprawę z podstawa filtra oleju w tym silniku? Chodzi dokladnie o to czy znajduje sie tam jakiś zawor przeciwzwrotny oleju? Czy tylko zawor bezpieczeństwa tzw bypass? I jeszcze jedno... jak najczęściej objawia sie niesprawnosc tego elektrozaworu? Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Que1 Zobacz post
    Chodzi dokladnie o to czy znajduje sie tam jakiś zawor przeciwzwrotny oleju? Czy tylko zawor bezpieczeństwa tzw bypass?
    Nie mam takiej wiedzy.

    Cytat Napisał Que1 Zobacz post
    I jeszcze jedno... jak najczęściej objawia sie niesprawnosc tego elektrozaworu?
    Nieprawidłowym ciśnieniem oleju, za niskim.

    Musisz znaleźć dobrego mechanika, który sprawdzi czy ciśnienia podawane przez czujniki są prawidłowe, jeśli nie to trzeba wymienić czujnik lub czujniki, jeśli są prawidłowe to na 99% trafiony jest regulator.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Que1 Zobacz post
    z tego co zauważyłem to za każdym razem jak sprawdzam stan oleju na bagnecie jest ponad max
    Czy auto ma DPF?

    Sprawdziłem i ma DPF. Napisz dokładnie co rozumiesz poprzez stan oleju ponad max? Zawsze jest na tym samym poziomie ponad max czy stale rośnie?
    Ostatnio edytowane przez Ricambi ; 07-01-2023 o 14:41

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    12

    Domyślnie

    Wydaje mi się ze jesli było by za niskie cisnienie oleju to objawy z kontrolka cisnienia oleju występowały by na mocno rozgrzanym silniku. Jeżdżę juz tak 10 tys km I myślę że po tym czasie mogłoby być już po silniku w każdym razie objaw kontrolki i kontrolki z komunikatem występuje tylko po postoju powyżej 3 godzin w nierównej pozycji samochodu im samochod bardziej przechylony w lewą stronę w dół tym dłużej trwa złapanie odpowiedniego cisnienia oleju tak aby kontrolka zniknęła. W każdym razie dziękuję za jakiś trop i czas sie za to zabrać na poważnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Ricambi Zobacz post
    Nie mam takiej wiedzy.


    Nieprawidłowym ciśnieniem oleju, za niskim.

    Musisz znaleźć dobrego mechanika, który sprawdzi czy ciśnienia podawane przez czujniki są prawidłowe, jeśli nie to trzeba wymienić czujnik lub czujniki, jeśli są prawidłowe to na 99% trafiony jest regulator.

    - - - Updated - - -



    Czy auto ma DPF?
    Tak auto posiada dpf. Dzień po zmianie oleju sprawdzialem stan oleju po kilkugodzinnym postoju i stan oleju był powyżej maksimum i przy każdym kolejnym sprawdzaniu za każdym razem olej jest powyżej maksimum wiec wygląda na to że nie za sprawą dpf.

    Nie stawiałbym na czujniki ciśnień oleju ze względu na to że świecenie kontrolki cisnienia oleju bądź komunikatu niskiego cisnienia występuje dodatkowo z głośniejsza praca silnika ---> znika kontrolka cisnienia/komunikat --->praca silnika się wycisza wiec musi rzeczywiście brakować odpowiedniego cisnienia oleju.
    Ostatnio edytowane przez Que1 ; 07-01-2023 o 14:44

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    To ustal ciśnienia w miejscach czujników i kup co trzeba. Możesz także kupić sobie interfejs i sprawdzić wskazania ciśnienia oleju w MES lub AlfaOBD.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    12

    Domyślnie

    Zauważam jeszcze jedna rzecz mianowicie po dłuższej drodze np jazda w górskim terenie czy też autostrada po pozostawieniu samochodu na noc nawet jeśli samochód stoi w miarę prosto kontrolka cisnienia oleju potrafi się świecić dłużej ok 3 sekund nawet potrafi zapalić się komunikat na chwile. Łącze to z tym że olej po takiej jezdzie jest mocno rozgrzany co powoduje że w jakiś sposób on łatwo spływa do miski powodujac dłuższe gasniecie kontrolki cisnienia. Przeważnie samochodem jeżdżę droga ekspresowa i trochę miasto jakies 33 km w jedną stronę przy takiej jezdzie i parkowaniu na prostym miejscu parkingowym kontrolka gasła prawidłowo przez ponad 2 miesiace

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Kolego jak będziesz tak dalej jeździł i obserwował zamiast zdiagnozować i naprawić, to możesz za którymś razem wrócić na lawecie i będziesz miał do wymiany silnik.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa romeo 159 2011r
    Postów
    74

    Domyślnie

    Wymień ta uszczelkę co jest w misce olejowej, pisałeś że była wymieniana ale może jest wadliwa może nie od tego silnika zajrzyj kup oryginalna.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilku34 Zobacz post
    Wymień ta uszczelkę co jest w misce olejowej, pisałeś że była wymieniana ale może jest wadliwa może nie od tego silnika zajrzyj kup oryginalna.
    Bzdura, napisałem co trzeba zrobić.

Podobne wątki

  1. [159] 159 2.0 jtdm problem z vmax
    Utworzone przez fitcrates w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-04-2022, 12:40
  2. [159] 2.4 jtdm 200 KM - problem z turbo?
    Utworzone przez flix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2021, 18:42
  3. (Nie)typowy problem z poborem oleju AR 147 1.6 TS
    Utworzone przez Marcino_14 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-12-2019, 12:26
  4. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  5. Dziwny problem JTDm 8v
    Utworzone przez BB85 w dziale 147
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory