Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Czy możliwe jest by spalał gaz i paliwo?

  1. #1
    czekal86
    Gość

    Domyślnie Czy możliwe jest by spalał gaz i paliwo?

    Witam

    Mam takie pytanie czy mozliwe jest zeby jednoczesnie alfa spalała lpg i paliwo ?
    Zauwazylem to poniewaz jechałem dłuzszy dystans na gazie i wskazowka
    paliwa pod koniec troche opadła, jezdze na co dzien na gazie, ale bardzo czesto musze tez tankowac paliwo. Co jest przyczyna, czy da sie temu zapobiec ?
    Moja istalacja gazowa to Autronic Mistral AJ-100 E8 67 R01-3445

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 14-10-2009 o 14:17 Powód: Ortografia.Poprawiłem tylko część błędów

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Déjà vu?? http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...nzyna_lpg.html

    Prócz tego co Ci napisał GrzesiekK. http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...nzyna_lpg.html Czyli spadki ciśnienia uzupełniane są PB, to jeszcze możesz mieć ustawione np, że na wolnych obrotach auto posila się PB. Taki myk na falujące obroty. Jeśli chcesz poznać prawdę, to kup sobie kabel do instalki i sprawdź co i jak masz ustawione. Za ile zł miesięcznie lejesz w alfę? 50-100zl? Jak tak to raczej masz wszystko w normie.
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  3. #3
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    Owszem podobny temat, poniewaz tamten zamilkł, a problem pozostał, w miesiacu robie okolo 1500 km a paliwa leje tak za 100 zł, pozatym na gazie powyzej 4 tyś obr, cos sie zacina słabo przyspiesza, filtry wymieniałem nie tak dawno temu.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Spalanie zupy masz raczej w normie. Mi też tak pali przy ustawieniu na przejście na gaz przy 35*C. Pewnie zaraz mnie ktoś zlinczuje, ale w Hyundai'u Coupe przy identycznych ustawieniach auto brało 50-60zl benzyny miesięcznie max.. czyli o połowę mniej niż AR 156 2.0ts.. A auto przerzucało z PB na LPG zimą tam, gdzie alfa teraz z rana latem przechodzi.. czyli kolosalna różnica.. Alfa dłużej się nagrzewa... Mało tego, samo spalanie LPG przy dynamicznej jeżdzie wychodziło 10l/100km czyli 30l LPG starczało ZAWSZE na 280-320km. Nawet zimą po śniegach! Idąc dalej auto miało tylko 136km a zbierało się jakoś tak lepiej, motor był bardziej elastyczny i znacznie szybciej zaczynał ciągnoąć.. nie potrzebował do tego zmiennych faz, wariatorów, przepływomierzy i innych zbędnych rzeczy Ale dla alfy na PLUS jest ciągle przestrzeń i prowadzenie

    ---------- Post dodany o godzinie 16:37 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:36 ----------

    powyżej 4k rpm reduktor Ci pewnie nie wyrabia. Kup sobie kabel z softem, serio
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Domyślnie

    Podepne sie pod temat U mnie jak jade w trasie to wskazowka od paliwa nawet nie drgnie, jednak gdy zaczne jedzic po miescie to wskazowka spada w oszalamiajacym tepie. Nie wiem czy jest mozliwe zeby podczas odpalania palil tyle paliwa? na gaz sie przelacza przy 35st.
    Ostatnio edytowane przez r0bertos ; 20-09-2009 o 19:27

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    jak wskazówka opada w oszałamiającym tempie, to może to raczej wina parkowania, stawiania i jeżdżenia na różnych pochyłościach? Ja też myślałem, że mi za dużo ucieka paliwa więc ustawiłem na próbę na kilka dni jazdę tylko na LPG. PB przestało znikać a spalanie LPG wyszło 14l w mieście Teraz już wiem, że wszytko jest OK i po prostu alfy to pijaki Szczególnie na ssaniu chyba żłopią jak dzikie bąki, bo PB serio szybko znika, w porównaniu do mojego poprzedniego auta
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Wg oficjalnej instrukcji obsługi vw passata 1.6 1998r. pojazd uruchomiony na zimnym silniku pali ok. 40l/100km przez pierwszy km jazdy. Przez drugi kilometr spalanie spada na ok.20l/100km dopiero po 3 km jazdy zaczyna się normować.
    Zapewne we wszystkich silnikach benzynowych rzecz ma się podobnie.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  8. #8
    qualin
    Gość

    Domyślnie

    U mnie tez tak jest. Miesiecznie robie ok 2000 km tylko na gazie, a paliwa spala za 150-200 zl :/ Instalacja przelacza sie powyzej 30 stopni na gaz i ciagnie do 6 000 obrotow, gdzie przelacza sie spowrotem na benzyne. Jak bylem na przegladzie to powiedzieli mi ze mozliwe iz reduktor jest za slaby, ale pogrzebali cos tam w programie i mialo byc dobrze. bede musial jechac jak znajde chwile czasu bo zaczyna mnie to juz troche irytowac. czlowiek zaklada gaz zeby oszczedzac, a i tak trzeba kupe kasy na benzyne wydawac.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Problem jest spowodowany Tym, że gazownicy to oszuści i naciągacze, a klienci chcą oszczędzić nie tylko na gazie ale i na samej instalacji.. Jedni są bez skrupułów a drudzy podatni na ciemnotę Później auto jeździ na PB powyżej jakiś obrotów Najlepiej kupić zawsze kabel pod swoją instalację i sprawdzić dokładnie co i jak jest ustawione oraz jak trzyma ciśnienie instalka.. Swoją droga qualin jaką masz tą instalację? Stag+valtek+za słaby reduktor?
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  10. #10
    qualin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał minciu Zobacz post
    Stag+valtek+za słaby reduktor?
    stag300+ + magicjet + mialbyc Damex Scorpion ST, ale chyba jest jakies g*wno :/

Podobne wątki

  1. Czy możliwe jest zapchanie się przekładni kierowniczej??
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2019, 10:07
  2. Paliwo ON, co to jest?
    Utworzone przez kejml90 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 15:48
  3. [164] Czy możliwe jest zamarznięcie centralnego zamka?
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 10:17
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 21:00
  5. nagłośnienie BOSE z alfy 156 do GTV- czy jest to możliwe?
    Utworzone przez h0se166 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory