Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Temat: 156 GTA czerwona z Czestochowy-prosba o porade

  1. #1
    Pajak
    Gość

    Domyślnie 156 GTA czerwona z Czestochowy-prosba o porade

    Witam,

    nie bardzo wiedzialem gdzie zalozyc ten wątek, bo wątek "auta z otomoto" jest zamkniety. Mam nadzieje, ze moderator nie wyśle mnie na banany

    Otóż jestem bliski zakupu tej Alfy 156 GTA (link niżej), ale martwi mnie jedna jedyna rzecz - nierówna praca silnika na wolnych obrotach na jałowym. Wyraźnie czuć to na kierownicy, a nawet całym ciałem przez siedzenie. Tłumik tylny tez sie cały trzęsie od tego. I tu pytanie do znawców - co to może oznaczac i czy radzicie abym sobie odpuscił ten egzemplarz? A może ktos też oglądał ten egzemplarz i podzieli sie informacjami? Albo ktos jest z Czestochowy i by podskoczył sam zobaczyć i ocenić stan silnika? Bo ja kompletnie nie znam tych silników.

    Właściciel był ponoć też tym samochodem na jakims zlocie Alfistów w ostatnich dniach sierpnia...

    A tu link do rzeczonego samochodu: http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-gta...-C9734382.html

    Bede bardzo wdzieczny za porady!

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Mialem juz kilka alf z v6 i wiem, ze te silniki na wolnych obrotach pracuja tak jakby ciagle walczyly z obrotami. Nie wiem jak pracuje 3.2v6 ale moje 3.0v6 tez najrowniej nie chodzi
    Taki ich urok. Ale lepiej, zeby jechal z toba, osluchal i obejrzal ta alfe ktos kto ma doswiadczenie z Alfowskimi v6
    Pozdrawiam
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Jacoff z tym walczeniem z obrotami to bez przesady, jak zapłon [cewki] OK i nie ma nigdzie "lewizny" to chodzi równo.

    Pajak co do 3,2 GTA, egzemplarz z ktorym mam do czynienia śmiem twierdzić że chodzi równiej niż moje 2,5 V6, na pewno nie czuć wibracji siedzać w aucie ani wydechem nie majta, coś z tą GTA nie tak z linku który podałeś.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #4
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacoff Zobacz post
    Mialem juz kilka alf z v6 i wiem, ze te silniki na wolnych obrotach pracuja tak jakby ciagle walczyly z obrotami. Nie wiem jak pracuje 3.2v6 ale moje 3.0v6 tez najrowniej nie chodzi
    Bez przyczyny nic się nie dzieje . U mnie nie ma takiego efektu - spróbowała by tylko zadrżeć .

    Pytanie czy to ewidentnie wina nierównej pracy na biegu jałowym czy też silnik przenosi drgania na karoserię .

    Na swoim przykładzie podobny objaw miałem 2 krotnie :

    1. Za pierwszym razem gdy kupiłem niby dedykowaną rozpórkę - opierała się na odmie i przenosiła drgania na nadwozie - po wymianie rozpórki problem tak szybko zniknął jak się pojawił ,

    2. Po założeniu osłony silnika - aluminiowej - w tym wypadku kolanko kolektora wydechowego opierało się o płytę i drgania było czuć na całym nadwoziu . Po małej przeróbce płyty i ponownym dopasowaniu problem został rozwiązany .

    Mogą być również uszkodzone jedna lub więcej poduszki silnika ewentualnie skrzyni - ale piszę to w zamyśle drgań które czuć na samochodzie .

    W innym przypadku w grę mogą wchodzić wypadające zapłony , czyli do sprawdzenia świece, cewki ewentualnie wtryskiwacze czy nie zalewają . Ewentualnie czujniki spalania stukowego. Sprawdź układ dolotowy powietrza czy nie ciągnie gdzieś lewizny - szczególną uwagę zwróć na połączenia elastyczne od spodu ( harmonijka z gumy ).

    Diagnoza postawiona przez osobę znającą się na diagnostyce elektronicznej Alfa Romeo powinna pomóc przybliżyć problem . Jak masz możliwość zrób zrzuty w AlfaDiagu lub Unidiagu podstawowych parametrów pracy silnika i wrzuć na forum.

    Ten silnik musi chodzić aksamitnie gładko bez żadnych szarpnięć w innym przypadku coś mu dolega .Moja na wolnych obrotach chodzi tak jak by silnik nie był odpalony .Ale zaznaczam że u mnie jest 2.5 V6

    A Alfa z linku była na zlocie w Częstochowie - jeździł nią właściciel komisu Superalfa .
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 09-09-2009 o 19:56

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Kolego przy zakupie polecam ci ten warsztat na sprawdzenie fury:

    http://www.alfa-lancia.com.pl/
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar DUGI
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 --159--147
    Postów
    131

    Domyślnie

    Może pan Sjuperalfa za bardzo ciskał na 1/4 mili

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    A ten egzemplarz z naszego bazaru Tobie nie podchodzi ?
    http://www.forum.alfaholicy.org/samo...a_obs_ugi.html
    W tej chwili coś koło 35 kpln. trzeba za niego dać. Pzdr
    Ostatnio edytowane przez rafter ; 10-09-2009 o 11:15
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  8. #8
    Pajak
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    A ten egzemplarz z naszego bazaru Tobie nie podchodzi ?
    http://www.forum.alfaholicy.org/samo...a_obs_ugi.html
    W tej chwili coś koło 35 kpln. trzeba za niego dać. Pzdr
    Generalnie podchodzi, jedyne co mnie boli w tym wypadku to przebieg Ale to jedyna rozsądna alternatywa w PL dla tej czerwonej Superalfy Oglądalem tez taka niebieską GTA w selespeedzie i technicznie bylo niezle, silnik tez pracowal duzo równiej niz ten od Pana Superalfy ale po wnętrzu było widać że auto ma przebieg co najmniej 180 tyś a nie 80 tyś jak wyświetlał licznik

    Musze obejżeć na żywo tą po-Michałową srebrną, tylko nie moge sie zebrać na razie na podróż z Wawy do Wrocka. Poza tym kolega Keyplayer (obecny własciciel) coś przestał sie odzywac na forum

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pajak Zobacz post
    Generalnie podchodzi, jedyne co mnie boli w tym wypadku to przebieg Ale to jedyna rozsądna alternatywa w PL dla tej czerwonej Superalfy Oglądalem tez taka niebieską GTA w selespeedzie i technicznie bylo niezle, silnik tez pracowal duzo równiej niz ten od Pana Superalfy ale po wnętrzu było widać że auto ma przebieg co najmniej 180 tyś a nie 80 tyś jak wyświetlał licznik

    Musze obejżeć na żywo tą po-Michałową srebrną, tylko nie moge sie zebrać na razie na podróż z Wawy do Wrocka. Poza tym kolega Keyplayer (obecny własciciel) coś przestał sie odzywac na forum

    Powiem Ci że u mnie moją V-ke zaczeło trząś po wymianie paska rozrzadu.
    Wszystko sprawdzane było kilka razy: dolot szczelny, świece nowe, komputer nie wykazywał żadnych błędów.
    Podejrzenie mojego mechanika padło na blokady które kupiłem przed wymianą paska, on osobiście zrobił jeszcze jedną alfe na tych blokadach która zaczeła mieć takie same objawy jak moja co potwierdziło podejrzenia bo obydwie przed zabiegem były jak pszczółeczki.
    Nosimy się z zamiarem przeprowadzenia zabiegu na orginalnych blokadach zobaczymy czy to pomoże.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Pajak
    Gość

    Domyślnie

    Oki, z tym że te domysły i dywagacje o stronie technicznej (co może być przyczyną trzęsawki) to już inna historia i nie na ten dział. Ja już jedynie wiem, że coś z tym silnikiem jest nie tak, cokolwiek by to miało nie być i to mnie raczej odwiedzie od zakupu tego egzemplarza - nie chce pierwszej trasy nowo zakupionym autem musiec wykonac od razu do warsztatu

Podobne wątki

  1. Jesienny spot okolice Czestochowy
    Utworzone przez B@rtek w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 09:01
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 22:51
  3. wyniana rorzadu slask okolice czestochowy
    Utworzone przez grzegorz543 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 10:57
  4. Szukam mechanika z Czestochowy lub okolic do Alfy 156
    Utworzone przez jptomczyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 10:53
  5. Konwoj na zlot do Czestochowy
    Utworzone przez michu w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 09:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory