Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wymiana żarówek tylnej lampy w klapie [Giulia]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 2017
    Postów
    17

    Domyślnie Wymiana żarówek tylnej lampy w klapie [Giulia]

    Czołem,
    Szybkie pytanie. Padła żarówka w klapie- wykręciłem lampę- w lampie są 2 torby i 2 jakieś cudaki ( taki "trójkątny" krzyżak jakby.. nie znam nazwy. Po odkręceniu torxów lampa niezwruszona. Przy próbie otwarcia niepokojąco trzeszczy więc boję się działać na siłę, żeby nie połamać. Rozbierał ją już ktoś z was? Jakieś porady?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyn39 Zobacz post
    Czołem,
    Szybkie pytanie. Padła żarówka w klapie- wykręciłem lampę- w lampie są 2 torby i 2 jakieś cudaki ( taki "trójkątny" krzyżak jakby.. nie znam nazwy. Po odkręceniu torxów lampa niezwruszona. Przy próbie otwarcia niepokojąco trzeszczy więc boję się działać na siłę, żeby nie połamać. Rozbierał ją już ktoś z was? Jakieś porady?
    Normalnie ręce opadają jak wymienisz żarówkę, jak tam ja znajdziesz daj znać. Wrzuć później na yutoba ze śmiesznymi rzeczami.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Tak informacyjnie ten trójzębny wkręt jest homologacyjny, po to ma taki łeb żeby nikt nie odkręcił fartucha z oznaczeniami homologacyjnymi od obudowy.
    Po drugie lampa jest LEDowa.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 2017
    Postów
    17

    Domyślnie

    Fajnie, że ręce aż tak ci nie opadły, że dałeś radę odpisać. Szkoda tylko, że nic sensownego...Nie wiem, to pytam- po to jest forum. Uwielbiam takich mistrzów ciętej riposty. Zamiast po ludzku napisać, że nie ma tam żarówki, że to lampa LED.

    Czyli do wymiany cała lampa?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyn39 Zobacz post
    Fajnie, że ręce aż tak ci nie opadły, że dałeś radę odpisać. Szkoda tylko, że nic sensownego...Nie wiem, to pytam- po to jest forum. Uwielbiam takich mistrzów ciętej riposty. Zamiast po ludzku napisać, że nie ma tam żarówki, że to lampa LED.

    Czyli do wymiany cała lampa?
    Wystarczy trochę rozruszać szare komórki jak miałeś w ręku lampę.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyn39 Zobacz post
    Czyli do wymiany cała lampa?
    Możesz wymienić ledy jeśli to one padły, ale koszt może sięgnąć używanej lampy jak zaczniesz szukać firmy co to ogarnie i robić wysyłki, potem istnieje ryzyko że będzie parować i finalnie znów padnie.

    Pierwsze lampy mi padły ponownie jak je pospawałem, dostała się wilgoć, kolejne potraktowałem klejem silikonowym, te są szczelne i nie parują, jak na razie jest wszystko ok.
    Stelvio I gen. USA

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Lampa jest najprawdopodobniej zgrzewana laserowo. Trzeba ją rozcinać, żeby się do niej dostać.

    Szkoda zachodu, lepiej kupić nową/używaną. W przypadku używek zwróć uwagę, czy nie jest od wersji z USA. Amerykańskie lampy mają czerwone klosze, europejskie mają różowe.

    Co ciekawe LEDy kierunkowskazu w środku w obu przypadkach są żółte, taka optyczna magia.

    Teraz tak sobie myślę, że jeżeli zacząłeś ten wątek dlatego, że nie działa Ci światło przeciwmgielne z którejś strony, to może warto sprawdzić konfigurację w PROXI. Tam da się wybrać żeby ta funkcja działała z lewej/z prawej/z obu stron.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Lampa jest najprawdopodobniej zgrzewana laserowo. Trzeba ją rozcinać, żeby się do niej dostać.

    Szkoda zachodu, lepiej kupić nową/używaną. W przypadku używek zwróć uwagę, czy nie jest od wersji z USA. Amerykańskie lampy mają czerwone klosze, europejskie mają różowe.

    Co ciekawe LEDy kierunkowskazu w środku w obu przypadkach są żółte, taka optyczna magia.

    Teraz tak sobie myślę, że jeżeli zacząłeś ten wątek dlatego, że nie działa Ci światło przeciwmgielne z którejś strony, to może warto sprawdzić konfigurację w PROXI. Tam da się wybrać żeby ta funkcja działała z lewej/z prawej/z obu stron.
    Jakieś nowe perpetum mobile kierunki a raczej diody w wersji USA i Europa są żółte ..............

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Założyciel wątku pisze o lampie w klapie - z tą ma problem. Pewnie fachowcy co przerabiają lampy z USA (te w błotniku z kierunkami) i z tą sobie poradzą. Gdyby ktoś chciał mam lampy w klapę do Giulii z USA w b.db. stanie.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Jakieś nowe perpetum mobile kierunki a raczej diody w wersji USA i Europa są żółte ..............
    Nie musisz być niemiły. Pracuję przy projektowaniu i wytwarzaniu lamp samochodowych. Tak to jest zrobione, żeby obciąć koszty, i działa.

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana tylnej lampy
    Utworzone przez Alfaromejo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-01-2022, 14:54
  2. (GIULIA) demontaz tylnej lampy
    Utworzone przez Kaniewsky w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2021, 16:51
  3. [Giulietta] Wymiana znaczka Alfy na tylnej klapie
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-11-2018, 17:12
  4. [164] Wymiana znaczka w tylnej klapie.
    Utworzone przez lukas90 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 12:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory