Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kilka pytań po zakupowych hamulce,olej,cewki,swiece

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie Kilka pytań po zakupowych hamulce,olej,cewki,swiece

    Witam Panowie,żeby nie tworzyć do każdego pytania nowego tematu napiszę w punktach tutaj To tak alfa 1.4t 120km 2012r przebieg 68tys km potwierdzony.Sprawa ma się tak zrobiłem autem 750km od miejsca zakupu do domu całą Polskę

    1.Podczas jazdy z prędkościami 120/130km dochodzi tak jakby wycie jakieś spod maski ustępuje po wrzuceniu na luz.Wiem,że jest wyciek oleju ze skrzyni tzn z wybieraka uszczelniacza to też nie wiem czy nie o to,ze niski stan oleju będzie? nie wiem własnie co mam za typ skrzyni

    2.podczas naciskania pedału sprzęgła słychać takie skrzypienie/skrzeczenie czy wie ktoś co to może byc?

    3.Jadąc autem ze stałą prędkością i puszczająć/dodając gaz czuć ''szarpnięcie'' swiece/cewki/ poduszka jakaś?

    4.czy kupując nowe świece oe fiat/alfa około 240zł komplet warto od razu kupić 4x nowe cewki bosch około 120zł za 1szt ? w Historii serwisowej nie widzę własnie wymiany świec

    5.Zauważyłem tez po przyjeżdzie,ze np jak silnik jest rozgrzany to raz chodzi równiutko a raz jakby było ''przebicie'' i znów poprawnie wie ktoś też czemu tak się dzieje?

    6.Hamulce były wymienione trw przód i tył z klockami 2 lata temu.Poprzednio miałem e46 320d 150km i jezdziłem tez clio 2 1.2 benzynka kuzyna i tam jak się muśnie hamulec to człowiek do przodu leci nawet w bmw zrobionej od a do z tłoczki zaciski itp nie miałem tak.. a w giulietta zaś jest tak jedzie się przyjdzie hamować to najpierw takie puste wduszenie hamulca i potem łapie nie ma tak,że na dotknięcie już czuć.Wina hamulcy? odpowietrzenia? czy giulietta tak ma?

    7.Olej był zalewany selenia i teraz chce zmienić olej + filtr paliwa,powietrza i kabinowy o ile jest czy warto lać coś innego niż selenia? nie wiem np millers,penrite ? to raz i dwa czy warto profilaktycznie przed zmianą oleju lub nawet przy zmianie na ten sam wlać płukankę do silnika tec 2000? nic się nie stanie po takiej płukance?

    8.Płyn chłodniczy z tego co widzialem zalany jakiś paraflu to chyba koncentrat.W bmw lałem prestone do diesla.Czy ten koncentrat paraflu mogę zmienić na jakiś inny gotowy? np prestone,hepu ?

    9.Tez chciałem spytać o to bo chyba tutaj tego nie mam a dokładnie,że jak jadę w nocy i ktoś świeci z tyłu światłami to,żeby nie oślepiał mnie bo w bmw miałem,ze samo się ściemniało czy jakoś tak lusterko.Jeżeli mam zwykłe to czy można p&p zmienić na takie co nie oślepia w nocy?

    10.Zauważyłem też po trasie 750km jazda prędkości 130-160,że obudowa turbosprężarki jest jakby zaolejona (jeszcze nie patrzyłem dokładnie auta bo tyle co przyjechałem i potem miałem służbowy wyjazd 3dni ) więc nawet nie wiem jak silnik wygląda tam dopiero przy sobocie popatrzę
    ale czy to może być jakiś oring tam w przewodzie co nachodzi na turbinę ?

    11.Czy giulietta tak ma,że silnik 1.4t 120km przy wyższych prędkościach tak no powiedzmy 130/140 jest głośniejszy ? myślałem przed zakupy alfy o: bmw e90 320d 184km jedna ładna sztuka poszła reszta wypadkowe/malowane itp odpuściłem,e60 525d 197km 3litrowy diesel auto całe w oryginale ale za dużo kosztownych usterek od podwójnych szyb itp gdzie przednia szyba 3koła tyle oe bmw bo zamiennika nie ma po seata leona 3 itp i w sumie alfa pojawiła się jako pierwsza biała więc mówię czemu nie nie wiem czemu jakies tez takie trochę mysli czy aby na pewno dobrze zrobiłem biorąc giuliettę 1.4t 120km bo interesowałem się e90 320d 184km diesel w sensie,że gorsza ogólnie itp tylko,że auto mi się podoba sylwetka i wnętrze też.

    12.Przyciski od radia na kierownicy żeby działały musze mocno nacisnąć.Czy wystarczy czyszczenie ,poprawnienie styków? czy wymiana na nowe?

    13.Kabel diagnostyczny i oprogramowanie.Jestem w alfie lajk w bmw była inpa/ista/dis kabel d-can i tyle prosto i czytelnie wszystko a tutaj nie mam kompletnie pojęcia jaki kabel kupić bo są różne viaken itp.Taki,żeby wszystko nim było można robić

    14.Czy alfa 1.4t 120km 2012r posiada kable zapłonowe chodzi o te co nachodza na świece? bo pisało gdzieś,że nie i nie wiem ile w tym prawdy.

    15.Czy wymiana uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów to skomplikowana robota? w bmw robiłem to ale musiałem wał rozpiąć i skrzynię opuścić dopiero specjalnym ściągaczem go wyjąłem i nowy nabiłem.W alfie prościej? trudniej?

    Prosiłbym o nie usuwanie tego tematu i udzielenie mi odpowiedzi.Będę naprawdę bardzo wdzięczny.Jak autko ogarnę i rozejrzę się to dodam galerie swoją

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    4. Świece zazwyczaj produkuje jeden z producentów typu NGK czy Denso. Zamiast kupować OE za 240zł, sprawdź jakiego producenta są do tego silnika i kup te świece tylko bez logo AR. Zapłacisz pewnie połowę. Poza tym najpierw wymień świece, jeśli cewki nie dają o sobie znać w postaci wypadania zapłonów to na razie bym tego nie ruszał.

    7. Możesz zalać inną markę, myślę, że na tym forum sporo ludzi Ci poradzi coś innego niż Selenia. Płukankę możesz jak najbardziej zastosować.

    8. Możesz.

    9. Musisz zamontować lusterko fotochromatyczne. Kwestia sprawdzenia czy jest gotowa wiązka, jeśli nie ma to trzeba dorobić.

    11. Giulietta to jednak kompakt segmentu C, a E90 to jednak już segment D. Dodatkowo przy tych 140km/h ten benzyniak będzie miał wyższe obroty niż Diesel w BMW. Zatem nic dziwnego, że jest głośniej niż w BMW.

    13. Kabel ELM327 (warunek - przystosowany do grupy Fiata np. od PM Factory) + program MultiEcuScan.

    14. Zasada jest taka, że jeśli masz cewki na każdym cylindrze, to nie masz przewodów WN, bo są zbędne.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie

    4. świece oe fiat mają napisy NGK wiec nie wiem czy taka oe świeca jest lepsza od tej zwykłej NGK?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Jak kupisz świecę NGK oe w aso to masz raczej 100% pewności że oryginał.

    Kupując gdzieś indziej może być różnie.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Re: 2) - przeczytaj wątek "demontaż zespołu pedałów" - pierwsza strona, chyba 6 wiadomość od góry - potwierdzam problem i rozwiązanie - wystarczy przesmarować, ewentualnie wymienić i przesmarować tulejkę

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    6. sprawdź poziom płynu hamulcowego
    12. czyszczenie trochę pomaga ale ogólnie chyba ten typ tak ma. Żeby wymienić przyciski trzeba zdemontować poduszkę powietrzną w kierownicy, warto mieć to na uwadze

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB 170KM LPG
    Postów
    10

    Domyślnie

    1.Sprawdz olej w skrzyni korek wlewowy i kontrolny jest z boku od strony chłodnicy. Puźniej podnieś jedno przednie koło zakręć dobrze ręką jeśli będziesz miał słyszalny szum to ci skrzynia pada a dokładnie łożyska w dobrej skrzyni nie słychać nic .
    3. Możesz mieć uszkodzoną poduszkę skrzyni na dole tzw.Lizak
    15. Wyjmujesz akumulator podstawe odkręcasz dzwignie wybieraka i musisz go wydłubać z obudowy jest bardzo mały . Przed wymianą sprawdzć czy ta część jest dostępna.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 18:47
  2. Olej z 5W50 na 10W60 ? kilka pytań stuki
    Utworzone przez Juro w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 12:07
  3. swiece-olej
    Utworzone przez Barney_Chorzow w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 07:06
  4. Jaki olej, płyny i kilka inych pytań.
    Utworzone przez Lorxk w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 15:49
  5. [145] Pytanie swiece/olej
    Utworzone przez lakersfan86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 18:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory