Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: 159 2.4 200km wyrzuca olej odmą na zimnym

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Krwiaczek
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sw FL//Alfa Romeo 159 Sw
    Postów
    47

    Domyślnie

    Sprawdzałeś drożność pod sprężonym powietrzem?

    Wysłane z mojego RMX3474 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    159 2.4 200km 2006r
    Postów
    18

    Domyślnie

    Tak mam jeszcze jeden pomysł chłodnicza oleju tylko że w Alfie 2.4 jest niby chłodzona powietrzem a pewna osoba napisała na FB że miało to samo i winna była chłodnicza oleju tylko nie rozumiem jakim sposobem

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 8v 115KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    Ten wąż z którego to wylatuje idzie bezpośrednio z pokrywy zaworów? Bo jak tak, to jedyne co mi przychodzi do głowy to niedrożne spływy oleju z głowicy do bloku. Pompa oleju pcha to na górę, a olej nie nadąża spłynąć na dół i nadmiar wywala odmą. Może uszczelka pod głowicą jakaś lipna i miejsca na kanały spływowe się "nie zgrały" z otworami? Albo jakaś szmatka wpadła? Jak silnik jest ciepły to olej robi się rzadszy i jakoś jest w stanie spłynąć, choć i tak trudno mi uwierzyć że tak po prostu przechodzi. Jak nie ma jakiegoś mega przedmuchu powodującego że spod korka oleju masz drugą rurę wydechową, to nie potrafię sobie innej opcji wyobrazić jak wspomniane kanały.
    Lepiej być młodym i biednym, niż bogatym i starym.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    brak
    Postów
    10

    Domyślnie

    Odma jest elementem układu odpowietrzenia skrzyni korbowej. Skoro poleciała uszczelka to może właśnie dlatego. Teraz uszczelka jest nowa głowica zrobiona ale problem z ciśnieniem w skrzyni pozostał. Powodem może być zużycie układu tłokowo-korbowego stąd wysokie ciśnienie w skrzyni. Ja bym pomyślał nad pomiarem w skrzyni korbowej. Nie wiem jak jest z chłodnica oleju ale jak będzie zapchana to też będzie powodować na pewno zwiększone ciśnienie oleju bo jakoś jest wpięta w magistrale olejowa.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Pomiar kompresji prawdę powie.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    159 2.4 200km 2006r
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dokładnie jeśli silnik złapie choć trochę temperatury problem ustaje jak robiłem silnik patrzyłem na gładzie cylindrów wyglądały jak nowe dlatego jestem w szoku uszczelka przez założeniem była sprawdzana w ciul razy o była taka sama firma erling a pcha perfidnie z miski olejowej i chociaż zalany jest 5w40 jest strasznie gęsty jak na moje oko ręce opadają

    - - - Updated - - -

    Jeszcze dzisiaj zrobię płukanke i sprawdzę kompresję z tego co wyczytałem na mieć koło 28/33

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    brak
    Postów
    10

    Domyślnie

    Gładź cylindrów tak naprawdę ma być chropowata dlatego robi się miedzy innymi honowanie. Może te według Ciebie "wyglądające jak nowe" są już "wyślizgane". Do tego pierścienie tłokowe mogą być zużyte(zapieczone/brak sprężystości itp) a nawet same tłoki. Rozumiem ze mówisz o nich nowe na podstawie wizualnej inspekcji jak tłok jest w środku? Żeby cokolwiek powiedzieć to trzeba to mieć wyjęte i pomierzone.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 8v 115KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    Jakby pchał taką ilość spalin przez pierścienie w dół, żeby z odmy olej lał się jak z kranu, to bez plaka by za żadne skarby nie odpalił w te mrozy. A na tym filmie wrzuconym przez autora słychać że silnik chodzi ładnie i równo. Otwórz korek oleju w czasie pracy silnika, jak będzie zasuwać gorzej jak z rury wydechowej to wtedy będzie powód do zmartwień.
    Lepiej być młodym i biednym, niż bogatym i starym.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    159 2.4 200km 2006r
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dokładnie mróz a ona pali na pół obrotu i chodzi równo i cicho jak odkręciłem korek zero różnicy tak samo wali z odmy silnik zrobi się delikatnie ciepły nawet po wskazówce tego nie widać o problem ustaje gładzie cylindrów miały ślady honowania dlatego mówiłem że wyglądają jak nowe ale tak czy siak decyzja zapadła że rozbieram motor w drobny mak i wlatują nowe pierścienie panewki i oczywiście honowanie całego dołu przy okazji może znajdę coś co nie będzie mi pasowało będę informował

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    co dokładnie było robione przy remoncie głowicy? tylko planowanie i nowa uszczelka? sprawdzano szczelność? czy stwierdzono jakieś pęknięcie i spawano? głowice od 2,4 bardzo często pękają i może ci pcha gdzieś ciśnienie w kanał olejowy. jest też możliwość jakiegoś błędu montażowego - gdzieś się jakiś śmieć zapodział i blokuje drożność i buduje ciśnienie w układzie olejowym. moim zdaniem trzeba szukać przyczyny, być może rozebrać silnik, ale nie wymieniać po kolei części - tylko koszty sobie narobisz. jak jeszcze masz miejsce, czas i umiejętności - to tylko za części zapłacisz.

Podobne wątki

  1. [159] Na zimnym silniku nierowna praca przez okolo 2 min, czasem gaśnięcie , 2.4 JTDM 200KM
    Utworzone przez babel007 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2021, 12:08
  2. [159] Egr wyrzuca spaliny
    Utworzone przez kaaamilp w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 12:33
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 13:06
  4. Wyrzuca wsteczny
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 19:44
  5. [164] Wyrzuca wode na zimnym silniku
    Utworzone przez neron78 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-06-2008, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory