Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [166] Oglądałem dziś Alfe. Pytanie do posiadaczy.

  1. #1
    Olo@G3
    Gość

    Question [166] Oglądałem dziś Alfe. Pytanie do posiadaczy.

    Witam.

    Oglądałem dziś Alfę 166. Rocznik 2006, przebieg wg licznika 85 kkm. Auto generalnie mi się podoba, na szybko zauważyłem 2 problemy.

    1. Odłażące obszycie kierownicy za tymi małymi panelami z przyciskami.

    http://picasaweb.google.pl/g3.turski...77840159120834

    Mam nadzieje, że widać fotkę.

    2. Dźwignia biegów pracuje mało precyzyjnie, z pewnym oporem, porównałbym go do mieszania gęstej farby albo kleju. Z tego powodu nie wraca sama do pozycji środkowej tylko zatrzymuje mniej więcej w połowie drogi od położenia skrajnego do środka.

    Czy ktoś się spotkał z takimi mankamentami w bezwypadkowym aucie?

    Pozdrawiam
    Alek

  2. #2
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    z kierownicy pewnie odłazi bo kierowca nie wiedział co z palcami zrobic i dłubał - podkleisz sobie jakoś albo ktoś ci to zrobi.

    a dzwignia od biegów to linki juz ciężko chodzą - nic strasznego, wymienic i git

    po liczniku wnioskuje ze 3.0 V6 manual ?

  3. #3
    Olo@G3
    Gość

    Domyślnie

    3.2

    Wrażenia z jazdy bardzo pozytywne. Zbiera się lepiej niż 156 2.5 V6 mojej siostry. Zaskakująco sprężyste zawieszenie.

    Jeszcze jeden problem: auto uruchomiono z zewnętrznego aku, ponieważ wg sprzedawcy jest jakiś problem z fabrycznym Webasto i nie daje się go wyłączyć, w związku z czym ogrzewanie pracuje non stop aż do rozładowania aku. Czy ogrzewanie postojowe potrzebuje prądu z akumulatora?
    Ostatnio edytowane przez Olo@G3 ; 21-09-2009 o 15:13

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    jest 2 rodzaje webasto, jedno działa na rope, a inne na prąd, jedz do serwisu niech podłączą go pod kompa i sprawdzą błędy. Moze byc mały problem, moze byc duzy problem. Z elektryką nie ma żartów

  5. #5
    Olo@G3
    Gość

    Thumbs up

    Thx Kayrol

  6. #6
    trei
    Gość

    Domyślnie

    he. jestem na 90% przekonany że oglądałeś alfę 166 w komisie przy wale miedzeszyńskim w warszawie. (poznałem po zdjęciu kierownicy, której się trochę przyglądałem w tym komisie).

    jeżeli to nie ta alfa to dobrze, ale jeżeli mam rację - przyjrzyj się jeszcze raz przodowi - prawa lampa ukruszona na rogu, brak nalepek na tym plastiku przykręcanym pod maską (na pewno nowy - wymieniony) . chłodnica wyglądała na nową (po zajrzeniu od strony silnika).

    jeżeli chodzi o samą kierownicę założyłbym się że już bez poduchy.

    sam się przymierzałem do tego samochodu, ale odpuściłem jak się przekonałem, że na 100% była uderzona i ktoś zaoszczędził na naprawach.

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez trei ; 22-09-2009 o 10:47

  7. #7
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olo@G3 Zobacz post
    Witam.
    2. Dźwignia biegów pracuje mało precyzyjnie, z pewnym oporem, porównałbym go do mieszania gęstej farby albo kleju. Z tego powodu nie wraca sama do pozycji środkowej tylko zatrzymuje mniej więcej w połowie drogi od położenia skrajnego do środka.
    Tak jeszcze żeby do końca sprawę wyjaśnić, to (z moejgo doświadczenia) dźwignia moze ciężko chodzić z kilku powodów charakterystycznych dla modelu, pierwszy wymienili koledzy (czyli zatarcie plastików w tunelu środkowym), druga możliwość to zatarcie dźwigni pośredniej przy samej skrzyni (wystarczy porządne smarowanie) i trzecia najbardziej bolesna to zatarcie linek pomiędzy tymi dźwigniami, sprzedawane tylko w zestawie i tylko oryginalne, cena w aso w granicach 900 zł i dodatkowo naprawa wymaga rozebrania połowy auta w środku co też jest dosć kosztowne.

  8. #8
    Olo@G3
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał trei Zobacz post
    he. jestem na 90% przekonany że oglądałeś alfę 166 w komisie przy wale miedzeszyńskim w warszawie. (poznałem po zdjęciu kierownicy, której się trochę przyglądałem w tym komisie).

    jeżeli to nie ta alfa to dobrze, ale jeżeli mam rację - przyjrzyj się jeszcze raz przodowi - prawa lampa ukruszona na rogu, brak nalepek na tym plastiku przykręcanym pod maską (na pewno nowy - wymieniony) . chłodnica wyglądała na nową (po zajrzeniu od strony silnika).

    jeżeli chodzi o samą kierownicę założyłbym się że już bez poduchy.

    sam się przymierzałem do tego samochodu, ale odpuściłem jak się przekonałem, że na 100% była uderzona i ktoś zaoszczędził na naprawach.

    pzdr
    Hej.

    Tak, to ten samochód. Człowiek z komisu potwierdził że była puknięta w przód, ale zarzeka się, że poduszki są wszystkie. Na razie oglądałem sondażowo, jeśli wrócę do tematu to pojedziemy do ASO na przegląd. Siostra ma tam kolegę więc raczej się przyłożą - mam nadzieję dokładnie poznać stan auta. Komis też nie robi z tym problemu.

    Pozdr
    Alek

  9. #9
    trei
    Gość

    Domyślnie

    oglądałem ją w sobotę. gość z komisu na pytanie, czy naprawiana była w polsce, czy jeszcze w szwajcarii odpowiedział, że według niego w ogóle nie była uderzona.

    popatrzyłem jeszcze w kilka miejsc , obejrzałem tą kierownicę i powiedziałem mu, że chyba była bardziej rozbita niż myślałem. on powiedział że "nie zaprzecza i czy to już wszystko".

    być może (patrząc po innych wątkach, gdzie krytykuje się ogladających przez 5 minut samochód i podejmujących decyzję) ktoś powie, że jestem przerważliwiony - i przesadzam - bo oglądałem auto na pewno krócej niż 5 minut i nawet go nie odpaliłem .

    Nie lubię po prostu jak się kogoś traktuje jak kretyna, a pan handlarz mówiąc o bezwypadkowości tak traktował potencjalnego kllienta.

    odnośnie tej alfy - lampa ksenonowa kosztuje majątek - masz się o co targować. co do poduszki to nie uwierzyłbym dopóki nie zdjąłbym wierzchniej częsci i nie zobaczył (w aso oczywiście).

    Po krótkich oględzinach na pytanie gdzie była naprawiana - bez problemu mogę odpowiedzieć sobie sam - na pewno nie w szwajcarii.

    zwróć jeszcze uwagę, że pod maską plastiki które zakrywają od góry tył lamp są zdejmowalne po przekręceniu takich plastikowych pokręteł. w tej alfie plastik nad prawą lampą jest przykręcony jeszcze wrkętem.

    poza tym co napisałem nie znalazłem w tym samochodzie innych mankamentów.
    jeżeli moje podejrzenia o większym niż mniejszym dzwonie okażą się bezpodstawne to ogólnie auto prezentuje się nieźle. nawet jak było naprawiane w stodole to ten przód (poza tym co opisałem) wygląda nieźle .


    3mam kciuki za sukces w poszukiwaniach . pzdr

    ps.
    machałem wajchą zmiany biegów i chodziła dobrze. w mojej V6 jest podobnie, a chyba nie ma żadnych problemów.
    Ostatnio edytowane przez trei ; 22-09-2009 o 13:55

Podobne wątki

  1. PYTANIE do posiadaczy AR 156 2.4 jtd 20v lub 10v
    Utworzone przez bieniak w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 23:19
  2. Prośba o pomoc posiadaczy 166, ale chodzi o Alfe 156.
    Utworzone przez AlfaLuca w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 18:34
  3. [MiTo] Pytanie do posiadaczy Mito 1.4 105 km
    Utworzone przez meryen w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 18:40
  4. Pytanie do posiadaczy Alf....
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 15:16
  5. Szybkie pytanie o żarówki - dziś zamawiam.
    Utworzone przez Sudi w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 00:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory