Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa 145 1.4 TS i Alfa 145 1.9 JTD

  1. #1
    pejcik
    Gość

    Domyślnie Alfa 145 1.4 TS i Alfa 145 1.9 JTD

    witam


    mam na oku dwa samochodziki

    jeden to diesel

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10007819

    szukałem cały czas własnie tego silnika - tak poradził koleś z Alfateam

    jutro dopiero jadę go obejrzeć, ale:

    - nie ma alufelg - jest na stalowych i to zimówkach - trzeba dokupic

    - jest puknieta

    - nie ma świateł przeciwmgielnych - ani lotek

    - jest starszy rocznik

    - wiekszy przebieg z cała pewności - nie wiem czy ma te 160 tys. czy moze 260 tys.

    - ma gorszy kolor niż ta niżej

    i najważniejsze, czy to jest wersja po czy przed lifting ?

    boje się też strasznie, że padnie koło dwumasowe - to jest przeszlo 2 tys. na wejście

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9767606


    ta widziałem dzisiaj na giełdzie

    pieknie wyglada w środku - jak nowy samochód - super fotele

    ma instalacje BRC

    jest krajowa itd

    nie widać żeby była bita, lakier w bardzo dobrym stanie

    super kolor

    dodatkowy komplet opon zimowych

    gdybym miał dzisiaj pieniądze przy sobie to bym ją chyba kupił
    taki mi się uśmiech zrobił na twarzy jak w niej usiadłem, że pozycja przetargowa zrobiła się zerowa



    i jeszcze pytanie o ceny :

    czy jeżeli takiego diesla chce kupić za 8000 zł to przesadzam ?
    ubezpieczyciel wycienia taki samochód na 7100 zł w sytuacji bez uszkodzeń. - dość ważna kwestia
    sądzę, że te alufelgi zostały lub zostaną sprzedane oddzielnie
    Ostatnio edytowane przez pejcik ; 27-09-2009 o 20:17

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Varrels
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    [156] silnik 2,4 JTD rok produkcji 99
    Postów
    223

    Domyślnie

    1. skąd wiesz że jest bita?? na 100% jest po liftingu. i czemu od razu zakładasz ze ma padnięte koło dwumasowe.

    2. Na foce dziwnie wyszedł przedni z lewej strony błotnik i Najważniejsze mam tak taki silnik i dla mnie po pół roku jazdy jest słaby. radze poszukać jak już 1,6. w utrzymaniu to to samo bo części są te same.

  3. #3
    pejcik
    Gość

    Domyślnie

    samochód diesel - czyli jedynka nie jest raczej bita - ale jest uszkodzona co jest znaczone na zdjeciu - naprawa ok 300 - 500 zł podobno

    puknieta - w słupek, wózek czy cos takiego


    no może jeszcze nie jest padniete, ale nie sadzę zeby wytrzymało wiecej niz 180 - 200 tys. - trzeba się liczyc z tym że przy takim przebiegu w kaxdej chwili padnie

    interesuje mnie jednak cena bardzo - nie chce upierać się przy za niskiej, ale jednak auto ma sporo wad
    Ostatnio edytowane przez pejcik ; 27-09-2009 o 21:58

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Koło dwumasowe idzie sprawdzić na takiej podstawie że poprostu przycisnij ją zazwyczaj od 1 do 3 biegu auto przy zmianie i zbyt szybkim puszczeniu sprzegła poprostu tak jakby uderzyło coś "walnęło" wiem bo mam to u siebie ale jeździ serwis = 4 tys. za wymiane i nowe orginalne. Zamiennik na Allegro jeden z Alfaholicow mi znalazl 1100zl niecałe.

    Obydwie są po lifcie.
    Nie musiała być bita wystarczy że ktoś na parkingu sie przetarł lub kamyczek źle trafił albo poprostu wada fabryczna (też sie zdarza). Po zdjęciach nie widać żeby była bita na drzwiach jakby wgniota była ale przyssawka i heja wszystko da rade

    Fotele obydwie mają takie same tyle że w JTD fajki leżą w środku czyli ktoś

    Przebiegiem nie masz sie co sugerować. Ja moją z przebiegiem 255tys km mam i nie był kręcony bo jak ja sciągnałem miałem 220.

    Jeżeli chcesz kupić diesla za 8tys to znajdziesz raczej tylko TD przed 99r Na JTD trzeba wydać troche ponad. Chyba ze znajdziesz na allegro jakąś do opłat za 8 ale 2,5tys opłaty...

    z T.S nie miałem do czynienia zbyt długo ale 1.4 ładnie sie wkręca na obroty nie wiem jak z gazem... Przebieg dla mnie znowu mało realny...

    W JTD zauważylem coś ciekawego po zdj mało płynu od chłodnicy i hamulcowego

    Sam jeżdże JTD i może akurat moja do najoszczędniejszych nie należy ale ehh co tu dużo mowić nie jeden samochód wymięka pozatym wygoda (o ile tak można nazwać jazde z twardym zawieszeniem ) ale nigdy nie narzekałem

    w JTD jakbyś go chciał sprawdz sobie czy sie grzeje do 90 bo termostat lubi padać i wtedy bedzie okolo 70

    na twoim miejscu prubował bym jeszcze zbić cene

    moja skromna opinia myśle że choć troche Ci pomoże albo przybliży
    powodzonka w kupnie
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 27-09-2009 o 22:03

  5. #5
    pejcik
    Gość

    Domyślnie

    nie należy do najoszczędnijeszych ? no jak się ostro kręci to każdy samochód nie jest oszczedny

    kolega ostatnio był Marea Weekend z tym silnikiem na Słowacji i mu spaliła ok 5 l/100km


    jak to jest z tymi wyliczeniami ubezpieczycieli i szacunkami ich kwot !

    dzieki wielkie za porady

    zabieram auto do ASO fiata

    martwią mnie troche brak tych alufelg ( musze je mieć ) i to, że juz jeździ na zimówkach

    nie wiem czy koleś nie jest handlarzem

    co do tego 1.4 T.S. to samochód sprzedaje prywatna osoba, tylko, że oni mają ja wystawiona w tym komisie, ale właściciel osobiście był na giełdzie

    w JTD jest niższe i bardziej twarde zawieszenie ? - koleś od JTD mowił, że robił przednie zawieszenie i zostawił orginalne - takie wole


    ta 1.4 T.S. wygłądała jak nowy samochód - fotele nawet niezmechacone, niewytarte, niewysiedziane, deska bez rysek itd. itd. - robi to wrażenie


    sprawdzą mi jutro cisnienie pompy wysokiego cisnienia i doładowania i cos tam jeszcze, wrzuce go na ścieżke i może jakiegos lakiernika znajde tam - mimo wszytsko liczę na cenę 8000 - 8500 zł, ale koleś chyba niżej niż 9000 zł nie zejdzie - troche dużo bo felgi trzeba doliczyc ( uzywane oczywiscie ) - minimum 1000zł i naprawę wgniotki

    pozdrawiam i dzieki wielkie za pomoc

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    JTD jest cięższe tam kotś bajki napisał. Moja ważyła na "sucho" (ok 5 litrow paliwa w baku) 1294kg więc 1300kg trzeba liczyć... więc przód jest niższy niż w benzynie i w dodatku jest twardszy niż w benzynie bo silnik sam jest cięższy.

    Heh 5 litrów moja nigdy poniżej 6 nie zeszła chociaż narazie jeżdzę spokojnie

    Ja przy pełnych zniżkach tzn mój Tato bo na niego stoi na rok ubezpieczenie wraz dodatkowo z szybami wyszło około 400zł jeżeli to Cie interesuje

    Alusy no zależy popatrz na allegro ale też zajrzyj na bazar z forum też sprzedaja

    A jak już tak chcesz sprawdzić czy bity nie był lub czy cos malowane nie było to popatrz na ustwienie szpar miedzy blachami jak szyby czy sie domykaja wszystkie równo czy wszystko jest no i pod spodem sobie ją obejrzyj

    T.S-em no nie powiem bo przyjemnie jechało mi sie właśnie 1.4 trase ponad 400km jest dość żwawy i niektórym autom mocno zwiewałem

    JTD jak bierzesz pod lupe to diagnostyka silnika i tych wszystkich pierdołek najlepiej no i zawias niech Ci lookna co jest faktycznie nowe

    to jak mówisz że T.S zadbany to może jednak facet bedzie skłonny coś zniżyć

    powodzonka

    p.s. z Tym T.S mowisz że zadbana jest tylko żeby nie było tak że wiesz moi koledzy tak auto sprzedawali i zarzucili takim żartem:
    "panie tym autem to 80-letni dziadek jeździł, tylko wnuczek miał zajoba"
    mam nadzieje że z tymi tak nie jest
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 27-09-2009 o 22:46

  7. #7
    pejcik
    Gość

    Domyślnie

    no i zawias niech Ci lookna co jest faktycznie nowe
    nie wiem co to zawias - chodzi o zawias w drzwiach ?

    ja mam nadzieje, że po mieście nie bedzie wiecej niż 7,5l/100km !


    chodzi tutaj o AC - na taka kwote chca ubezpieczyc samochód.
    Ostatnio edytowane przez pejcik ; 28-09-2009 o 08:07

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    konkretnie chodziło mi o zawieszenie

    AC miałem gdzieś wycene ale nie wykupiłem...

  9. #9
    pejcik
    Gość

    Domyślnie

    sprawa tego diesla sie rozwiązałą

    strasznie zniszczony w srodku, przetarte siedzenie, wgniecenie w drzwiach, pełno odprysków lakieru w roznych miejscach - niby drobne, ale jednak - zle wyglada blacharsko - wiele elemntow to lakierowania

    jak podlaczyli pierwszy raz to cala wiazanka bledow byla


    potem EGR, przepływomierz i cos jeszcze

    kontrolka swiec zarowych gasnie pozno

    brak kontrolki ABS - nie sprawdzalem juz bo to kosztuje, ale nei zapala sie w ogole przy przekrecdeniu zaplonu

    maska bardzo zle spasowana


    na koniec koles wyskoczyl z cena 9500 zł

    jak odchodzilem to spytal tylko ile ja proponuje, ale szczerze mowiac za 8000 to bym nawet go nie wział ,a on by nie sprzedał za tyle - może za 6000 to sie czlowiek by zastanowil

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    noo to ładnie aż szkoda takiej Alfy
    moja też nie powiem że jest idealna bo też odprysków nie da sie uniknąć na masce czy zderzaku i tylnej klapie... ja posiadam przerysowanie przedniego lewego błotnika parkingowe oraz trzy głębokie rysy praktycznie całego boku pomiedzy wtłoczeniami z prawej strony... ale rysy by lepiej wygladały niż ten szary pas:/ powiedzieli mi że babka wylądowała w rowie i tarla o gałęzie i tak to też wygląda pozatym wymieniana boczna szyba tylna i skrzywiona prowadnica zamykania szyby z przodu od pasażera. ale to tak niemcy robili zajeb***ie no i tak przyjechała i zostało... ale do czasu poszkodowana tak fest aż nie jest ale czasami jak na nią popatrze to mi jej szkoda ja o nią dbam o ktoś przedemna ją tłukł :/

    no coż kolego moje pierwsze podpiecie pod komputer gdy miałem błąd poduszki oraz robilem diagnostyke silnika nie wykazalo nic a auto 222tys km miało więc ktoś dobrze nim chyba jeździł oprucz tej wpadki babki

    jak sie kontrolka nie zapala to diody nie ma szpece tak robią trzeba było sie nią przejechać i tak mocno na hampel nacisnać

    9500 no prosze w życiu jak mówisz ze taka jest. Ja za swoją a dbam o nią ojj i to jak jak bede sprzedawał i mimo że to sportiva 9tys zl i nic wiecej mimo że wszystko co w nią wkładam to nówka full serwis jest looknij jak wyglada http://www.polskajazda.pl/Samochody/...omeo/145/50487

    zobacz sobie na allegro i sledz (nie jak na NK ) bo widziałem że pojawiły sie nowe tylko troche daleko ale pisz do tych z tamtych rejonów pomoga mój kumpel sam szuka Alfy 156 już troche więc wiem co to znaczy

    powodzonka
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 28-09-2009 o 23:46

Podobne wątki

  1. S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo - Benzyna droga? Alfa na komputerze:)
    Utworzone przez rdk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-11-2022, 19:17
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 14:54
  3. [159] oryginalne felgi 17" alfa romeo do alfa 159 i opona 235/45R17. Czy Wejdą?
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 19:11
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory