Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kierownica pracuje ciężej po wymianie drążków

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    KMI
    Auto
    159 SW 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    10

    Domyślnie Kierownica pracuje ciężej po wymianie drążków

    Cześć,

    podobny temat chyba już się pojawił na forum dawno temu, ale nic się tam nie wydarzyło, więc odpalam na nowo.

    Problem jest taki, że w mojej 159 po wymianie drążków i jednego z wahaczy kierownica zaczęła pracować ciężej niż dotychczas. Raczej nie jest to zauważalne przy intensywnym manewrowaniu, ale przy jeździe na prostym odcinku drogi, kiedy się wykonuje niewielkie ruchy da się to wyraźnie wyczuć. Kierownica stawia wyczuwalny opór, a po nawet minimalnym skręcie ciężko wraca do pozycji 'na wprost'. Trzeba świadomie użyć trochę siły, żeby ją wyprostować i nie jeżdzić w kółko. Przed wymianą drążków i w innych samochodach nawet nie uświadamiałem sobie ruchów kierownicą po wykonaniu skrętu, bo kierownica lekko i naturalnie wracała.

    Warsztat twierdzi, że to normalne po takiej naprawie, bo wcześniej zawieszenie było wyrobione, a teraz wszystko trzyma się kupy jak po wyjeździe z fabryki, dlatego są większe opory. Zbieżność podobno została wykonana.

    Póki co nie znalazłem jednoznacznej opinii, ale taka wymiana chyba jednak nie powinna wpłynąć na pracę kierownicy (?)

    Co Wy na to? To normalne, czy warsztat mydli oczy?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie jest normalne, naprawa nie powinna mieć wpływu. Kierownica powinna sprawnie wracać do położenia centralnego.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    KMI
    Auto
    159 SW 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie jest normalne, naprawa nie powinna mieć wpływu. Kierownica powinna sprawnie wracać do położenia centralnego.
    Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się w takim razie co warsztat mógł schrzanić przy wymianie. Za mocno coś poskręcali? No, bo co mogłoby mieć wpływ na taki efekt? Łożyska w końcówkach?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    147 1.9JTD 150KM 2005r
    Postów
    79

    Domyślnie

    Teoretycznie tylko dwie miejsca mogą mieć wpływ na takie zachowanie. Zatarte lub zbyt mocno skręcone górne mocowania amortyzatorów lub skręcona maglownica.

    Czy warsztat robił zbieżność po naprawie?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    KMI
    Auto
    159 SW 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody1432 Zobacz post
    Teoretycznie tylko dwie miejsca mogą mieć wpływ na takie zachowanie. Zatarte lub zbyt mocno skręcone górne mocowania amortyzatorów lub skręcona maglownica.

    Czy warsztat robił zbieżność po naprawie?
    Warsztat twierdzi, że zbieżność była zrobiona po naprawie. I nawet podobno jeździli, żeby sprawdzić czy jest OK i nic niepokojącego nie zauważyli.

    Nie było mowy o tym, żeby cokolwiek grzebali przy amortyzatorach. To może maglownica to jest trop. Tylko czy to mogło się stać przy wymianie drążków?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał slv Zobacz post
    Zatarte lub zbyt mocno skręcone górne mocowania amortyzatorów
    Problem rozwiązany na starcie, w 159 amortyzator się nie skręca

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał slv Zobacz post
    Tylko czy to mogło się stać przy wymianie drążków?
    Pytanie do praktyka, jak łatwo jest uszkodzić maglownicę przy wymianie drążków.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Hej. Tez miałem ten problem po wymianie końcówek drążków. Mechanik powiedział że się to unormuje i jest wszystko ok ( mechanik dobrze oceniany na tym forum). Minęło już kilka ładnych miesięcy i poprawiło się samoczynnie. Nie wiem czy jest tak jak wcześniej bo pewnie częściowo się przyzwyczaiłem, ale raczej jest ok.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    KMI
    Auto
    159 SW 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    Hej. Tez miałem ten problem po wymianie końcówek drążków. Mechanik powiedział że się to unormuje i jest wszystko ok ( mechanik dobrze oceniany na tym forum). Minęło już kilka ładnych miesięcy i poprawiło się samoczynnie. Nie wiem czy jest tak jak wcześniej bo pewnie częściowo się przyzwyczaiłem, ale raczej jest ok.
    Ja w końcu wróciłem do tego warsztatu z "reklamacją" i wyszło na to, że faktycznie może to być kwestia nowych elementów i tego, że ten typ - z hydraulicznym wspomaganiem - tak ma, więc trochę się za bardzo czepiałem. Ocenię za kilka tysięcy km, po ewentualnym ponownym sprawdzeniu zbieżności.

Podobne wątki

  1. [159] trochę ciężej skręca się w prawo
    Utworzone przez kosmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2016, 17:39
  2. [164] Końcówki drążków -
    Utworzone przez Jaro_84 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2016, 22:22
  3. końcówki drążków
    Utworzone przez Monia w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 11:30
  4. AR 156 2,5 ciężej odpala
    Utworzone przez szulagw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 22:28
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory