Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [Giulia] Dziwna sytuacja po wymianie akumulatora 2.2 jtd

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Alfa romeo giulia 2 2 diesel
    Postów
    12

    Domyślnie [Giulia] Dziwna sytuacja po wymianie akumulatora 2.2 jtd

    Witam serdecznie,

    Dziś w mojej giuli nadszedł czas na wymianę akumulatora, nie działał system start stop, ogrzewanie tylnej szyby i wywalało coraz więcej błędów.

    Pojechałem do sklepu który zajmuje się sprzedażą oraz wymianą akumulatorów, na miejscu doradzono mi akumulator stosowany fabrycznie do mercedesów produkcji varty. Prąd rozruchowy to 850a, pojemność 92Ah.

    Wszystko poszło sprawnie, bez większych problemów, chwilę trwało zanim po wymianie alfa wykryła kluczyk.

    Dziwna rzecz występuje podczas jazdy, gdy wciskam sprzęgło obroty spadają do około 600, po czym stabilizują się na 850-900.

    Czy jest możliwość, że jakiś czujnik czy coś innego nie zaadaptowało się jeszcze? Wcześniej na starym akumulatorze takiej sytuacji nie było.

    Pozdrawiam

    Edit. Nadal nic się nie zmieniło, po wciśnięciu sprzęgła podczas zmiany biegów obroty spadaja do około 600, 700 i normują się dopiero po zatrzymaniu auta. Ma ktoś pomysł od czego zacząć diagnostykę?
    Ostatnio edytowane przez Mikoprotek ; 21-12-2022 o 23:52

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikoprotek Zobacz post
    Dziś w mojej giuli nadszedł czas na wymianę akumulatora, nie działał system start stop, ogrzewanie tylnej szyby i wywalało coraz więcej błędów.
    aku naładowany (czy raczej oceniany przez IBS) poniżej 50% naładowania, może wystarczyło podładować?

    Reszta nie wiem, nie spotkałem się z takim problemem. Na początek podłączyć kompa do ECU i sprawdzić błędy. W starszych autach benzynowych jakie miałem robiło się niby auto-ustawienie wolnych obrotów odpalając auto zimne i pozwalając mu się zagrzać do włączenia wentylatora chłodnicy, w dieslu szczególnie w zimie to byłby problem, z resztą nie wiem czy tu jest jakaś procedura

    Looknąłem do MESa jakie ma procedury w ECU dla 2.2d, nie bardzo tam jest cokolwiek, możnaby na pałę puścić np Neutral position learn, choć małe szanse że to pomoże (zgaduję)

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikoprotek Zobacz post
    Wcześniej na starym akumulatorze takiej sytuacji nie było.
    Może to głupie ale ja prosty jestem. Jak wsadzam gdziekolwiek coś nowego i jest gorzej to podejrzewam że to "coś" jest nie halo albo się jakoś gryzie z resztą. Weź wsadź jakiś inny akumulator, pewnie ten stary zdałeś, dla testu żeby się upewnić.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Alfa romeo giulia 2 2 diesel
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    aku naładowany (czy raczej oceniany przez IBS) poniżej 50% naładowania, może wystarczyło podładować?

    Reszta nie wiem, nie spotkałem się z takim problemem. Na początek podłączyć kompa do ECU i sprawdzić błędy. W starszych autach benzynowych jakie miałem robiło się niby auto-ustawienie wolnych obrotów odpalając auto zimne i pozwalając mu się zagrzać do włączenia wentylatora chłodnicy, w dieslu szczególnie w zimie to byłby problem, z resztą nie wiem czy tu jest jakaś procedura

    Looknąłem do MESa jakie ma procedury w ECU dla 2.2d, nie bardzo tam jest cokolwiek, możnaby na pałę puścić np Neutral position learn, choć małe szanse że to pomoże (zgaduję)
    Stary akumulator po naładowaniu pokazywał 40%, był do wymiany.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Ale problemów z obrotami na nim nie miałeś. Po wymianie masz. Więc albo zbieg okoliczności albo coś z tym nowym aku nie współgra. Nie upewnisz się póki nie przetestujesz.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Alfa romeo giulia 2 2 diesel
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ale problemów z obrotami na nim nie miałeś. Po wymianie masz. Więc albo zbieg okoliczności albo coś z tym nowym aku nie współgra. Nie upewnisz się póki nie przetestujesz.
    Tu masz rację, muszę to sprawdzić. Niestety stary akumulator zdany, muszę coś skombinować.

    Dzwoniłem też do jakiegoś speca od Alfy z regionu który twierdzi, że silnik mógł pogubić mapy/ustawienia. No nie wiem coś muszę ruszyć z tym, miałem cichą nadzieję, że ktoś miał podobny problem

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 200 MY21 Ti
    Postów
    31

    Domyślnie

    To chyba normane po podpieciu nowego/naladowanego aku. Zawsze tak mialem w Nissanie i Oplu. Po kilkunastu km wszystko wracalo do normy. Obroty do 500-600 i w gore ale nic nie gaslo.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Alfa romeo giulia 2 2 diesel
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajkJaro Zobacz post
    To chyba normane po podpieciu nowego/naladowanego aku. Zawsze tak mialem w Nissanie i Oplu. Po kilkunastu km wszystko wracalo do normy. Obroty do 500-600 i w gore ale nic nie gaslo.
    Też tak myślałem, ale zrobione już ponad 150km i nie ma różnicy

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 200 MY21 Ti
    Postów
    31

    Domyślnie

    To dużo. Masz możliwość sprawdzić inny aku? Może doszła awaria przepustnicy albo czujnik wałka?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Alfa romeo giulia 2 2 diesel
    Postów
    12

    Domyślnie

    Mam w środę podjechać na komputer, dam znać czy coś się wyjaśniło.

    Edit:
    Mam strasznego pecha, serwis do którego pojechałem nie mógł połączyć się z silnikiem/sterownikiem silnika, prawdopodobnie mają zbyt stare/nieprofesjonalne oprogramowanie. Wszystkie czujniki dotyczące świateł czy hamulców, to wszystko ogarniają ale z silnikiem się nie połączyli...
    Ostatnio edytowane przez Mikoprotek ; 29-12-2022 o 21:09

Podobne wątki

  1. [159] Dziwna sytuacja 1.9jtdm 150 :(
    Utworzone przez cokei w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2018, 20:17
  2. [159] sprzęgło , skrzynia ? dziwna sytuacja
    Utworzone przez Jambo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 19:32
  3. Dziwna sytuacja V-Gen Vialle
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 15:42
  4. Dziwna sytuacja w elektryce
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory