Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: [164] Sprezyny

  1. #1
    andzia
    Gość

    Domyślnie [164] Sprezyny

    Czy orientuje sie ktos ile kosztuje wymiana sprezyn na przod w 164? :?: Od jakiegos czasu przy skrecie w prawo strasznie cos mi trze taki tepy ,jakby naprezajacy dzwiek.Koszmar,strasznie glosny.Myslalam ze to nadkole lewe sie opuscilo ale nie .Powiedzieli mi ze to pewnie sprezyny siadly bo nie wiem czy one tak maja czy rzeczywiscie sie opuscila.Ostatnio kolejny "spec" powiedzial ze to maglownica jest niedokrecona i ten dzwiek dochodzi stamtad.Ale ze trzeba kupic nowe uszczelki to odrazu przy rozbiorce sie powymienia. :roll: :|?:
    Nie mniej jednak nie wiem jakie sa koszty ewentualnie sprezyn.Myslalam tez by dac do rozciagniecia bo kolega w nissanie tak zrobil na tyle ale mi odradzaja ze to przod ze dlugo nie pojezdzi ze za duze obciazenie itd.
    Co o tym myslicie moi mechanicy :>>>

  2. #2
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    bardziej bym podejzewal górne łożyska amortyzatorów
    koszt lozysk nie wielki wiecej wymiana chyba ze samemu sie wymieni ale trzeba miec sciagacze do sprezyn

  3. #3
    wera
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andzia
    powiedzial ze to maglownica jest niedokrecona
    moze to banalne, ale czasami wystarczy dolać płynu do wspomy ;-)))

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar lupo7
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Postów
    148

    Domyślnie

    A ja wam opowiem moją historię
    Może faktycznie to coś ze sprężynami, lub ich wysokość ma na to wpływ,
    bo ostatnio zmieniałem w swojej maszynie na -40mm.
    Przed wymianą nic nie chrobotało ani nie stukało, a po montażu sprężyn
    i wymianie łożysk w kolumnach (w lewej łożysko było kompletnie rozsypane)
    słyszę na postoju ,przy wolnej jeździe i obracaniu kierownicą dziwne dzwięki,
    postukiwanie, chrobotanie
    W najbliższym czasie musze sprawdzić o co chodzi...
    Alfa Romeo 164 2.0 V6 TB + Brera 2.4 JTD + Maserati Quattroporte M139

  5. #5
    andzia
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lupo7
    ,przy wolnej jeździe i obracaniu kierownicą dziwne dzwięki,
    postukiwanie, chrobotanie
    dokladnie i u mnie sa takie dzwieki jakby cos prężyło.
    Cytat Napisał Joseph
    bardziej bym podejzewal górne łożyska amortyzatorów
    Sprawdzali mi te łożyska,,mechanicy siedzieli 4.5 godz. nad szukaniem przyczyny,a tacy byli madrzy na poczatku mowili ze to nadkola :mrgreen: a potem postawili sobie za punkt honoru znalezc przyczyne a tu nie bardzo cosik im wyszlo.
    Cytat Napisał wera
    moze to banalne, ale czasami wystarczy dolać płynu do wspomy ))
    No tego Werka nie sprawdzili chyba...dzieki za pomysl :wink:
    A jesli ktos ma jakies doswiadczenie z odnawialnoscia sprezyn to chetnie poczytam,bo pewnie duzo taniej niz nowe,ale nie wiem jaka wytrzymalosc czasowa czy to sie kalkuluje?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Też stawiam na górne łożysko amortyzatora.Miałem podobny przypadek(stuki naprężenia podczas skręcania).Rozmontowałem prawego amora wymieniłem prawe łożysko i wszystkie dolegliwości znikły.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PawełQV
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź-San Francisco
    Auto
    Alfa Romeo 164 QV '91
    Postów
    205

    Domyślnie

    no sam nie wiem do końca czy to musi być górne łożysko na teleskopie, ale jeśli chodzi o głuche stuki to pewnie tak, jak o chrobotanie czy przeskakiwanie sprężyny przy skręcaniu lub ściąganie w lewo po skręcie w lewo i na odwrót to stawiam na dolne łożyska. Jest to wada konstrukcyjna bo są nieosłonięte od dołu w odpowiedni sposób i cały syf tam leci.Zacierają się i pękają. Łożyska są z żółtego tworzywa o średnicy na oko 70mm i wewnętrznej ok 40-50mm - koszt to 30-50 zł / szt.
    Piszę o tym bo też tak miałem, wymieniłem rok temu i od nowa się zaczęło. Muszę luknąć na górne łożyska ale cały komplet - talerz z łożyskiem to ok 200-300 zł za sztukę

    Jeśli chodzi o maglownicę to jak poszły mi gumy mocujące maglownię do belki to "strzelało" / "trykało" przy nawet lekkim ruszeniu kierownicą na postoju. Gumy są dwie po 25zł /szt. ale wymiana jest upierdliwa.

    do całości wymień osłony na amorkach i najlepiej sprężyny na nowe - żadne rozciągane!
    pozdr.

  8. #8
    andzia
    Gość

    Domyślnie

    No niestety ja juz nie mam siły do tej mojej pszczolki ,niestety nie jestem facetem i sama pewnych rzeczy nie zrobie jak wy.Z najmniejsza glupota musze jezdzic do mechanika,a znajomi nie znaja sie na tej marce.Nie wiem juz co tam trze i nie zamierzam juz sprawdzac.Szkoda bo jezdzi sie nia najlepiej z aut jakie posiadalam.Nadeszla pora sie rozstac.Z ciezkim sercem :cry: ale wystawiam ja na sprzedaz.Nie bylam moze najczestszym gosciem tutaj ale zawsze bede was milo wspominac.... :wink:

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PawełQV
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź-San Francisco
    Auto
    Alfa Romeo 164 QV '91
    Postów
    205

    Domyślnie

    nie przesadzaj , weź jakiego chłopa, pokaż mu palcem co ma zrobić , mrugnij okiem i będzie OK
    tak serio to szacunek, że podjęłaś wyzwanie kupując alfetkę 164 i to jeszcze TB , sprzedaj ją i kup coś mniejszego (jaką 14x) - a jak wiadomo, mniejszy samochód > lżejsze części

  10. #10
    andzia
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz co powiem ci szczerze ze kupilam ja z 2 powodow ze miala turbinke i odpowiednie gabaryty,lubie duze samochody ,pewniej sie w nich czuje,,,jak sprzedam 164 to kupie albo mitsubishi galanta bo ma fajna mordeczke... albo merc 124 lub 126.
    Nie daje rady z AR ,tak sie mowi wez chlopa ,,,mam chlopa ale on byl przeciwny temu zakupowi i jak jezdze po mechanikach ktorzy mnie odsylaja ciagle to powtarza mi ze mial racje mam dosc......musze ja sprzedac.

Podobne wątki

  1. [159] sprezyny z Ti a sportowe sprezyny eibach
    Utworzone przez zychuNO1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 12:14
  2. sprezyny z 156 do 147?
    Utworzone przez kamoo22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:05
  3. [146] sprezyny
    Utworzone przez idclip w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 14:03
  4. [147] sprezyny z gtv do 147?
    Utworzone przez kamoo22 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 16:53
  5. Sprezyny 33
    Utworzone przez lejek20 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2006, 02:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory