Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: [156] rozbudowa audio

  1. #1
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie [156] rozbudowa audio

    Witam kolegów.

    Kupiłem niedawno autko, dziś zdjąłem maskownice z drzwi przodu i z tyłu i znalazłem tam następujący zestawik :

    Z przodu: ALPINE SXE-1725S
    Z tyłu ALPINE SXE-1750S

    Bynajmniej tak wydedykowałem oglądając głośniczki na allegro. Wyglądają na moje

    Jak kupiłem autko miało jakiegoś starszego kaseciaka philipsa efektu zero.
    Wykopałem z szafy cdka JVC 4x40 W i 4x RCA - różnica była spora, ale nadal to nie jest to Jak daje więcej basu na radyjku i chce zrobić głośniej to audio wymięka, nie wiem tylko czy radio, czy głośniki

    Moglibyście mi poradzić czy głośniczki powinny pracować pod wzmakiem, czy radiem? Jak pod wzmakiem to jakim? Myślałem o subie, ale może zamiast tego stykną 6x9 w półkę z tyłu?


    Dodam również że w autku mam już przygotowane kabelki pod wzmaka, gościu musiał wymontować sprzęt z bagażnika przed sprzedażą.


    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar alexradom
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 S.W GTA
    Postów
    22

    Domyślnie

    Napisz kolego jakiej muzyczki słuchasz to coś się wymyśli (odnosnie suba) jeśli nie masz zamiaru ładować za dużo pieniędzy to moja propozycja jest następująca:

    sprzedaj tego cdka jvc dołóż pare zł i kup jakąś alpinke z serii cda wyposażoną w filtr lpf oraz sterowanie suba. Pozwoli ci to na uzyskanie dobrego dźwięku z twoich 40w głośników oraz filtr ustawiony na 80 wyeliminuje zjawisko "pierdzenia" nie zmieniając grania suba

    subwoofer oraz wzmacniacz pod niego jest już kwestią gustu więc musisz sie określić czego mniej więcej oczekujesz ( ja np. jestem ciężkim hardcorem i w mojej 166
    mam suba fi btl fully loaded 15" pod wzmacniaczem hifonicsa xxv thor)

    czekam na dalsze informacje to bedziemy cos myslec

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr9008 Zobacz post
    Witam kolegów.

    Kupiłem niedawno autko, dziś zdjąłem maskownice z drzwi przodu i z tyłu i znalazłem tam następujący zestawik :

    Z przodu: ALPINE SXE-1725S
    Z tyłu ALPINE SXE-1750S

    Bynajmniej tak wydedykowałem oglądając głośniczki na allegro. Wyglądają na moje

    Jak kupiłem autko miało jakiegoś starszego kaseciaka philipsa efektu zero.
    Wykopałem z szafy cdka JVC 4x40 W i 4x RCA - różnica była spora, ale nadal to nie jest to Jak daje więcej basu na radyjku i chce zrobić głośniej to audio wymięka, nie wiem tylko czy radio, czy głośniki

    Moglibyście mi poradzić czy głośniczki powinny pracować pod wzmakiem, czy radiem? Jak pod wzmakiem to jakim? Myślałem o subie, ale może zamiast tego stykną 6x9 w półkę z tyłu?


    Dodam również że w autku mam już przygotowane kabelki pod wzmaka, gościu musiał wymontować sprzęt z bagażnika przed sprzedażą.


    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
    Na ten temat jest ponad kilkadziesiąt postów z dokładnym opisem krok po kroku. Tutaj masz link do tych tematów. http://www.forum.alfaholicy.org/sear...earchid=115756

    Natomiast nadal nie wiem, dlaczego opcja szukaj przysparza ludziom tyle problemów i wolą czekać na odpowiedzi niż samemu poszukać?!

  4. #4
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    alexradom Dzięki za odp będe myślał o Twojej propozycji Muza jakiej słucham to przede wszystkim elektroniczna, rzadziej hip hop i jakies tam hity na czasie.

    P.S. To co gra u Ciebie rozniosloby mi budę raczej myslalem o 10- 12 cali.

    Belfer27 Wiem, że o subie jest temacik, jednak chodziło mi o info dot. rozbudowy konkretnie mojego audio.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piotr9008 ; 11-09-2009 o 13:00

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Inne radio nic nie zmieni bo końcówki mocy mają po 12-15W RMS.
    Najlepiej zrobisz jeśli zainwestujesz we wzmacniacz nawet to 40-50W RMS i głośników nie musisz zmieniać.
    Stare JBL można dostać w miare normalnych cenach a są o niebo lepsze niż te wszystkie Boszmany, PEjingi itp.

    O głośnikach na półkę nawet nie myśl bo to najgorsze miejsce na nie...

  6. #6
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    heh są tacy którzy twierdzą że wzmaki Boschamana są warte swojej ceny i że ładnie grają

    ...ja oczywiście się z tym nie zgadzam i uważam że zamiast chińskiego szajsu lepiej kupić używany wzmacniacz który ma brzmienie a nie tylko grzmienie ...do tego wyprodukowany w Japonii w dawnych czasach kiedy dźwięk miał znaczenie a nie głos księgowych = najtańsze możliwe bebechy...

    moje propozycje są takie - do głośników w kabinie coś takiego (regularnie bywa na Allegro , trzeba polować) :

    http://www.allegro.pl/search.php?fro...st=gtext&buy=0

    w kwestii suba - zależy ile chcesz wydać , wariant po cienych > głosnik używka luzem i dokupić skrzynkę :

    http://www.allegro.pl/item729293746_...subwoofer.html

    wariant nowy sub 25 lub 30 cm :

    http://www.allegro.pl/item729293746_...subwoofer.html

    http://www.allegro.pl/item737762437_..._wa_od_ss.html

    ...te suby JL Audio utargujesz stówkę robiąc zakup bez Allegro


    zamiana JVC na Alpine jak pisał kolega wyżej jak najbardziej wskazana

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar alexradom
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 S.W GTA
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazzzek Zobacz post
    Inne radio nic nie zmieni bo końcówki mocy mają po 12-15W RMS.
    Najlepiej zrobisz jeśli zainwestujesz we wzmacniacz nawet to 40-50W RMS i głośników nie musisz zmieniać.
    Stare JBL można dostać w miare normalnych cenach a są o niebo lepsze niż te wszystkie Boszmany, PEjingi itp.

    O głośnikach na półkę nawet nie myśl bo to najgorsze miejsce na nie...
    nawet jak byś włożył wzmacniacz na przód za 3 tys a latał by pod słabym radiem to nie zrobisz dobrej jakości dźwięku. Nie wiem jaki jest budżet dlatego tak wygląda moja propozycja. Kogokolwiek byś zapytał co w tym siedzi to powie, że radio to podstawa.

  8. #8
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Narazie zdecydowalem sie kupic wzmaka pod glosniki- polować na alpine 3553 i w niedalekiej przyszlosci radyjko a potem suba.
    I teraz pojawia się moje pytanko- jak podłączyć dwa wzmaki
    Czy mogę tego alpine dać jakoś z przodu, żeby nie targać kabli po całym aucie? I jak go podłączyć? Bo przeciez jak zajme RCA to gdzie wyjście na suba. Mam nadzieję, że nie zastrzeliłem Was pytaniem, narazie jestem dość raczkujący
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez piotr9008 ; 13-09-2009 o 21:19

  9. #9
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    jak w niedalekiej przyszłości będziesz szukał radia to szukaj takiego które ma 3 pary wyjść cinch - przód + tył + sub (oczywiście zanim coś kupisz to zapytaj nas na forum czy warto , oprócz Alpine pod wzmaka polecam każdemu od lat Clarion DRX960RZ - radio z prockiem (ogromne możliwości ustawień) , deck , dziś do kupienia za 10% ceny początkowej (4299zł w 2001 roku...) , używam takiego od 8 lat i mam zamiar co najmniej kolejne 8 )

    dalej - skoro będziesz miał wzmacniacz to możesz kupić radio typu deck (czyli bez wbudowanych końcówek mocy) - a to oznacza że możesz kupić radio z wysokiej półki tyle że używane

    Alpine 3553 z przodu - hmm... trochę ciężko będzie , nie jest to takie maleństwo żeby go upychać pod fotelem :/

    jak podłączyć - głowa do góry , jak będziesz miał wzmaka to wrzucisz na forum foty złącz
    i któryś z kolegów albo ja napiszemy który kabelek do czego
    Ostatnio edytowane przez obserwator737 ; 14-09-2009 o 06:16

  10. #10
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    obserwator737
    Bardzo mi się podoba pomysł z tym radyjkiem clariona ale ma dwie zasadnicze wady:
    brak usb lub nawet aux. Do radyjka najczęściej podłączam ipoda, nie slucham ani cd ani radia, więc niestety odpada.. a szkoda bo kusi

    Mój kolega będzie niedługo leciał do kanady a jako że tam elektronika tania, to złożę mu małe zamówienie

    wstępnie wybrałem to radyjko:

    http://cgi.ebay.ca/PIONEER-DEH-P3100...d=p3286.c0.m14

    Co o nim myślicie?

    Byłbym wdzięczny jakbyście mogli mi podać jakieś dobre firmy od wzmaków, subów i mniej więcej jakie parametry powinny być, to coś sobie też znajdę na ebay i dałbym mu model.

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 14:49
  2. rozbudowa audio w 147
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 23:33
  3. [155] Car Audio
    Utworzone przez vtunerek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 23:34
  4. Car Audio...
    Utworzone przez JarekFK w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 19:11
  5. Fabryczne radio - rozbudowa audio
    Utworzone przez hinomaru w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2007, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory