Witam wszystkich

Pacjent Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM rocznik 2009.

Problemem początkowym była tzw szlifierka klimatyzacji. Sprawdzany był układ kod kontem szczelności i wszystko jest ok, natomiast zaraz po nabiciu wszystko działa bez zarzutu, natomiast po około 2 tyg. problem wraca znowu.
Zauważyłem że ciśnienie w układzie waha się między 14 a 19,8 bar. Przy wyższym ciśnieniu powinien włączyć się wentylator na najwyższy bieg w celu schłodzenia układu ale tak się nie dzieje. Możliwe że przy znacznym wzroście ciśnienie wywala czynnik i stąd ubytki..
Przy podłączeniu kompa zauważyłem dziwne wskazanie wentylatora PWM oraz jego prędkości... fotka poniżej

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PWM.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	78.0 KB
ID:	286516

Wskazanie w MES:
Wentylator PWM: %
Prędkość wentylatora: NIEAKTYWNY

Zaznaczam że sterowanie wentylatora jest modułem PWM. wentylator pracuje normalnie na niskich obrotach, ale nie wchodzi na najwyższe, przynajmniej nie dzieje się tak przy wzroście ciśnienia w układzie.

Opcje wentylator 1 bieg oraz 2 bieg włączyłem tylko dla porównania że są wyłączone, ale natomiast program nie widzi pracy wentylatora sterowanego PWM.
Pytanie, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub wie czy jest jaka opcja włączenia tej funkcji ?