Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: Przeróbka lampy przedniej z USA na EU

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Alfa Stelvio
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki a jeszcze powiedzcie czy jak kupie lampę na rynku to jak sprowadzić ją aby nie nadziać się na angielską wersję? W sprzedaży są różne numery np. 50559300 lub 50552987? Sprawdzałem te licytowane na ebay.ul i też jest różnie.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Stelvio MY20 US
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cześć, pozwólcie, że zadam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum.

    Kupiłem Stelvio MY20 US i muszę zrobić konwersję lamp przednich, mam następujące opcje:

    OPCJA 1: Kupno nowych/używanych lamp EU + dorobienie samopoziomowania i spryskiwaczy (aby auto przeszło przegląd).

    OPCJA 2: Rozklejenie i adaptacja przesłony w lampach US (firma Gamma) + dorobienie samopoziomowania i spryskiwaczy (aby auto przeszło przegląd).

    OPCJA 3: Rozklejenie, adaptacja przesłony i wymiana świateł na bi-ledy w lampach US (firma Gamma). W świetle przepisów Gamma twierdzi, że z bi-ledami nie potrzebuję ani samopoziomowania, ani spryskiwaczy aby auto przeszło przegląd. Twierdzą róznież, że światła świecą dużo lepiej (w zależności od wybranego bi-leda).

    Kosztowo opcja 3 wychodzi najlepiej (ok 3-3,5k pln za parę).
    Zakładam, że mam pokrętło do manualnej regulacji świateł w przypadku, gdybym miał znacznie obciążony tył auta (auto dopiero do mnie płynie, nie mam jak sprawdzić).

    Czy ktoś z forumowiczów skusił się na montaż bi-ledów? Jakie mogą być potencjalne problemy po takiej adaptacji?

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    W wersji USA nie ma ręcznego korektora pochylenia. Musiałbyś poszukać panelu od wersji EU co miała lampy H7+H15, na którym jest to pokrętło. Albo od Giulii H7+H15 lub D5S. Przy czym nie wiem, czy to w ogóle zadziała w ten sposób, czy przypadkiem nie trzeba prowadzić jakichś kabli wtedy.

    Co do biledów to tak, w praktyce przepisy są na tyle nieprecyzyjne, że teoretycznie spełniałbyś założenia braku autopoziomowania i spryskiwaczy. W praktyce albo musisz dołożyć wtedy ręczny korektor jak wyżej, albo dołożyć autopoziomowanie, albo to olać i oślepiać innych jak załadujesz bagażnik.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Stelvio MY20 US
    Postów
    17

    Domyślnie

    Hmm dziwi mnie ten brak manualnego pokrętła - w USA posiadacze alf oślepiają innych przy załadowanym bagażniku?

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Takie przepisy. Nie ma i tyle, w praktycznie każdym aucie.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    80

    Domyślnie

    Ja to się zawsze zastanawiałem bo co jest to pokrętło. Nigdy tego nie użyłem w żadnym samochodzie, a nie raz wiozłem świniaka czy pralkę automatyczną.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Możemy tylko współczuć tym, którzy mogli Cię mijać. Jak masz ten korektor i załadowane auto, to tak trzeba ustawić, żeby zasięg świateł był krótszy niż 100 m (z grubsza)

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Stelvio MY20 US
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nelson Zobacz post
    Ja to się zawsze zastanawiałem bo co jest to pokrętło. Nigdy tego nie użyłem w żadnym samochodzie, a nie raz wiozłem świniaka czy pralkę automatyczną.
    Świniak czy pralka relatywnie dużo nie ważą - ale jak masz 2 osoby z tyłu w aucie plus bagażnik zapakowany a do tego rowery na bagażniku zamontowanym na haku to potrafi auto siąść.


    Albo skołuję pokrętło, albo trzeba to samopoziomowanie zrobić.
    Z ciekawości: jak działa to samopoziomowanie? Tylko przy uruchomianiu auta? Czy też działa "live" na włączonym aucie? Przykładowo: uruchomię samochód pusty, a potem go załaduję - światła się wypoziomują czy nie?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Po włączeniu zapłonu lampy szukają układu odniesienia - zjazd max w dół do oporu, sterownik wykrywa przeciążenie na silniku krokowym (wzrost prądu), zeruje licznik i każe silnikowi wyjechać w górę do nominalnej pozycji (ma zapisane ile kroków ma podjechać). Potem w trakcie jazdy w oparciu o wskazania czujników z przodu i z tyłu i innych dynamicznych parametrów jazdy jak przyspieszanie, hamowanie etc algorytm oblicza odpowiednie odchylenia od pozycji nominalnej.

    Autopoziomowanie ma możliwość ruchu wiązki w górę i w dół względem nominału, w odróżnieniu od korekcji ręcznej, gdzie od pozycji zero można tylko wiązkę opuścić.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał gniechus Zobacz post
    Albo skołuję pokrętło, albo trzeba to samopoziomowanie zrobić.
    Panel z kólkiem do korekty wys. świateł można zastosować tylko w Giulii do lamp bixenon 25W. W Stelvio legal to raczej wyłącznie lampy 35W + czujniki poziomowania + spryski. Lampy USA nie mają silniczków i żadne panele z kółkiem, czy czujniki poziomowania nie pomogą. Montują też lampy led, nie potrzebują one spryskiwaczy, ale po ich montażu nie działa matrix i dlatego nie do końca spełniają warunki tech. dopuszczenia do ruchu.

Podobne wątki

  1. [MiTo] demontaż przedniej lampy
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 07:18
  2. mocowanie lampy przedniej
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 11:49
  3. lampy 156 przeróbka
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 19:33
  4. Ar rozbiórka lampy przedniej
    Utworzone przez dobry człowiek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 10:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory