Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Silnik JTD. Czasami puści białego dymka... oraz świergotanie przy zmianie biegów.

  1. #1
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie Silnik JTD. Czasami puści białego dymka... oraz świergotanie przy zmianie biegów.

    Witam. Czasami, szczególnie przy ostrym ruszaniu, auto puści za sobą biały dymek, czasem nieco ciemniejszy. Dzieje się tak głównie na 1 i 2 biegu, chociaż sporadycznie również na wyższym (niestety cały czas we wsteczne lusterko patrzeć nie będę Co to może być ?

    Dodam, że auto zapala za pierwszym razem, przez niecały miesiąc użytkowania poziom oleju nie zmienił się. Sam olej zaś wymieniany był około 10 sierpnia- Mobil 1 5W40. Auto zbiera się równo i naprawdę ładnie chodzi. Turbina wg niemieckiej faktury (stamtąd auto jest sprowadzone) była wymieniana na nową rok temu. Zresztą nie dochodzą z niej żadne świsty, gwizdy itd, pracuje świetnie.


    Kolejnym problemem jest dziwny świergot przy zmianie biegów- szczególnie z 1 na 2. O ile dobrze się orientuje jest to pierwszy objaw zużycia dwumasu, ale może się mylę? Samo sprzęgło będzie na pewno do wymiany w przeciągu roku najpóźniej.

    Proszę o pomoc Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Paweł24 ; 02-09-2009 o 12:46

  2. #2
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    W górę...

  3. #3
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Przede wszystkim to dlaczego olej masz 15W40 zmień go lepiej przed zimą ( po co niszczyć silnik i turbinę ) Jeśli nie kopci jak Batory i dobrze się zbiera , oleju nie ubywa pali w normie idt... to bym się tym dymieniem nie przejmował , ewentualnie podłącz pod kompa i sprawdź czy parametry są ok i czy błędy nie wyskakują. Co do sprzęgła takie dźwięki może dawać rozsypane łożysko oporowe ( nie napisałeś jaki masz model jtd ) Jak chodzi pedał sprzęgła ( jest twardy czy wchodzi lekko ? ) i kiedy sprzęgło łapie. Koło 2-mas powoduje silne drgania przy gaszeniu i rozruchu z nie wciśniętym sprzęgłem. Jak drga przy zapalaniu bez sprzęgła a ze sprzęgłem jest poprawa to 2-mas może się już kończyć ( jeszcze jak szarpie przy ruszaniu )

  4. #4
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Źle odczytałeś Olej to Mobil1 5W40

    Nie za bardzo wiem o co chodzi z modelem JTD. W każdym razie silnik 150-konny 1.9, może to o to Sprzęgło chodzi ciężko, łapie już prawie przy górze. Drgania przy zapalaniu z wciśniętym sprzęgłem i bez wciśniętego sprzęgła są identyczne.

  5. #5
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Fakt zle przeczytałem. Z 2-masą jeszcze pewnie byś pojeździł trochę ale nie bardzo się opłaca wymiana samego sprzęgła. Ja wymieniłem samo sprzęgło ( decyzja mechanika ) i zaraz potem musiałem 2-mas zmienić bo zaczęło szarpać przy ruszaniu ( do tego doszły poduszki silnika i skrzyni ) teraz jest w miarę ok ( podobno na przegubach jak są luzy też trochę szarpnie ) A pytam o model jtd bo można egr zaślepić , choć w tym przypadku obawiam się iż to raczej zaszkodzi niż pomoże ( pojawią się błędy na ecu ) tak myślę. Profilaktycznie sprawdzaj poziom oleju. Mogę polecić zakup kabla vag kkl USB do podłączenia z kompem ( są dostępne na allegro kosztował 74 zł obecnie mniej ) + program ( darmowy unidiag lub komercyjny alfadiag ) i będziesz mógł sam zrobić diagnostykę + kasowanie błędów itd... warto go mieć.

Podobne wątki

  1. Syk przy zmianie biegów w 1.9 jtd 8v
    Utworzone przez adkaduk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 20:27
  2. Zgrzyty przy zmianie biegów
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 13:21
  3. Stuknięcia przy zmianie biegów
    Utworzone przez szymonst w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 00:09
  4. [156] Stuki przy zmianie biegów i przy przyspieszaniu
    Utworzone przez Łysy0800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 20:17
  5. [146] Przy zmianie biegów
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 18:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory