Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Zamówiona ! PHEV

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie Zamówiona ! PHEV

    Cześć

    Jestem nowa osoba na forum i przy okazji tez witam wszystkich ( tak wiem że jest dział do powitań .
    Generalnie jestem ciągle bardziej subaroholikiem ( Forester S-Turbo 2001 + Outback 3.6 2017 + XV 1.6 2019 ) ale akurat skończył się leasing na XV
    więc nadeszła pora na wymianę jednej sztuki. Niestety ( a może stety :-) ) w ofercie Subaru nie ma nic nowego - w pełni elektryczna Solterra jest w zakresie osiągów mocno dyskusyjna
    a wymieniać XV na XV szczególnie że nie zaszły w nim specjalne zmiany mijało się z celem.

    Warunki były dwa - plug in + 4 koła. Alfa od zawsze była u mnie jednym dopuszczalnym wyborem ( chociaż bokser to już tylko przeszłość ) oprócz subaraków a że akurat PHEV się pojawił to jakoś tak zagrało.
    Wiem że to Q4 nie do końca będzie takim jakie mam obecnie ( szczególnie w trybie AE gdzie chyba tylko tył popycha ) ale jednak w pozostałych dwóch jakoś to działa.
    Miałem przyjemność jeździć Alfą GTV z 1973 roku ( kolega chciał mi ją sprzedać 10 lat temu za 12,5 tys - o ja głupi ) , mam za sobą również cudownie wspominaną podróż Sportwagonem 2,5 do Włoch i kilka krótkich jazd Crosswagonem
    Doświadczenie niewielkie ale cóż.
    Klamka zapadła - 28.12 zamówienie złożone - odbiór jakoś w kwietniu. Wersja ES + jakies tam dodatkowe pakiety.
    Czy to dobry wybór - okaże się. Mam panele na dachu więc być może uda się nawet nieco zmniejszyć koszty paliwa bo akurat zona która pewnie częściej będzie jeździć ma około 8-10 km do pracy ( na szczęście w odwrotnym niż centrum kierunku ). W praktyce okaże się ile tego deklarowanego zasięgu jest.
    Na dzień dobry - tanio oddam ( tylko co to znaczy tanio ) lub zamienię z niewielka dopłatą fabryczne felgi 20 cali na jakieś 18ki. Mieszkam co prawda w Warszawie ale w miejscu gdzie drogi są dyskusyjne. I z czysto praktycznego punktu widzenia wolę mieć nieco więcej gumy na felgach.

    Także tyle słowem wstępu. Wygląda więc na to, iż stałem się członkiem niniejszej szacownej społeczności.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,219

    Domyślnie

    Gratuluję zakupu.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Gratulacje! Niech jeździ!

    Swoją drogą, masz już przydzielony tydzień produkcji?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Gratulacje! Niech jeździ!

    Swoją drogą, masz już przydzielony tydzień produkcji?
    Na razie nie - zakładają 12 - 14 tyg. od daty zamówienia

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Gratulacje!
    Trzymam kciuki za szybki odbiór i życzę zadowolenia z fury.

    A ta GTV z 73' - cholera jasna, ależ to była okazja zostać Bondem. Osobiście wolę co prawda późniejsze wersje z plastikami zamiast chromów, ale tak czy inaczej żal. Zwłaszcza patrząc na dzisiejsze ceny.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 05-01-2023 o 20:26
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    Gratuluję odważnej decyzji. Wierzę, że Tonale będzie cieszyć angażującym prowadzeniem a przy deklarowanym zasięgu na prądzie umożliwi codzienną, bezemisyjną jazdę z odnawialnego źródła energii.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Gratulacje
    Ciekawa zmiana z Subaru

    Jak się już uda odebrać sztukę i trochę pojeździć, opisz proszę wrażenia po przesiadce

    PS. Jak odczucie po zderzeniu z salonem i kupno wyglądało?

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Gratuluję odważnej decyzji. Wierzę, że Tonale będzie cieszyć angażującym prowadzeniem a przy deklarowanym zasięgu na prądzie umożliwi codzienną, bezemisyjną jazdę z odnawialnego źródła energii.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    To naprawdę robi się coraz dziwniejsze... delikatnie mówiąc .
    Ale dobrze że nie zarzucasz że jednak nie wybrał auta tylko na baterię i jednak trochę potruje tą rzekomo nie-odnawialną energią.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    Jakbyś poświecił chwilę na przeczytanie posta kolegi co zamówił Tonale to dowiedział byś się, że warunkiem było by samochód miał możliwość ładowania z domowych paneli słonecznych przy codziennym użytkowaniu. Ja tylko doceniłem tą godną pochwały postawę a Ty się czepiasz jak zwykle nie wiadomo czego.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Tak jak napisałem wcześniej. Warunki były dwa ( Q4 + plug in ). Wybór ograniczony bo dopuszczalne dwie marki Subaru & Alfa. Co prawda jest plug in XV ( Crosstek ) ale w USA ale trzeba by znowu sprowadzać bity i tutaj klepać. Przy akumulatorach jest to ryzykowne.
    Tonale idealnie się wpasowało - nieco większy prześwit, chociaż myślałem że ciut więcej niż 16 cm ( XV ma 20 ). Design to oczywiście inna liga, chociaż przyzwyczajenie się do obsługi chwilę zajmie. W Subaru zajmuje to 5 min bo ciągle jednak pokrętła i fizyczne przyciski.
    W ub roku z paneli miałem około 2000 Kw nadwyżki więc albo zacznę gotować coś 24/h albo ustawię w domu klimę na 15 stopnia w zimie na 26, albo mogę to spożytkować w inny sposób. Zakładając jednak nawet całość w prąd do auta wychodzi jakieś 130-140 ładowań pod domem, czyli przy średnim zasięgu załóżmy 60 km wystarczy na mniej więcej 8-9 tys. I tyle robił XV.
    Od czasu do czasu robi się jednak trasy dłuższe. Tak więc silnik spalinowy oprócz frajdy pod butem da też swobodę bo nie trzeba będzie jeść obiadu co 1,5h czekając na naładowanie. Zresztą chyba w praniu wyjdzie czy pewniej jedzie się jednak na samym elektryku czy w trybie mieszanym.
    Generalnie jednak jestem bardzo podekscytowany nowym nabytkiem i z chęcią będę dzielił się doświadczeniem i różnicami.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory