Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: 156 2.5V6 vs GTA.

  1. #1
    Olo@G3
    Gość

    Question 156 2.5V6 vs GTA.

    Witam.

    Mam "koci" problem. Zamarzyła mi się 156 2.5V6, poliftowa, z wypasem, bezwypadkowa, najlepiej z polskiego salonu i samego końca produkcji. Szkopuł w tym, że na allegro/otomoto/forach klubowych takich aut po prostu nie ma. Jest za to kilka GTA w moim zasięgu finansowym. No i mam dylemat. Auto którego szukam ma mi służyć jako codzienny środek transportu, musi być 4drzwiowe i wystarczająco komfortowe. Jednocześnie ma być szybkie i nietuzinkowe. Do tego od dawna chciałem mieć Alfę wiec wybór był prosty. Zastanawiam się czy 156 GTA nie jest autem zbyt hardcorowym żeby je używać do codziennego wożenia się z dziećmi do szkoły, do biura, na zajęcia dodatkowe i z powrotem. Obawiam się przede wszystkim twardości zawieszenia, hałasu, wibracji itd... Zużycie paliwa mnie nie przeraża.

    Stąd prośba do forumowiczów o opinie. Najlepiej poparte własnym doświadczeniem.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Alek

    PS. Próbowałem przeszukać forum ale jeszcze nie opanowałem szukajki. Na hasło GTA nie dostaje żadnych odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Olo@G3 ; 15-09-2009 o 21:01

  2. #2
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Z obserwacji mówie że łatwiej znaleść GTA niż V6 FL. posiadacze GTA z reguły dbają o swoje maleństwa, ale najrozsądniej kupywać od klubowicza (tylko nie w ciemno )
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  3. #3
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak - po prostu się nią przejedź zanim kupisz , nie jest to auto tuzinkowe

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekL
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Lublin
    Auto
    Giulietta Veloce Rosso Competizione, 156 GTA SW, 159
    Postów
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olo@G3 Zobacz post
    Witam.

    Mam "koci" problem. Zamarzyła mi się 156 2.5V6, poliftowa, z wypasem, bezwypadkowa, najlepiej z polskiego salonu i samego końca produkcji. Szkopuł w tym, że na allegro/otomoto/forach klubowych takich aut po prostu nie ma. Jest za to kilka GTA w moim zasięgu finansowym. No i mam dylemat. Auto którego szukam ma mi służyć jako codzienny środek transportu, musi być 4drzwiowe i wystarczająco komfortowe. Jednocześnie ma być szybkie i nietuzinkowe. Do tego od dawna chciałem mieć Alfę wiec wybór był prosty. Zastanawiam się czy 156 GTA nie jest autem zbyt hardcorowym żeby je używać do codziennego wożenia się z dziećmi do szkoły, do biura, na zajęcia dodatkowe i z powrotem. Obawiam się przede wszystkim twardości zawieszenia, hałasu, wibracji itd... Zużycie paliwa mnie nie przeraża.

    Stąd prośba do forumowiczów o opinie. Najlepiej poparte własnym doświadczeniem.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Alek

    PS. Próbowałem przeszukać forum ale jeszcze nie opanowałem szukajki. Na hasło GTA nie dostaje żadnych odpowiedzi
    Obawiam się że nie dostaniesz u nas 156 V6 po FL, kupionej u nas w salonie
    Co do GTA, to na pewno jest mniej komfortowa niż 156 V6. Znacznie twardsze zawieszenie i choćby fotele Jednak da się tym jakoś poruszać po warszawskich ulicach, ale należy od razu zamontować porządną płytę pod silnik

  5. #5
    Olo@G3
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekL Zobacz post
    ...
    Co do GTA, to na pewno jest mniej komfortowa niż 156 V6. Znacznie twardsze zawieszenie i choćby fotele Jednak da się tym jakoś poruszać po warszawskich ulicach, ale należy od razu zamontować porządną płytę pod silnik
    No właśnie takich akcji sie obawiam. W tym sensie, że w tej chwili mam auto z twardym zawiasem, sportowymi fotelami, nadwoziem na którym czuć drgania silnika itd. Miałem nawet płytę, ale zdjąłem. Od dawna pasjonuję się tuningiem mechanicznym i takim autami jeżdżę już od 10 lat. No i właśnie mi się znudziło.

    Dlatego chce 156. Dynamiczną, ale komfortową. Dobrze prowadzącą się również bez twardego zawieszenia.

  6. #6
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    poszukaj GT z silnikiem 3.2 - tylko 10KM mniej niż GTA a nie tak ekstremalnie ...no i GT to ostatni model z alfowskim 3.2 , w Brera znajdziesz 3.2 ale by GM

  7. #7
    Keyplayer
    Gość

    Domyślnie

    Jako użytkownik GTA potwierdzam, że auto ma twardy zawias, natomiast uważam, że bliżej 156 GTA do sportowej limuzyny niż do auta typowo weekendowego. Dlatego jestem przekonany, że samochodem bez większych problemów można poruszać sie na codzień.

  8. #8
    Olo@G3
    Gość

    Domyślnie

    Heh, GT odpada, 2 drzwi
    Zaczynam się zastanawiać nad 166 3.2 V6

    ---------- Post dodany o godzinie 09:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:52 ----------

    Cytat Napisał Keyplayer Zobacz post
    Jako użytkownik GTA potwierdzam, że auto ma twardy zawias, natomiast uważam, że bliżej 156 GTA do sportowej limuzyny niż do auta typowo weekendowego. Dlatego jestem przekonany, że samochodem bez większych problemów można poruszać sie na codzień.
    Sprzedałeś już swoja?

  9. #9
    Keyplayer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olo@G3 Zobacz post
    Sprzedałeś już swoja?
    Wstępnie na piątek jestem umówiony z jednym z forumowiczów, także jeszcze aktualne.

  10. #10
    Olo@G3
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie jeszcze za wcześnie, muszę upłynnić swoje A3.
    W kwestii użytkowania GTA: jak nadwozie znosi te twarde zawieszenie przy przebiegu 100kkm+? Skrzypi?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory