Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Stelvio - łańcuchy śniegowe

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    A ci, którzy kupują quadrifolio i chwalą się tym bogole. Jakby nie mogli po prostu napisać, że kupili Alfę. Musieli się pochwalić statusem posiadacza quadrifolio, żeby inni zazdrościli. Albo po prostu wystarczy napisać, że kupiłem samochód. Po co od razu pisać, że Alfę i podkreślać status alfisti, żeby cała Polska zazdrościła.
    Twoja wściekła odpowiedź tylko potwierdza to co napisałem. Akurat pisanie na forum Alfy, że się kupiło Alfę i jaką jest oczywiste i normalne. A pisanie, że się "inwestuje" w ziemię ma tyle wspólnego z używaniem łańcuchów co koń z koniakiem.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Po wczorajszej jeździe (Toyota ProAce FWD) mocny opad śniegu, błoto pośniegowe, droga krajowa i szybkiego ruchu, mogę tylko stwierdzić, że 90% posiadaczy AWD wszelakiej maści nie potrafi po zaśnieżonych drogach jeździć. Nie wiem chyba strach i brak umiejętności - prawdziwych zim już dawno nie było. 30-50 km/h to było max. Szoferzy z TIR chyba byli bardzo wkurzeni łącznie ze mną bo można było dawać przy wolnej drodze do 80-90km/h całkiem bezpiecznie.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Twoja wściekła odpowiedź tylko potwierdza to co napisałem. Akurat pisanie na forum Alfy, że się kupiło Alfę i jaką jest oczywiste i normalne. A pisanie, że się "inwestuje" w ziemię ma tyle wspólnego z używaniem łańcuchów co koń z koniakiem.
    Inwestycje ziemskie są częścią mojej pracy zawodowej, zaś ten samochód wykorzystywany jest w takich celach. Piszę o tym tak samo, jak kierowca tira o przewozie towarów a chirurg plastyczny o powiększaniu piersi. Jeśli masz z tym jakiś problem to jest to Twój problem. Rozwiąż go sobie w innym miejscu.

    Swoją drogą napisanie zgodnie z Twoim życzeniem: "jeżdżę po Mazurach w trudno dostępnym terenie" wywołuje natychmiastową reakcję ludzi podobnych Tobie : " kupiła se warsiafka suvy i niszczy nasze kochane Mazury".
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie Łańczuchy 19

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Twoja wściekła odpowiedź tylko potwierdza to co napisałem. Akurat pisanie na forum Alfy, że się kupiło Alfę i jaką jest oczywiste i normalne. A pisanie, że się "inwestuje" w ziemię ma tyle wspólnego z używaniem łańcuchów co koń z koniakiem.
    -co ty się tak do niego czepiłeś. Zadał normalne pytanie, każdy w nosie ma co robi i gdzie. Handel ziemią czy domkami czy czymkolwiek, praca jak każda inna, inwestor nie inwestor, czy na kimś to robi wrażenie?
    chciał się dowiedzieć jak jest z łańcuchami i tyle. Ja tu wszedłem bo w mojej Giuli już kilka razy miałem małe problemy w górach (bardzo często jeżdżę) w słabych zimach (1-3 lata w tył) i teraz sam chce dobrać sobie łańcuchy. I zamiast czytać o łańcuchach jest jakiś debilny wątek kto się z czym nosi, gdzie i co to może oznaczać. Bez sensu. Autor wątku nie epatuje ani agresją, ani paniką w sumie niczym zapytał o akcesoria zimowe, co może być interesujące też dla innych.
    Pozdrawiam

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    84

    Domyślnie

    Wczesna wiosna w górach, świeży śnieg na drodze, lekka odwilż w ciągu dnia i mocne ochłodzenie wieczorem, najlepsze zimówki i 4x4 można sobie....
    We wcześniejszym aucie miałem tanie tescowe łańcuchy które działały super, ale pewnie rysowały co się dało, teraz w Stelvio szkoda mi felg.

    Jakie łańcuchy polecacie? Być może te szmaciane się komuś spisały (zastanawiam się nad nimi ale lękam się, że na lodzie nie dadzą sobie rady).

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    A ktoś ma albo używał łańcuchów szmacianych - tekstylnych? To na śnieg czy lód i czy traktować to jako jednorazówki?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    [MENTION=84502]Gwid[/MENTION]
    -kiedyś, mając 159 sw, miałem tekstylne "łańcuchy" (bardziej nakładki na koła), zastosowałem 3 razy (mniejsza gdzie, ale dla porządku 2x góry Bieszczady droga = śnieg + lód na asfalcie i raz droga dojazdowa do posesji, gruntowa). Po trzech użęciach, mocno sfatygowane, miejscami powycierane, zarówno poszycie na oponach, jak i pryz rantach i na taśmach mocujących. Leżą gdzieś w piwnicy. Jako opcja awaryjna, dobrze mieć, bo zamiast wzywać pomoc człowiek sam dojechał do celu, ale tak jak w pytaniu trochę jednorazówki (3 razówki

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    Te właśnie micheliny pożyczył mi kolega z pracy na świąteczny wyjazd do Zakopanego. Ja co prawda ich nie użyłem bo śniegu było co kot napłakał, ale Marek mówił, że kilka razy uratowały mu skórę i cieszył się ze ma. Ja je tylko obejrzałem, to tak na wygląd to kawał dobrej roboty.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

Podobne wątki

  1. [Giulia] Łańcuchy śniegowe
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 07:30
  2. [Giulia] Łańcuchy śniegowe
    Utworzone przez MiLykie w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2017, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory