Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: łożysko koła 156 1.8 T.S

  1. #1
    lukasz4d
    Gość

    Domyślnie łożysko koła 156 1.8 T.S

    witka alfiaki :-)
    Własnie sobie padło łozysko koła przedniego.
    Czy jast jakis patent na to zeby nie kupowac go w ASO badz w zamienniku skf.
    Na zdjeciach i fiszkach wyglada jakby było z obudową.
    Może mozna je wycisnąc i wymienic osobno??

    Pewnie nie ale zapytac nie boli :-)

    i jutro musze wymienic jesli mi dojedzie. znalazłem za 250 zł org ( przynajmniej tak wyglada pudełko)

    moze macie lepsze punkty

    Pozdro
    Lukasz

  2. #2
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    łożysko jest nierozbieralne, jest razem z piasta wiec jesli chodzi o wymiane to tylko całość ;//

  3. #3
    lukasz4d
    Gość

    Domyślnie

    no i okazalo sie ze to nie łozysko a niewiedziec czemu poluzowała sie nakretka piasty co wywołało stuki
    dzieki temu mam orginalne łozysko na półce czekajace na wymiane kiedy pojawi sie luz badz grzechotanie w tym poluzowanym.
    dokreciłem nakretne kluczem 36 cienkosiennym i działa. nic nie puka nic ine stuka jedzie.

    dzieki za odzew
    pozdro
    łukasz

  4. #4
    bocik_156
    Gość

    Domyślnie Jakie łożysko wybrać ???

    Witam.

    Podepnę sie pod temat i troszkę go odświeżę. Musze wynienić łożysko przedniego prawego koła i nie chcę jakiegoś kiepskiego zamiennika tylko wymyśliłem sobie, że z 4 czołowych marek (SKF, FAG, RUVILL (czy jak sie go pisze), SNR) zamontuje FAGa. Jest to bardzo dobra firma, a na SKFie ostatnio już niestety dwa razy się naciąłem.
    I problem jest taki, sprzedawca w sklepie ściągnął mi FAGa, a tu patrze łożysko ma nadruk SNR i do tego wygląda dokładnie tak jak w załączniku, jest również dołączony do niego ten plastikowy dekielek z napisem ASB. Natomiast w załączniku nie jest ono sprzedawane pod marką SNR tylko ASB. Sprzedawca zaproponował że ściągnie z innej hurtowni tego FAGa i przyszło dokładnie takie samo łożysko. Widziałem również to łozysko z tym dekilekiem sprzedawane jako oryginalne. Me pytania:
    1. Czy SNR produkuje akurat te łożyska dla FAGa i innych firm ???
    2. Co to za koligacje i wspólne produkcjie ???
    3. Z tego co obseruje rynek motoryzacyjny to jedna firma produkuje dany element i w zalerżności jaki wyjdzie to albo nazwany Lolek albo Bolek. Czy dobrze myślę ???
    4. I ostatnie me pytanie czy jak to jest niby SNR (bo taki ma nadruk), a raz jest przedawany jako FAG, raz jako tańszy troszkę SNR, a raz jeszcze tańszy ASB to wszystko jedno co kupię ??? Choć wiem SNR może nie równać sie SNRowi.

    Dziękuję

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz4d Zobacz post
    no i okazalo sie ze to nie łozysko a niewiedziec czemu poluzowała sie nakretka piasty co wywołało stuki
    dzieki temu mam orginalne łozysko na półce czekajace na wymiane kiedy pojawi sie luz badz grzechotanie w tym poluzowanym.
    dokreciłem nakretne kluczem 36 cienkosiennym i działa. nic nie puka nic ine stuka jedzie.

    dzieki za odzew
    pozdro
    łukasz
    Ale teraz to już chyba dobrze zabezpieczyłeś tę nakrętkę, bo z tym nie ma żartów, jak koło odpadnie w czasie jazdy.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    no chyba ,po prawie czterech latach
    Ostatnio edytowane przez Cubus00 ; 25-01-2011 o 08:07

  7. #7
    bocik_156
    Gość

    Domyślnie

    Przypominam się w sprawie mego zapytania przedstawionego powyżej.
    Czy łożysko na przednią oś (tzw. piasta, łożysko z uszami): Orginał, SNR, FAG i jakiś ASB to jest to samo łożysko tylko sprzedawane pod różnymi markami ???
    Nie wiem jak się ma do tej skonsolidowanej produkcji SKF czy RUVILL.
    Proszę o podpowiedź.

Podobne wątki

  1. Łożysko koła przedniego a łożysko podpory półosi
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 19:15
  2. [33] Łożysko koła tylnego
    Utworzone przez gord w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 11:55
  3. łożysko koła
    Utworzone przez sparrowvtr w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 21:50
  4. [155] Łożysko koła tylnego
    Utworzone przez Jerry1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory